Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Dworzec w Miechowie otwarty po modernizacji przez Ministra Adamczyka

inforail
18.12.2017 12:57
0 Komentarzy

17 grudnia 2017 r. wobecności ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka otworzonodla pasażerów w pełni zmodernizowany dworzec kolejowy w Miechowie –poinformował resort.

To pierwszy obiekt w Małopolsce, który został przebudowany wramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. W całym kraju PKP SAgruntownie przebuduje oraz wybuduje łącznie około 200 dworców.

– Naszym celem jest zbudowanie w Polsce kolei bezpiecznej,komfortowej i punktualnej. Dzisiejszy dzień to krok w tę stronę. Realizujemywielki Program Inwestycji Dworcowych, który uzupełnia Krajowy Program Kolejowy.Wiele pracy przed nami, ale dzięki przyspieszeniu, które obserwujemy, możemymieć pewność, że polska kolej w ciągu kilku lat zmieni na dobre swoje oblicze –powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.

Przebudowa miechowskiego dworca rozpoczęła się w listopadzie2016 roku. Łączny koszt inwestycji wyniósł ok. 4,3 mln zł. Dzięki modernizacjimieszkańcy Miechowa i okolicznych miejscowości zyskali nowoczesny dworzec, naktórym wyeliminowane zostały bariery architektoniczne. Budynek zostałprzystosowany od obsługi podróżnych z dużymi bagażami, opiekunów z dziećmi,osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami. Z myślą o tych pasażerachzamontowano podnośnik ułatwiający dojście do tunelu, ścieżki prowadzące oraz oznakowaniebudynku w języku Braille'a dla osób niedowidzących i niewidzących. Pasażerowiemogą też korzystać z ogrzewanej poczekalni. Dla wygody podróżnych zamontowanezostały także elektroniczne tablice dynamicznego systemu informacji o odjazdachi przyjazdach pociągów. Prace modernizacyjne objęły także m.in. odnowienieelewacji, wykonanie konstrukcji dachu i wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Program Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 zostałprzyjęty przez Radę Ministrów we wrześniu 2016 r. To pierwsze tak dużeprzedsięwzięcie, dzięki któremu pasażerowie w całym kraju zyskają estetyczne ifunkcjonalne dworce. Na liście prawie 200 obiektów przewidzianych do przebudowyznalazły się nie tylko budynki w dużych aglomeracjach miejskich, ale także w niewielkichmiejscowościach.

Polskie Koleje Państwowe realizują już procesy inwestycyjnedla większości dworców objętych Programem. Najwyższy priorytet ma przebudowadworców znajdujących się na stacjach położonych przy zmodernizowanych liniachkolejowych lub na remontowanych obecnie trasach. Dzięki synchronizacji w czasiez Krajowym Programem Kolejowym pasażerowie zyskują wygodne, funkcjonalnedworce, nowoczesne perony i przejścia podziemne oraz linie kolejowe pozwalającepodróżować szybciej, bezpieczniej i bardziej komfortowo.


Komentarze