TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwie osoby zginęły na przejeździe kolejowym w Wiśniowej k. Strzyżowa
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 17.11.2018 12:53:17 3 komentarze
zdjęcie ilustracyjne (foto: PKP PLK)

Dwóch mężczyzn zginęło w sobotę na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Wiśniowej koło Strzyżowa (Podkarpackie).

Dwóch mężczyzn zginęło w sobotę na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Wiśniowej koło Strzyżowa (Podkarpackie).

"Na niestrzeżony przejazd kolejowy wjechał samochód osobowy, który zderzył się z pociągiem relacji Jasło-Rzeszów. W aucie podróżowało dwóch mężczyzn" - powiedział PAP Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

Podróżujący samochodem mężczyźni ponieśli śmierć na miejscu. "Nie ma informacji o poszkodowanych wśród pasażerów pociągu" - dodał Wilk.

Z powodu wypadku, linia kolejowa z Jasła do Rzeszowa oraz droga powiatowa z Wiśniowej do Jazowej są nieprzejezdne.

Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności wypadku. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci i strażacy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
przejazd kolejowy
Podkarpackie
  • DarekP – 17.11.2018

    W wypadku uczestniczył skład SKPL.

  • hv – 17.11.2018

    Komentarz z lokalnego portalu nowiny24.pl :" Od czasu gdy zlikwidowano tu rogatki, było tu już wiele wypadków ale nigdy tak tragicznych. Wcześniej czy później musiało tak się skończyć. Jak Austriacy budowali linię kolejową 106 Jasło - Rzeszów, to na tym przejeździe były rogatki, mimo że ruch był niewielki, głównie konne zaprzęgi i piesi. W Państwie "okrągłostołowym" kolej rozkradziono, przepoczwarzono w jakieś potworki gdzie, nie wiadomo kto za co odpowiada i "czyje co je". Stacja PKP Wiśniowa miała kiedyś dwa tory i bocznicę kolejową. Była jedną z większych stacji towarowo - osobowych na tej linii. Zatrzymywały się tu pociągi pospieszne ze Stróż do Łodzi Kaliskiej z Zagórza do Warszawy, a teraz - tylko jeden tor, przejazdy nie strzeżone, tylko znak stop i tylko szynobusy Rzeszów - Jasło, reszta pociągów się nie zatrzymuje a nawet nie zwalnia. Nie dawno, przeprowadzono modernizację tej linii, podniesiono prędkość pociągów do 90 km/h, ale przejazdów nie wyposażono nawet w sygnalizację świetlną. Tą drogą powiatową, przez ten przejazd, przejeżdża tysiące pojazdów na dobę, (jest okresowe liczenie, są dane.) Może już czas żeby postawić tam choćby sygnalizację świetlną? Gdzie są władze Kolei, gdzie władze Powiatu, gdzie władze Gminy Wiśniowa? Na co czekacie? Na kolejne ofiary???" https://nowiny24.pl/na-przejezdzie-kolejowym-w-wisniowej-ford-wjechal-pod-pociag-nie-zyje-dwoch-mezczyzn/ar/13672654

  • kolejFAN – 20.11.2018

    @hvraczej pociągów pospiesznych ze Stróż do łodzi Kaliskiej przez Jasło nie było :) coś tu nie gra :)a co do SKPL ,miejmy nadzieję że mucha nieuszkodzona..z drugiej strony - znak STOP był..redakcjo - zdjęcie jest nieodpowiednie, tam nie ma sieci trakcyjnej i jest to linia 1 torowa!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !