TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwa pięcioczłonowe Impulsy już na Dolnym Śląsku
InfoRail.pl - Opublikowano: 13.09.2017 19:27:26 228 komentarzy
Dwa pięcioczłonowe Impulsy już na Dolnym Śląsku (foto: KD)

Jechały prawie 18 godzin, wyruszając z Nowego Sącza. Dwa nowe pięcioczłonowe Impulsy są już na Dolnym Śląsku.

Jechały prawie 18 godzin, wyruszając z Nowego Sącza. Dwa nowe pięcioczłonowe Impulsy są już na Dolnym Śląsku.

Jak informują Koleje Dolnośląskie w nocy wyjechały z fabryki NEWAG i o godz. 18:00 zameldowały się w Legnicy. Z najświeższych informacji wynika, że już niebawem zaczną wozić pasażerów.

Przypomnijmy, że przetarg na dostawę takich jednostek został rozstrzygnięty pod koniec ubiegłego roku. Będzie ich 11, wszystkie zostaną dostarczone w tym roku. Będą kosztować 266,5 mln złotych brutto. Zaoferowane Kolejom Dolnośląskim pojazdy będą posiadać 249 miejsc siedzących oraz objęte będą 48 miesięcznym okresem gwarancji.

Przyjechał do nas komfort. Tak można powiedzieć patrząc na nowe pociągi, które już niedługo zaczną obsługiwać połączenia w naszym regionie. Jestem przekonany, że pasażerowie docenią nowe pojazdy. Kupiliśmy je właśnie dla mieszkańców regionu, którzy codziennie przejeżdżają z nami tysiące kilometrów – powiedział Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich.

Wyprodukowane przez nowosądecką firmę Newag IMPULSY 45WE będą dłuższe od tych wykorzystywanych dotychczas, będą również klimatyzowane i w pełni niskopodłogowe, co ułatwi korzystanie z nich osobom starszym i niepełnosprawnym. Dodatkowo jako jedyne pociągi użytkowane przez regionalnych przewoźników będą wyposażone w fotele z regulowanymi oparciami, pod którymi pasażerowie znajdą gniazda zasilania oraz porty USB umożliwiające ładowanie m.in. telefonów komórkowych czy tabletów. Dla bezpieczeństwa podróżnych tabor zostanie wyposażony w monitoring, nowoczesne defibrylatory oraz systemy informacji pasażerskiej, informujące o możliwych przesiadkach do innych pociągów regionalnych i krajowych, a nawet o możliwości dojazdu z dworca w określone miejsce z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. Pociągi, które dodatkowo będą wyposażone w pokładowe WiFi, mogą osiągać prędkość nawet 160 km/h.

Jeszcze nie tak dawno temu tabor Kolei Dolnośląskich składał się z kilkunastu pociągów. Teraz po odbiorze największego zamówienia w historii spółki, będzie ona dysponowała 56 bardzo komfortowymi pociągami. Zarząd Województwa Dolnośląskiego od początku postawił na rozwój transportu kolejowego. Nowoczesna, punktualna kolej jest alternatywą dla komunikacji samochodowej. Z roku na rok Koleje Dolnośląskie przewożą coraz więcej pasażerów. Właśnie dlatego zamówiliśmy pociągi 5-członowe, które z pewnością poprawią komfort podróży – podkreślił Jerzy Michalak z Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Dzisiejszy przyjazd dwóch składów do Legnicy zapoczątkował proces odbioru zamówienia kolei Dolnośląskich. Kolejne dwa składy pojawią się na dolnośląskich torach jeszcze we wrześniu, natomiast całość zamówienia zostanie zrealizowana do końca roku 2017.

Pasażerowie nowymi pociągami już niebawem pojadą m.in. do Wrocławia, Międzylesia, Lichkova, Węglińca, Legnicy, Rawicza czy Jelcza Laskowic.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Impuls
Newag
Koleje Dolnośląskie
 • ralf38286 – 13.09.2017

  Ależ to malowanie jest okropne

 • MichalK – 13.09.2017

  To fakt - chyba najbrzydsze malowanie ze wszystkich przewoźników. Powinni pójść wzorem Małopolski i stworzyć nowy wzór malowania.

 • Mosiek – 13.09.2017

  To malowanie jest śliczne. Jako Wrocławianin nie wyrażam zgody na inny schemat malowania.

 • DC – 13.09.2017

  Malowanie jest ok. Na żywo pojazdy KD pod tym względem prezentują się lepiej niż na zdjęciach.

 • DC – 13.09.2017

  A tak w ogóle to dlaczego na żadnym portalu branżowym nie pojawiła się informacja, o tym, że nowe, zmodernizowane EN57ALc dla Polregio wożą już pasażerów? Sam dziś widziałem podwójny taki skład na Poznań - Leszno.

 • arek – 13.09.2017

  Malowanie nie dość że zupełnie bez polotu, to jeszcze za grosz nie pasujące do Dolnego Śląska. Są żółte wydmy, może czas na żółte piramidy?

 • wro_73 – 13.09.2017

  No to teraz pytanie, gdzie pojadą najpierw. Czy na najbardziej obłożonej trasie do Szklarskiej Poręby, czy będą wozić powietrze do Jelcza i Borów Dolnośląskich. Jak znam Koleje Dolnośląskie, to znowu będzie kabaret na torach czy pokaz w stylu: "jak kupić za grube pieniądze drogi tabor i wszystko zmarnować nieudolnym zarządzaniem".

 • Ben – 14.09.2017

  "Zarząd Województwa Dolnośląskiego od początku postawił na rozwój transportu kolejowego. Nowoczesna, punktualna kolej jest alternatywą dla komunikacji samochodowej." - Ten Michalak to niezły żartowniś. Czy trzeba znowu przypomnieć, jak Koleje Dolnośląskie i Urząd Marszałkowski wypięli się na kolej aglomeracyjną w Jeleniej Górze, zaorali linie do Lwówka Śląskiego i Milicza, dalej wyszukują wymówek, dlaczego pociągi nie mogą jeździć do Kamiennej Góry i Lubawki? Gdzie widać efekty tego "postawienia na kolej" przez obecne władze województwa? Ach, pewnie chodzi o tę kompromitację w postaci szynobusu do Wojnowa wożącego średnio 7 osób na pociąg. Obecny zarząd kupił pociągi, mam nadzieję że organizację obiegów zajmą się już ich następcy.

 • mk – 14.09.2017

  Racja, Michalak jak zwykle nie sięga wzrokiem dalej niż poza wrocławską kolejkę aglomeracyjną. Dolny Śląsk dla tego człowieka nie istnieje. Obecne antykolejowe władze Dolnego Śląska nie zrobiły NIC dla poprawy kolei na Dolnym Śląsku (w przeciwieństwie do poprzednich władz, które reaktywowały kilka linii kolejowych), nawet obecny zakup Impulsów odbywa się na podstawie umowy podpisanej przez POPRZEDNIE władze.

 • pasażer KD – 14.09.2017

  Jelcz, Rawicz, Węgliniec, Międzylesie - największe metropolie Dolnego Śląska. Tam nawet 3-człony jeżdżą puste, a oni chcą wysyłać najdłuższe Impulsy. A gdzie Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Wałbrzych z wiecznie przepełnionymi pociągami? Rachwalskiemu proponuję przejechać się popołudniowym niedzielnym pociągiem ze Szklarskiej Poręby do Wrocławia w którym pasażerowie jadą stłoczeni jak śledzie w puszcie. Kiedy wreszcie w Kolejach Dolnośląskich zacznie rządzić ktoś kto ma trochę oleju w głowie i zna geografię Dolnego Śląska ???

 • kolejfan – 14.09.2017

  Cha, cha! Do Jelcza gdzie pociągi wożą powietrze puszczą 5-człony a do Jeleniej Góry, Wałbrzycha ludzie dalej będą cisnąć się na glonojada. Gratuluję logiki Rachwalskiemu i Michalakowi. Dwa największe szkodniki kolejowe na Dolnym Śląsku, tym to nawet jak dać tabor za darmo to wszystko spiep...rzą. Kupcie lepiej piętrusy, jeszcze więcej powietrza przewieziecie do Jelcza i Rawicza;) znowu doskonaly przykład jak polityka zabija kolej. Bo przecież ważna jest tylko wsiocławska kolejka aglomeracyjna i nic więcej.

 • Salvador Pisacco – 14.09.2017

  Malowanie niepoważne

 • Leonardo – 14.09.2017

  Jak już musi być sraczkowaty kolor, to ładniejszy był poprzedni schemat malowania (miał go np. SA134). Ale oczywiście Rachwalski człowiek bez gustu musiał przemalować i tamte szynobusy w idiotyczną falę.

 • JanuszJG – 14.09.2017

  Nowe Impulsy powinny zostać skierowane do obsługi połączeń na liniach kolejowych nr 274 oraz 311, bo tam są spore potoki pasażerskie, nie wspominając o tym, że już na Wrocławiu Głównym ciężko wejść do 36WEa lub 31WE.

 • Mariusz – 14.09.2017

  @BenAkurat uwalenie Milicza i Lwówka to nie wina KD, ani nawet UMWD, tylko PLK Przy takich czasach przejazdu, jakie były te połączenia w ogóle nie były konkurencyjne. Powrót pociągów do Milicza to kwestia 2-3 lat, gorzej z Lwówkiem, gdzie PLK zachowuje się jak pies ogrodnika. Piecioczłonowce do Jelcza-Laskowic to faktycznie absurd, poroniony pomysł, z Węglińcem to samo (do elektryfikacji odc. Węgliniec-Zgorzelec powinny jeździć w relacji skróconej do Bolesławca). Tak samo większość kursów do Międzylesia można byłoby spokojnie skrócić do Bystrzycy Kłodzkiej. Ale w kwestii Rawicza przedmówcy nie mają racji, tam w szczycie czteroczłony bywają zapchane.Inna rzecz, że można sobie też wyobrazić, że do Jelcza byłaby wydłużona część kursów z Legnicy do Wrocka. Być moze z punktu optymalizacji obiegowania i minimalizacji kosztów ma to jakiś sens.

 • Adamo – 14.09.2017

  Nie wiem co macie do tej malatury. Malowanie Impulsów jest schludne, przejrzyste, oparte na konstrastowych barwach i prezentuje się o wiele bardziej elegancko od szaro-burych ŁKA czy KMŁ. A te argumenty o wożeniu powietrza widać ewidentnie, że pisane przez typowych internetowych miłośników kolei, którzy pociągami jeżdżą średnio raz na rok. W zamian za to w internecie muszą pokazywać jakimi to znawcami i ekspertami w tej dziedzinie są. Podejrzewam, że Panowie Michalak i Rachwalski (obrażani we wcześniejszych komentarzach) muszą mieć niezły ubaw czytając takie bzdurne teksty.

 • kolejFAN – 14.09.2017

  to malowanie jest fatalne - pagórki i fale Dunaju jakby co najmniej przedszkolaki je zaprojektowały. KMŁ, KW, nawet to nowe malowanie PRów jest stonowane i poważne. KD po prostu SZPECĄ te nowe impulsy tymi sraczkowatymi bazgrołami!!a sprawa druga-kiedy zakup nowych SZT? Kiedy powrót pociagów do Lwówka,Lubawki,Mezimesti,z Kamieńca do Nysy??

 • Staszek – 14.09.2017

  @MariuszPiszesz bzdury. Niska prędkość przeszkadza KD jeździć do Lwówka ale do Mieroszowa nie przeszkadza (mają być tam pociągi w przyszłym rj). Dziwne, co nie? A czemu SKPL nie przeszkadza taka prędkośc do Lwówka, która przeszkadza KD? To wstyd, żeby lokalne gminy szukały prywatnego przewoźnika, bo przewoźnik publiczny dotowany z publicznych pieniędzy olał sobie linię. Tak samo jak KD olały linię do Kamiennej Góry, gdzie szukają tylko wymówek, żeby nie jeździć, bo prędkość jest dobra. Do Lwówka KD puszczały busa zamiast szynobusu nawet jak prędkości były jeszcze dobre (przez co "przygotowały grunt" pod całkowite zawieszenie przewozów przez UMWD wygaszając wcześniej frekwencję). A obecnie z obiecanych przez prezesa Rachwalskiego 5-7 par autobusów zastępczych do Lwówka codziennie jeżdżą... 2 pary tylko w weekendy dla nikogo, omijając miejscowości, do których wcześniej docierał tylko pociąg. Tu też winna jest ta "zła PLK"? Takie są fakty.Co do nowych Impulsów, to na E30 pięcioczłony powinny jeździć najdalej do Legnicy. Dalej frekwencja jest bardzo słaba i tam 36 WE spokojnie by wystarczył. Tak samo bezsensowne jest tworzenie jakichś bzdurnych obiegów z Węglińca do Jelcza, przez co długie Impulsy przez większość trasy będą wozić powietrze. Do Kłodzka - OK, ale tam najpierw musiałaby być wyremontowana linia, bo obecnie prędkość jest tragiczna. Puszczanie Impulsów na tę trasę to marnowanie dobrego taboru. Czy to się podoba niektórym czy nie, linią najbardziej właściwą dla nowych Impulsów ze względu na frekwencję i prędkości jest trasa Wrocław - Wałbrzych - Jelenia Góra - Szklarska Poręba. Tymczasem tej właśnie linii brakuje w wykazie podanym przez KD. Ot, jak wygląda "zarzondzanie" w tej spółce. Niedasizm i arogancja wobec pasażera, a potem tylko szukanie kozła ofiarnego, na którego można zrzucić winę za swoje własne porażki.

 • stan – 14.09.2017

  "Nie wiem co macie do tej malatury. Malowanie Impulsów jest schludne, przejrzyste, oparte na konstrastowych barwach i prezentuje się o wiele bardziej elegancko od szaro-burych ŁKA czy KMŁ."Cha, cha, nie rozśmieszaj nas. Naprawdę to dla ciebie wyznaczniki estetyki malowania? No tak, dla mikola najważniejsze żeby kolorki biły po oczach, bo pojazdy ładnie wtedy fajnie wyglądają na fociach. Poczytaj o zasadach grafiki, to się dowiesz, jak powinno wyglądać schludne i przemyślane malowanie. Tutaj za grosz nie ma żadnego pomysłu - jest tylko maźnięcie żółtą farbą w przypływie, nomen omen, impulsu. Już Linki czy nawet KNYSZOlino jakoś wyglądają (tu widać, że grafik nad tym poiedział), ale Impulsy czy reszta szynobusów to dramat dla każdego z odrobiną zmysłu estetycznego. Co do reszty twoich wypocin to taki sam poziom komentarza jak pierwszej części. Stać cię tylko na obrażanie czytelników, pewnie sam jeździsz raz na ruski rok, a pociągi to widujesz głównie na mikolskich fociach robionych gdzieś zza krzaka. Skończ najpierw gimnazjum, a potem wypowiadaj się o grafice.

 • witek – 14.09.2017

  A pamiętacie to desiro, co jeździło w połowie przemalowane w barwy KD, a w połowie w barwy trillexu? To dopiero był "szczyt estetyki", to zgrabne przejście pomiędzy żółtą falą a zielonymi horyzontalnymi pasami w okolicach przegubu... Ech... Normalnie kandydat do jakiejś kolejowej maliny roku. Jeździ jeszcze ten koszmarek po torach? Nawet gimnazjalista czegoś takiego nie wypościłby na tory. W KD powinni spalić się ze wstydu. Nikt mi nie wciśnie bzdur, że w tej spółce stosują jakieś przemyślane schematy malowania swoich drogich zabawek.

 • kadecik – 14.09.2017

  Prawda jest taka, że przy obecnym stanie torów pchanie Impulsów do Kłodzka to jest zarzynanie nowego taboru. Tam powinny jeździć zmodernizowane kible i one w zupełności by wystarczyły na takie prędkości i takie potoki. 2-3 Impulsy przydałyby się na wzmocnienie Legnicy i Jeleniej Góry plus Szklarska Poręba w sezonie. I to wszystko. Dużo bardziej potrzebne są KD spalinowe szynobusy na polepszenie oferty na liniach niezelektryfikowanych i reaktywację kolejnych połączeń (codzienna Lubawka, Mieroszów, powrót Lwówka, podsudecka). Niestety, Koleje Dolnośląskie to obecnie spółka wybitnie upolityczniona, działająca dla propagandy kilku lokalnych polityków, a od takiej instytucji nie ma co oczekiwać zdroworozsądkowego funkcjonowania opartego na logice i analizie realnych potrzeb mieszkańców. Więc zacznie się wożenie powietrza wypasionymi Impulsami po Jelczach i innych Rawiczach (czyli tam, dokąd sięga zainteresowanie wrocławskich mediów), podczas gdy na dłuższych trasach pasażerowie tylko obliżą się smakiem i dalej będą wożeni starymi, lekko przypudrowanymi klopami albo krótkimi 36WE. Bo czego innego można oczekiwać od spółki Michalak & Rachwalski? Szkoda tylko, że 266 milionów publicznych pieniędzy zostało wywalonych w błoto.

