TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwa zmodernizowane składy Przewozów Regionalnych na Pomorzu
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.12.2017 09:19:05 6 komentarzy
Dwa zmodernizowane składy Przewozów Regionalnych na Pomorzu

Do obsługi połączeń na Pomorzu skierowane zostały dwa zmodernizowane pociągi stanowiące własność Przewozów Regionalnych.

Do obsługi połączeń na Pomorzu skierowane zostały dwa zmodernizowane pociągi stanowiące własność Przewozów Regionalnych.

Wprowadzenie takich jednostek zapowiadał jakiś czas temu Prezes przewoźnika Krzysztof Zgorzelski. Nie są to jednak Feniksy, te trafiły głównie do Wielkopolski, a także do województwa łódzkiego, a EN57AL. Pociągi będą obsługiwać przede wszystkim połączenie Słupsk – Gdynia Główna, które Przewozy Regionalne przejęły od PKP SKM.

Dwa "nowe" pociągi to pierwsze takie składy w regionie. Przewozy Regionalne korzystały z pociągów zmodernizowanych, były one, i nadal są, własnością Urzędu Marszałkowskiego.

Więcej informacji o zmianach na Pomorzu znajdziecie w poniższym linku.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Pomorskie
 • Zibi – 11.12.2017

  W koncu jakiś nowy sklad nie tylko co nowe to do wielkopolski

 • KSTG – 11.12.2017

  @InfoRailMała poprawka, są to jednostki EN57ALd o numerach 2208, 2209.

 • anarh – 11.12.2017

  do słupska , to stare tory są , i zwolnienia , rozbiją amortyzację i czy 120 bedzie latał . lepiej na trasy południowe od gdyni , nowe tory i te 120 może rwać

 • aaa – 11.12.2017

  Do Słupska "stare tory"? Przecież tam jest 140/120

 • mar1294 – 11.12.2017

  To nie zmieni sytuacji taborowej na Pomorzu, zamiast tych staroci po modernie przystosowanych do 120 km/h (faktycznie wielka różnica 110 a 120 km/h) Pomorze powinno dostać te 3 nowe Impulsy, by w końcu pojawiło się coś całkiem innego, nowy komfort podróży i przed wszystkim szybszy bo te mogą jeździć 160 km/h i można było by zrobić coś na wzór przyśpieszonych pociągów.

 • El Kolego – 12.12.2017

  Pomorze niechaj zapomni o Impulsach. Wlkp poprostu jasno zawarla w umowie z PR ze albo zakupia nowe pojazdy i zmodernizuja istniejace albo PR pozegna sie z Wlkp na rzecz Kolei Wielkopolskich. Wiec prosze nie placzcie ze Wlkp ugrala sobie te pojazdy w umowie. Albo Pomorze samo zakupi Impulsy i podaruje je PR.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.