TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwie stacje OppCharge ABB w Luksemburgu
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.02.2017 11:28:07
Dwie stacje OppCharge ABB w Luksemburgu

13 lutego koncern ABB zainstalował dwie szybkie ładowarki do autobusów hybrydowych i elektrobusów przy dworcu centralnym w Luksemburgu. Urządzenia oparte są o standard OppCharge.

13 lutego 2017 r. koncern ABB zainstalował dwie szybkie ładowarki do autobusów hybrydowych i elektrobusów przy dworcu centralnym w Luksemburgu. Urządzenia oparte są o standard OppCharge, czyli otwarty interfejs do automatycznego ładowania elektrycznych pojazdów od dowolnego producenta. Obie stacje wyposażono także w odwrócony pantograf.

Nowe ładowarki będą ładować m.in. przekazane w lutym br. hybrydy elektryczne Volvo 7900 (5 szt.). Każda stacja o mocy 150kW w pełni ładuje jeden pojazd w ciągu trzech do sześciu minut, w ramach postoju na pętli autobusowej. Ładowarki ABB są podłączone do chmury w celu zdalnej diagnostyki i zarządzania. W ten sposób można też aktualizować oprogramowanie, aby zapewnić maksymalną dostępność urządzeń.

Zdaniem ABB technologia elektromobilności cały czas szybko idzie do przodu, dlatego ładowarki mają budowę modułową, co oznacza, że w razie potrzeby łatwo można zwiększyć ich moc do 300 kW lub 450 kW. Tym samym instalacja Luksemburga jest gotowa na przyszłość.

Jak podkreśla ABB, punkty ładowania zostały utworzone w rekordowym czasie ? decyzja została przyjęta w maju 2016 , co oznacza, że produkcja, montaż, uruchomienie i szkolenie zostały zakończone w ciągu zaledwie 9 miesięcy.

Urs Waelchli, kierownik ds. produktów EV ładowania ABB stwierdził: -"Jesteśmy zachwyceni, że dostarczone 2 ładowarki do Luksemburga wesprą elektryczną sieć autobusową w tym mieście. Jest to rozwijający się rynek i spodziewamy się, że takich zleceń na nasze szybkie ładowarki będzie w przyszłości zdecydowanie więcej. Instalacje takie muszą być funkcjonalne przez wiele lat, więc ważne jest, aby przed zakupem wziąć pod uwagę ich trwałość i możliwość dokonywania zmian. Nasza modułowa konstrukcja umożliwia modernizację elektrowni, aktualizację oprogramowania, tym samym ściśle przestrzegając inicjatyw standaryzacyjnych z zakresu elektromobilności."

Od 2010 roku ABB sprzedało około 5000 szybkich ładowarek na całym świecie dla samochodów osobowych. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, ABB wykonała stacje OppCharge dla autobusów hybrydowych i elektrycznych w Bertrange (Luksemburg), Göteborgu (Szwecja) i Namur (Belgia).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ABB
stacja
hybryda
Volvo. Luksemburg