 • student JG – 14.09.2017

  taaa... Woźcie dalej powietrze do Jelcza, Rawicza i Węglińca, teraz będzie go jeszcze więcej w waszych pociągach. Albo zmieńcie marketingowców. Prosty przykład. trasa Jelenia Góra -Wrocław. PKS Jelenia Góra -wygodny, czysty wysokopokładowy autokar co pół godziny a najrzadziej co godzinę , każdy ma miejsce siedzące, nawietrznik nad głową, nie wspominając o innych udogodnieniach. Czas jazdy nadal nieznacznie krótszy niż pociągu. Pociąg KD na tej samej trasie - przeładowany krótki Impuls a czasem zmodernizowany kibel co 2 godziny, w którym można się udusić z powodu tłoku, mnóstwo ludzi stoi, klimatyzacja działa jak chce albo w ogóle nie działa, konduktor tylko rozkłada ręce. Tory wyremontowane a ludzie nadal wolą PKS-y niż pociągi - co dużo mówi. nie o PLK tylko samym przewoźniku. Zamiast gadać, że jesteście ofiarą własnego sukcesu należałoby mówić, że jesteście ofiarą własnej nieudolności. Inny przykład ze Szklarskiej - przyjeżdża ostatni pociąg z Czech, mnóstwo ludzi wysiada i biegnie na ostatni PKS, w tym czasie na stację wtacza się Impuls z drugiego kierunku, ale nie jedzie z powrotem, po co. Autobus praktycznie pełen, większość ludzi do Jeleniej Góry i Wrocławia. KD oczywiście nie opłaca się ich przewieźć a Impuls zamiast wozić pasażerów ma nockę, pasażerów generalnie mają w d... KD to niestety nie brak mozliwości tylko stan umysłu, a na to nic nie poradzisz choćbyś nie wiem ile kasy wpompował w tą spólkę.

 • Adamo – 14.09.2017

  @StanTwój komentarz w 100% potwierdza teorię o mikolskim gówniarstwie, które ty reprezentujesz.. Cóż, taki jest najwyraźniej skutek uboczny przesiedlania zabużan, trafi się taki bezczelny kmiot i nieudacznik życiowy cierpiący na płasko-stepie mózgu. Lepiej się dziecko drogie zastanów co jest dla ciebie ważniejsze: szkoła, konsola czy fora. Sam proponuję ci się najpierw dokształcić, potem zabrać za rozrywkę, a na końcu wymądrzać się na forach, grafiku. Co do mojego obrażania, takie szkodniki jak ty tylko na to zasługują. Każdy kto ma choć trochę rozumu i pasji do kolei doskonale wie jakim złem są rasowe gimbusiarskie mikole. To umysłowe i materialne biedaki, których rak zżera, bo kolej, a raczej oglądanie fotek, czytanie i ujadanie o kolei to jedyna "pasja" na jaką ich stać. Mądrzycie się jakbyście mieli z 5 fakultetów na raz: mechanik, inżynier, ekonomista, menedżer i k*rwa grafik. Szczerze przyznam, że nie znam żadnego prawdziwego miłośnika lub pracownika kolei, który by szanował to gówniarstwo. ŁAPY PRECZ OD KOLEI! WON INTERNETOWY POMIOCIE!

 • do Adamo – 14.09.2017

  Co, nerwy puściły trollowi z KD? Dobrze, że sam pokazałeś, kim jesteś i jaki prezentujesz poziom kultury. Niczego więcej nie trzeba. Teraz już wszyscy wiedzą z jakim smarkaczem mają do czynienia. Wywnętrzaj się na fanpejdżu KD, gdzie preferują takich jak ty smarkatych mikoli bez grama kultury, a nie tutaj. Zdecydowanie pomyliłeś portale. Nie odpowiem ci takimi samymi wulgaryzmami jak ty, bo nie sprowadzisz mnie do swojego rynsztokowego poziomu. Od takich jak ty jest moderator i mam nadzieję, że zrobi z tobą porządek. Naucz się synku jednego - dopóki żyjecie na koszt podatników, to morda w kubeł i grzecznie słuchać opinii swoich jak by nie patrzeć pracodawców, zamiast wulgarnie odszczekiwać. Ale was w KD chyba nikt nie nauczy kultury. A przynajmniej podpisywać swoje chamskie wynurzenia imieniem i nazwiskiem, a nie dziesiątkami nicków. A na mikoli nie klnij, bo sam nim jesteś i w przeciwieństwie do innych nie wyrosłeś z poziomu zacietrzewionego gówniarstwa. Taka jest prawda.

