TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwie osoby ranne w wypadku na przejeździe kolejowym koło Braniewa
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 29.04.2019 17:08:46
Dwie osoby ranne w wypadku na przejeździe kolejowym koło Braniewa (źródło: Google Maps)

Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym zostały ranne w wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym koło Braniewa (woj. warmińsko-mazurskie). Auto wjechało pod lokomotywę pociągu towarowego - podała policja.

Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym zostały ranne w wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym koło Braniewa (woj. warmińsko-mazurskie). Auto wjechało pod lokomotywę pociągu towarowego - podała policja.

Jak poinformowała PAP st. sierż. Jolanta Sorkowicz z policji w Braniewie, do wypadku doszło na drodze Braniewo - Szyleny. Samochód osobowy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wjechał pod lokomotywę nadjeżdżającego pociągu. Autem podróżowały dwie osoby.

"Samochód prowadziła kobieta. Po wypadku została przetransportowana śmigłowcem do szpitala, a podróżującego z nią pasażera zabrała karetka. Na razie nie znam jeszcze szczegółów tego zdarzenia" - powiedziała.

Karol Jakubowski z PKP PLK poinformował PAP, że do wypadku doszło na szlaku jednotorowym Chruściel - Braniewo.

"Nie znamy przyczyn, dla których kierowca samochodu osobowego nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowo-drogowym i wjechał wprost pod nadjeżdżającą lokomotywę pociągu towarowego. Przejazd jest wyposażony w sygnalizację dźwiękowo-świetlną. Ze wstępnych informacji wynika, że działała sprawnie" - mówił.

Zaznaczył, że okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśni komisja. Jak dodał, przerwa w ruchu na tej linii kolejowej nie ma wpływu na ruch pasażerski, bo wykonywane są tam tylko przewozy towarów.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
przejazd kolejowy
kierowca
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.