TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dworzec Kraków Główny od środka na mapach Google
PKP SA TransInfo.pl - Opublikowano: 02.03.2018 13:45:18
Dworzec Kraków Główny od środka na mapach Google

Od początku marca 2018 r. kolejny polski dworzec można zwiedzić, korzystając z aplikacji Mapy Google.

Od początku marca 2018 r. kolejny polski dworzec można zwiedzić, korzystając z aplikacji Mapy Google.

To duże ułatwienie dla pasażerów, którzy w łatwy sposób mogą zaplanować wizytę na dworcu, sprawdzając wcześniej, gdzie znajdują się kasy biletowe, jak dojść do skrytek na bagaż oraz gdzie znajdują się kawiarnie, sklepy i inne punkty.

Zespół Street View już od siedmiu lat odwiedza i fotografuje Polskę. Tym razem za cel obrał sobie m.in. krakowski Dworzec Główny, jeden z najważniejszych punktów na kolejowej mapie kraju. Dzięki takiej usłudze pasażerowie korzystający z dworca w drugim co do wielkości mieście w Polsce mogą wcześniej zaplanować swoją wizytę i ułożyć optymalną trasę do przejścia. "Spacerując" po dworcu
z aplikacją Street View, można na przykład sprawdzić, jak dojść do kas biletowej, gdzie znajdują się tablicą z informacjami o przyjazdach i odjazdach pociągów, jak wygląda przejście na dworzec
z parkingu czy z przystanku komunikacji miejskiej oraz jak dojść do ulubionej kawiarni lub innego punktu znajdującego się w części komercyjnej dworca. Aby odbyć wirtualny spacer po dworcu Kraków Główny, wystarczy kliknąć na link.

W 2016 roku zespół Street View sfotografował halę główną oraz podziemne perony dworca Warszawa Centralna. Następnie w aplikacji pojawiły się zdjęcia 360 stopni innych stołecznych dworców kolejowych: Warszawy Zachodniej, Warszawy Wschodniej, Warszawy Ochoty oraz Warszawy Powiśla.

Zazwyczaj zdjęcia Street View powstają przy użyciu samochodu, ale nie tylko. Do fotografowania wnętrz Google używa niewielkiego, pchanego przez człowieka wózka zwanego Trolleyem. Trolley wyposażony jest w panoramiczny aparat wykonujący zdjęcia 360 stopni, lasery odczytujące odległości od ścian, czujniki ruchu, dysk twardy oraz komputer potrzebny do obsługi systemu. Z kolei na przykład w wąskich, ciasnych miejscach oraz wszędzie tam, gdzie można dotrzeć tylko pieszo, do robienia zdjęć Street View używany jest Trekker – ważący około 20 kg poręczny plecak, który również pozwala wykonywać panoramy 360 stopni.

Warto dodać, że dzięki Mapom Google pasażerowie kolei mogą korzystać również z innych udogodnień. Od ponad trzech lat w aplikacji znajdują się informacje o godzinach kursowania pociągów PKP Intercity, ogólnopolskiego przewoźnika obsługujące połączenia dalekobieżne. W kolejnych latach taką usługę zaoferowali swoim klientom także przewoźnicy regionalni i aglomeracyjni.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
dworzec
Kraków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.