 • Mariusz – 14.09.2017

  Nie wiem, czemu tak wszyscy jeżdżą po KD, które i tak reprezentują o wiele wyższy poziom niż Koleje Wielkopolskie, które są już wybitnie Poznanio-centryczne. Kolej regionalna w Wielkopolsce poza aglomeracją poznańską i relacjami do Leszna i Konina jest... słabiutka. W sumie nawet na ważnej linii do Piły ewidentnie brakuje co najmniej 2-3 kursów w godzinach popołudniowych.Jak spojrzeć na połączenia między Kaliszem a Lesznem przez Krotoszyn i Ostrów Wlkp., to to jest nędza, dramat. Sytuacja na magistrali podsudeckiej na Dolnym Śląsku może nie jest różowa, ale to o wiele wyższa jakość niż to, co prezentuje UMWW. Wielkopolska uwala praktycznie wszystkie linie niezelektryfikowane poza Wągrowcem (bo nawet na podpoznańskiej linii do Wolsztyna są 4-godzinne luki w RJ), uwalono Gostyń, próbowano uwalić Krzyż-Piła, a na Dolnym Śląsku parę relacji pozawrocławskich jako tako się trzyma.Można dyskutować, czy reaktywacje na Dolnym Śląsku należy zacząć od Sobótki, ale w Wielkopolsce reaktywacji nie ma w ogóle. Śrem, Gostyń, Międzychód, Czarnków czekają, a na Dolnym Śląsku jest Trzebnica, Harrachov, przyzwoita oferta na podsudeckiej, etc.Pamiętajcie, że Milicz i Lwówek Śl. to linie o marnym potencjale przy obecnym stanie technicznym. A Milicz obsługiwały PR-y, więc to nie jest pole do pretensji wobec Rachwalskiego i KD. Nie opłaca się jeździć do Lwówka z prędkością między 10 a 20 km/h. Tam były muchowozy, nie pociągi pasażerskie.Jedyne z czym można się zgodzić z trollami ujadającymi na KD, to z tym, że KD faktycznie zaniedbują linię Wrocław-Wałbrzych-JG, która ma największy potencjał. Tam powinny w takcie godzinnym jeździć czteroczłonowe piętrowe EZT wspierane przez 4-7 kursów RE do Szklarskiej Poręby.

 • Jurek – 14.09.2017

  O, troll z KD zmienił nicka i dalej ujada (Adamo i Mariusz to jeden troll z Kolei Dolnośląskich). Ale do rzeczy:"Nie wiem, czemu tak wszyscy jeżdżą po KD, które i tak reprezentują o wiele wyższy poziom niż Koleje Wielkopolskie, które są już wybitnie Poznanio-centryczne."No i tutaj pokazujesz, że zupełnie nie znasz Kolei Wielkopolskich, bo KW jednak jeżdżą po większości linii w Wielkopolsce, a nie tylko kilku wybiórczo."Jak spojrzeć na połączenia między Kaliszem a Lesznem przez Krotoszyn i Ostrów Wlkp., to to jest nędza, dramat. Sytuacja na magistrali podsudeckiej na Dolnym Śląsku może nie jest różowa, ale to o wiele wyższa jakość niż to, co prezentuje UMWW."Aha, Dolnego Śląska też nie znasz, skoro z lokalnych linii znasz tylko podsudecką. A ile pociągów jeździ do Milicza, Karpacza, Świeradowa, Lwówka, Mieroszowa, Wojcieszowa, Stronia, Złotoryi, Kamiennej Góry i innych miast? Wielkopolska to kolejowy raj w porównaniu z Dolnym Śląskiem."Można dyskutować, czy reaktywacje na Dolnym Śląsku należy zacząć od Sobótki, ale w Wielkopolsce reaktywacji nie ma w ogóle. Śrem, Gostyń, Międzychód, Czarnków czekają, a na Dolnym Śląsku jest Trzebnica, Harrachov, przyzwoita oferta na podsudeckiej, etc."Trzebnicę i Harrachow reaktywowały poprzednie władze województwa. Obecne nie reaktywowały nic, a tylko zawieszają kolejne linie (Lwówek, Milicz)."Pamiętajcie, że Milicz i Lwówek Śl. to linie o marnym potencjale przy obecnym stanie technicznym."Znowu piszesz kompletne bzdury. Potencjał jest taki, jaka jest oferta, a jak nie wierzysz, że powiatowe miasta są w stanie wygenerować dobrą frekwencję, to polecam wycieczkę do Czech, gdzie pociągi do dużo mniejszych miejscowości jeżdżą w takcie 0,5-1 h."Jedyne z czym można się zgodzić z trollami ujadającymi na KD, to z tym, że KD faktycznie zaniedbują linię Wrocław-Wałbrzych-JG, która ma największy potencjał. Tam powinny w takcie godzinnym jeździć czteroczłonowe piętrowe EZT wspierane przez 4-7 kursów RE do Szklarskiej Poręby."Sam jesteś trollem z KD, może wam się w KD nie mieści w głowach, ale dobra oferta kolejowa to nie tylko główne magistrale, ale też dojazdy do tych magistral. Właśnie dlatego, że zaorano lokalne linie, ludzie wolą PKS-y niż kolej.

 • z rynku – 14.09.2017

  A do Jeleniej Góry co? Krótkie 36WE, które już teraz pękają w szwach? Brawo KD! Jak widać nawet największa kasa nic nie da, gdy organizacja zawodzi.

 • pk – 14.09.2017

  I niech wam do głowy nie przyjdzie by wysyłać je na Wojnów.

 • RK – 14.09.2017

  Do Jelcza czy Rawicza frekwencja jest podobna. Jak znam KD, będą woleli, żeby wypasione Impulsy woziły powietrze po Wrocławiu i okolicach niż pasażerów na dłuższych trasach.

 • znowu rynek – 14.09.2017

  Czy teraz co tydzień KD będzie informowało o tym co słychać u nowych Impulsów? Będzie mieliło te same informacje od momentu podpisania umowy?

 • ech... – 14.09.2017

  ..."jako jedyne pociągi użytkowane przez regionalnych przewoźników będą wyposażone w fotele z regulowanymi oparciami"... Serio? KMŁ też ma regulowane, Województwo Podkarpackie też ma takowe i ich operatorem jest PR... Serio "jedyne"?

 • Adolf – 14.09.2017

  Zastanawiam się, czy w KD w ogóle wiedzą, że jeżdżą do Jeleniej Góry... Być może to akurat wiedzą, ale że w pociągach jest ciągle tłok, tego już na pewno nie. W KD nie sięgają wzrokiem dalej, niż 60 km od Wrocławia.

 • kurierek – 14.09.2017

  Po co puszczać takie długie Impulsy do Węglińca? Za Legnicą pociągi na E30 pustoszeją. Być może wzmocnienie składów przydałoby się na wszystkich liniach, ale tak się składa, że największy ścisk w pociągach niestety jest na linii jeleniogórskiej (pasażerowie z linii zgorzeleckiej jakoś nie narzekają na ustawiczny tłok) i nie tylko w niedziele, ale przez cały tydzień. I co, mamy o tym nie mówić, żeby prezes Rachwalski miał cierpliwość do portalu i dobre samopoczucie? Niedoczekanie!

 • wyjaśnienie – 14.09.2017

  Wzmianka o Impulsach do Węglińca w notce przeznaczonej dla prasy jest tylko dlatego, żeby fryzjerka nie szczekała. Wyobrażasz sobie jakie by było ujadanie na Koleje Dolnośląskie na Infoszkaluj.pl, gdyby KD nie poinformowały, że najnowsze, najdłuższe Impulsy będą jeździć do małego, zagubionego w Borach Dolnośląskich 2-tysięcznego Węglińca, do którego jeżdżą tylko kolejarze (w tym ci niespełnieni) i grzybiarze?45WE tylko do Jeleniej Góry i Legnicy, a dalej za Legnicą nawet SA134 to zbyt pojemny skład!

 • Fryzjerka – 15.09.2017

  Frekwencja na linii zgorzeleckiej jest sezonowa, zależna od pogody i wysypu grzybów. Tubylcy tłoku w pociągach nie generują, co wielokrotnie widziałam na dworcu w Bolesławcu. Pociągi mogą być przepełnione na odcinku Wrocław - Legnica, ale za Legnicą to już raczej wiatr hula po pociągu. I gdy KD chwaliły się sukcesem bezpośrednich pociągów z Wrocławia do Drezna przez Zgorzelec to w pociągach do Drezna było 5 pasażerów, o czym donosiły lokalne media. Po sezonie grzybiarskim tłoku w pociągach do/z Węglińca nie będzie, za wyjątkiem pogodnych weekendów, gdy leśnicy z Wrocławia wyruszają w Bory Dolnośląskie na polowania, a kolejarze wracają do rodzin w Węglińcu. Wiele razy jechałam w dzień powszedni poza sezonem grzybiarskim z/do Węglińca do/ze Zgorzelca i w pociągu było kilku, w porywach do kilkunastu pasażerów. W Węglińcu wysiadały wszystkie osoby a szynobus z 10-proc. frekwencją jechał dalej w stronę Zgorzelca. I przez ten Zgorzelec chcą puszczać drogie pociągi do Drezna? Przed wyborami samorządowymi temat zapewne znów odżyje. :DProponuję rzucić na Węgliniec te 11 nowych 5-członowych Impulsów. Niech kursują całą dobę na trasie Bolesławiec - Bory Dolnośląskie co 10 minut, niczym tramwaj dla kolejarzy. A co, jak szaleć to szaleć! ;)

