TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dworzec w Białymstoku znowu będzie modernizowany. Umowa podpisana
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.10.2018 17:35:00 1 komentarz
Dworzec w Białymstoku znowu będzie modernizowany. Umowa podpisana (wiz. PKP SA)

PKP S.A. podpisały umowę na przeprowadzenie gruntownej modernizacji dworca w Białymstoku.

PKP S.A. podpisały umowę na przeprowadzenie gruntownej modernizacji dworca w Białymstoku.

Wykonanie prac budowlanych powierzone zostało firmie Budimex. Planowany termin udostępnienia pasażerom zmodernizowanego budynku to pierwszy kwartał 2020 roku.

Jak informują PKP SA dworzec w Białymstoku zostanie kompleksowo przebudowany. Rozebrana zostanie wewnętrzna antresola, wykonany zostanie nowy układ funkcjonalno-użytkowy obiektu, na nowo zostanie zagospodarowany także teren przed dworcem. Dzięki modernizacji bryła dworca odzyska swój pierwotny kształt. Przywrócony zostanie także historyczny charakter wnętrza poczekalni – będzie ona bardziej przestronna i zapewniająca lepszą obsługę podróżnych.

Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością, powstaną m.in. windy dla pasażerów z niepełnosprawnością. Dla osób niewidomych i niedowidzących zaprojektowano system oznaczeń dotykowych i pasów prowadzących. Z uwagi na charakter obiektu PKP S.A. ściśle współpracuje z konserwatorem zabytków.

Dworzec w Białymstoku jest jednym z prawie 200 dworców objętych największy w historii Polski program modernizacji tego typu obiektów – twierdzi PKP SA.

– Zależy nam na tym, aby dworzec w Białymstoku odzyskał swoją historyczną świetność, ale ważne są także nowe funkcjonalności ułatwiające korzystanie z obiektu wszystkim grupom podróżnych. Warto podkreślić, że obiekt zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Dworzec w Białymstoku jest jednym z kilkunastu dworców w województwie podlaskim, które do 2023 roku zmodernizujemy lub wybudujemy od podstaw ¬– mówił Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A.

Na czas prowadzonej przebudowy w Białymstoku powstanie dworzec tymczasowy. Obiekt zapewniający podstawowe funkcje związane z obsługą podróżnych znajdzie się na placu przed dworcem. Prace zakończą się w I kwartale 2020 roku, a koszt inwestycji wyniesie około 36 mln złotych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
dworzec
Białystok
  • kolejFAN – 27.10.2018

    dworzec jest w dobrym stanie. Kiedy się wezmą za PERONY? Może by tak zamiast tego zmodernizować dworzec w Suwałkach albo w Olsztynie w końcu?!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !