TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dworzec PKP w Siemiatyczach zostanie przebudowany. Najpierw kontener
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 02.05.2019 10:53:52
Dworzec PKP w Siemiatyczach zostanie przebudowany. Najpierw kontener (foto: UM Siemiatycze)

Przebudowa dworca kolejowego w Siemiatyczach w Podlaskiem ma kosztować ponad 8,9 mln zł – poinformowały PKP SA. Nowy dworzec ma być gotowy do połowy 2020 roku; w czasie modernizacji podróżni będą korzystać z tymczasowego - kontenerowego.

Przebudowa dworca kolejowego w Siemiatyczach w Podlaskiem ma kosztować ponad 8,9 mln zł – poinformowały PKP SA. Nowy dworzec ma być gotowy do połowy 2020 roku; w czasie modernizacji podróżni będą korzystać z tymczasowego - kontenerowego.

Na prace projektowe i budowlane dworca w Siemiatyczach inwestor - spółka PKP SA - podpisał umowę z konsorcjum firm SKB Budownictwo Sp. z o.o. z siedzibą w Radomsku i SKB Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie - poinformował wydział prasowy PKP SA.

Łączny koszt przebudowy obiektu to ponad 8,9 mln zł brutto. Przebudowa dworca zostanie współfinansowana ze środków unijnych z Programu Polska Wschodnia.

Jak informują PKP w komunikacie, zgodnie z umową prace projektowe mają zakończyć się w październiku tego roku, a prace budowlane - w połowie 2020 roku. W czasie modernizacji podróżni będą korzystać z dworca kontenerowego.

Zgodnie z planem, bryła siemiatyckiego dworca pozostanie w dotychczasowym kształcie, zmianom ulegnie natomiast wnętrze. Znajdą się tam m.in.: ogrzewana poczekalnia i toaleta. Dworzec ma też zostać dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - mają być ułatwienia dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, ale też specjalne ścieżki wewnątrz budynku dla osób niewidomych i niedowidzących. Przed budynkiem będą też dostępne miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Zostanie wymieniony też dach dworca i odnowiona elewacja. Budynek - jak napisano w komunikacie - ogrzewany będzie przez ekologiczną kotłownię olejową; po modernizacji będzie wyposażony w nowoczesne instalacje teletechniczne, alarmowe oraz system monitoringu.

Zmieni się także otoczenie dworca, pojawią się elementy małej architektury: wiata rowerowa, ławki i oświetlenie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Siemiatycze
PKP SA
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.