TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dworzec w Zgorzelcu zostanie zmodernizowany. Jest wykonawca
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.02.2018 10:29:45
Dworzec w Zgorzelcu zostanie zmodernizowany. Jest wykonawca

PKP S.A. podpisała umowę z wykonawcą przebudowy dworca w Zgorzelcu. Inwestycję, która ma zakończyć się w przyszłym roku, zrealizuje firma Berger Bau Polska Sp. z o.o.

PKP S.A. podpisała umowę z wykonawcą przebudowy dworca w Zgorzelcu. Inwestycję, która ma zakończyć się w przyszłym roku, zrealizuje firma Berger Bau Polska Sp. z o.o.

Spółka poinformowała, że dworzec po modernizacji będzie odpowiadał potrzebom wszystkich grup podróżnych. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku zamontowane zostaną ścieżki dotykowe dla osób niewidomych i niedowidzących, tablice multisensoryczne i oznaczenia w alfabecie Braille'a. Pojawią się także pętle indukcyjne dla osób niedosłyszących oraz toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja odmieni wygląd dworca. W ramach prac odnowiona zostanie elewacja obiektu, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, a pomieszczenia wewnątrz obiektu zostaną przebudowane i dostosowane do nowych funkcji. Część powierzchni w budynku zostanie wykorzystana przez lokalny samorząd, który planuje zorganizować tam Harcówkę.

Wykonawca zagospodaruje również teren przy dworcu i wykona miejsca postojowe.

Planowany termin zakończenia inwestycji to I kwartał przyszłego roku. W trakcie realizacji prac budowlanych podróżni będą mogli korzystać z dworca tymczasowego.

Koszt realizacji prac budowlanych wyniesie ok. 7 mln zł netto i zostanie sfinansowany ze środków budżetu państwa i środków własnych PKP S.A.

PKP przypominają, że Zgorzelec (dawniej Zgorzelec Ujazd) to kolejny dworzec modernizowany przez PKP S.A. na terenie Dolnego Śląska. Obecnie prace budowlane prowadzoną są m.in. w Świętej Katarzynie, Siechnicach, Strzelinie, Chojnowie czy Żarowie. Pod koniec stycznia br. spółka podpisała również umowy na wykonanie projektów przebudowy kolejnych ośmiu dworców kolejowych w tym województwie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
dworzec
Zgorzelec
modernizacja
  • Adam Pustelniik – 21.02.2018

    To dobrze bo teraz to szkoda gadać jak ten dworzec wygląda

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !