TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwa szynobusy na porannym pociągu PKM z Kartuz do Gdańska
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.10.2019 13:45:38 1 komentarz
Dwa szynobusy na porannym pociągu PKM z Kartuz do Gdańska (foto: PKM)

Kolejna dobra wiadomość dla pasażerów korzystających z linii PKM.

Kolejna dobra wiadomość dla pasażerów korzystających z linii PKM.

Poza uruchomieniem dodatkowych 7 pociągów, które będą obsługiwane przez Przewozy Regionalne, dodatkowo od dzisiaj (14 października 2019 r.) poranny pociąg SKM Trójmiasto z Kartuz (odjazd: 6:36) do Gdańska Głównego w dni robocze będzie jeździł jako powiększony skład dwóch połączonych szynobusów.

Zdecydował o tym Samorząd Województwa Pomorskiego - jako organizator przewozów kolejowych w regionie, w odpowiedzi na sygnały pasażerów o dużym tłoku w tym konkretnym połączeniu. Dzięki temu pasażerowie korzystający z tego porannego pociągu już od dziś mają do dyspozycji około 200 miejsc siedzących i 300 stojących.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM
Kartuzy
Gdynia
  • Michał Piwowarczyk – 14.10.2019

    Wszyscy pewnie na 7mą do szkoły i pracy więc nie ma czemu się dziwić...

  • Michał Paweł Łukasz – 14.10.2019

    iść za ciosem i powiększać składy, kupić coś nowego, może używanego w podobnym standardzie. Ważne aby miało 4-5 wagony w składzie i jeździć takimi częściej. Maszyniści, kierownicy pociągów dobrze widzą zapełnienie. Mają potrzebne informację do lepszego dysponowania taborem niż dyrektor/urzędnik zza biurka.

  • janusz – 15.10.2019

    Szynobusy wyposażone są w urządzenia zliczające pasażerów oraz linia Z Wrzeszcza oraz Gdyni na Kaszuby będzie w ciągu paru lat zelektryfikowana, czyli automatycznie pojawią się większe składy elektryczne.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.