TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwa szynobusy dla Kolei Dolnośląskich
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.02.2018 12:06:21 1 komentarz
Dwa szynobusy dla Kolei Dolnośląskich (foto: KD)

Koleje Dolnośląskie kupią dwa szynbusy. Na torach pojawią się być może już w połowie roku.

Koleje Dolnośląskie kupią dwa szynbusy. Na torach pojawią się być może już w połowie roku.

Wiemy, że musimy poprawić standard obsługi linii niezelektryfikowanych, takich jak ta z Wrocławia do Trzebnicy – poinformował wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Michalak. Wyprzedzając zarzuty - będą jeździły także po kampanii wyborczej – dodał.

Decyzja o zakupie nowych pociągów jest podyktowana stale rosnącą liczbą pasażerów samorządowego przewoźnika, który w zeszłym roku przewiózł prawie 9,4 mln osób. Została podjęta celem sprostania stale rosnącym oczekiwaniom regionu.

Nowe pociągi w taborze Kolei Dolnośląskich, które powinny zostać dostarczone w pierwszej połowie roku 2018. Będą obsługiwać podróżnych na trasach cieszących się największym zainteresowaniem pasażerów, takich jak Wrocław – Trzebnica czy Wrocław – Świdnica/Bielawa. W okresie letnim będą stanowić dodatkowe wzmocnienie pociągów sezonowych, natomiast od nowego rozkładu jazdy 2018/2019 zostaną wykorzystane do rozbudowy oferty Kolei Dolnośląskich na liniach niezelektryfikowanych.

Zeszłoroczny zakup 11 elektrycznych zespołów trakcyjnych wprowadził nową jakość podróży na dolnośląskich torach. Chcąc kontynuować zmiany, podjęliśmy decyzję o wzmocnieniu taboru Kolei Dolnośląskich. Dwa spalinowe pociągi nas pewno poprawią komfort podróży mieszkańców naszego regionu – mówił Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Zakup nowych pojazdów zostanie sfinansowany ze środków własnych oraz kredytu inwestycyjnego zaciągniętego przez Koleje Dolnośląskie.

Nasze województwo dzięki swojej różnorodności należy do najpiękniejszych w Polsce. Jednak ta różnorodność jest także dużym wyzwaniem dla transportu kolejowego. Brak sieci trakcyjnej na wielu liniach na terenie Dolnego Śląska powoduje, że nasz tabor musi być bardzo zróżnicowany. Żaden inny przewoźnik w kraju nie realizuje swoich usług na tak trudnym obszarze. Nowe pojazdy pozwolą na wykonywanie powierzonych nam zadań oraz zapewnienie komfortu, do którego przyzwyczaili się nasi pasażerowie – podkreślił Piotr Rachwalski, Prezes Zarządu Kolei Dolnośląskich.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
szynobus
dolnośląskie
  • czyngis – 05.02.2018

    Myślę, że to dobrze dobrane zdjęcie do artykułu i KD kupią na własność dwa Linki.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !