TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dworzec w Kościerzynie Zabytkiem Zadbanym
- Opublikowano: 02.05.2019 09:38:07 1 komentarz
Dworzec w Kościerzynie Zabytkiem Zadbanym (foto: UMK)

Prestiżowy tytuł Zabytek Zadbany w tym roku zdobył dworzec kolejowy w Kościerzynie.

Prestiżowy tytuł Zabytek Zadbany w tym roku zdobył dworzec kolejowy w Kościerzynie.

Nagroda w konkursie Zabytek Zadbany jest najważniejszym wyróżnieniem przyznawanym za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków w Polsce. Laureatem konkursu Zabytek Zadbany 2019 w kategorii Adaptacja obiektów zabytkowych został zespół dworca kolejowego w Kościerzynie. Jury przyznało tę nagrodę za "wzorową adaptację i rewitalizację, pozwalającą na utrwalenie i wyeksponowanie oryginalnych elementów architektonicznych zabytku, zachowanie pierwotnego sposobu użytkowania dworca i dostosowanie go do nowych funkcji".

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za tę nagrodę. Cieszę się, że dzięki naszym działaniom możemy zachować dziedzictwo kulturowe i historyczne – powiedział burmistrz Kościerzyny Michał Majewski.

Kościerski zabytek składa się z budynku dworca z wiatą peronową i magazynu, które powstały w latach 1890-1912. Przekształcone i nieużytkowane obiekty w latach 2017-2018 wyremontowano, konserwując detale architektury i wystroju. Zgodnie ze swoim przeznaczeniem dworzec użytkowany jest jako miejsce obsługi podróżnych. W jego wyremontowanym wnętrzu znajduje się również przestrzeń biurowo-wystawiennicza.

Rewitalizacja dworca kolejowego w Kościerzynie dofinasowana została ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Kościerzyna
  • kolejFAN – 06.05.2019

    czego nie można powiedzieć o peronach w Kościerzynie..

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.