 • Twierdza Kłodzko – 15.09.2017

  Jak zwykle ból dupska narcyzów Jeleniej Góry i zasyfiałego Wałbrzycha, że przewoźnik chce wysłać nowoczesne pociągi na inne linie, niż do ich sudeckich metropolii. Otóż wyobraźcie sobie, że z Bystrzycy Kłodzkiej, Kłodzka, ZIębic czy Strzelina również mnóstwo osób korzysta z kolei w codziennych dojazdach do Wrocławia i oni też zasługują na podróż w komfortowych warunkach. Wam za to ciągle mało i ciągle szczekacie za czymś nowym, mimo że tak naprawdę od zarania powstania KD na waszą linię rzucany był najlepszy tabor. Teraz na szczęście się to systematycznie kończy czy wam się to podoba czy nie, a wam pozostaną niespełnione sny o Jeleniogórskiej Kolei Aglomeracyjnej (boki zrywać z tej aglomeracji) lub bujanie w obłokach o zelektryfikowanej, dwutorowej magistrali Wałbrzych - Kłodzko. Megalomania.

 • Franek piżama – 15.09.2017

  Ulżyłeś sobie? Doktorat byś napisał z tych wywodów.

 • Mariusz – 15.09.2017

  @Jurek1. KW obsługują większość linii w Wielkopolsce? Bzdura. KW obsługują relacje z Poznania do Wągrowca, Wolsztyna, Kutna oraz większość relacji do Gniezna i Zbąszynka. Poza tym tylko Leszno-Wolsztyn-Zbąszynek oraz Leszno-Krotoszyn-Ostrów Wielkopolski. Resztę mają PR.2. A wiesz, jaka była frekwencja w pociągach do Milicza i Lwówka? Wiesz, jaka była tam prędkość handlowa? Wiesz, jaka była oferta? Nie kompromituj się. Co do Karpacza i Świeradowa oczywiście zgoda, te linie w wakacje byłyby bardzo frekwencyjne. Ale... Wojcieszów? Mieroszów? Daj spokój... Przecież to mieściny wielkości Węglińca. Kamienna Góra, Złotoryja, Stronie Śl. - tu pełna zgoda z Tobą, te linie aż się proszą o szybką reaktywację, ale spójrz na inne regiony. W Wielkopolsce o wiele więcej takich linii z potencjałem leży odłogiem.3. Przykład Czech jest nietrafiony. Tam motoraki jeżdżą na kiepskich liniach 30-70 km/h, a nie 10-20 km/h... Nawet jeśli dalibyśmy 10 par z JG do Lwówka, nikt by nimi nie jeździł przy takim stanie technicznym. Tak często piszesz o muchowozach do Drezna i 5 osobach na skład. A wiesz, ilu jeździło do Lwówka? Ja sam jechałem kiedyś do Krotoszyna przez Milicz. Od Oleśnicy EN57 wiózł już ledwo kilkanaście osób - i to w szczycie.

 • o_O – 15.09.2017

  Nie no jasne, zdaniem mieszkańców metropolii jeleniogórskiej żadna nowa linia kolejowa na Dolnym Śląsku ma nie dostać nowych pojazdów czy być wyremontowana, dopóki nie zrobią im kolejki aglomeracyjnej do Lwówka Śląskiego z taktem co 10 minut.

 • Ow – 15.09.2017

  @o_OBo wg Jurka, który pisze tu i na RK pod kilkudziesięcioma nickami wszystko jest spiskiem "Wsiocławia", a ten, kto uważa inaczej jest "wsiocławskim trollem". Ten sam język, te same pseudoargumenty, w tym wiecznie przewijający się "Pustków Żurawski" jako argument przeciw reaktywacji Sobótki... Ciekawe, co to za frustrat. Na pewno jest to już przypadek kliniczny, skoro koleś korzysta z VPN, by wylewać żółć (bo gdyby nie używał VPN, to by go już dawno wszędzie poblokowano za te g...burze). Redakcjo! Zadziałaj i wprowadź na pół roku blokowanie komentarzy zawierających słowa i frazy typowe dla tego trolla. "Muchowozy do Drezna", "wsiocław", "wrocławski troll" - jak to zablokujecie, znudzi mu się wreszcie. Albo trafi do Tworek.

 • stefan – 15.09.2017

  Widzę, że wrocławski troll zasmieca teraz kolejny portal. Nagle przybyło komentarzy obrażających mieszkańców Jeleniej Góry, Lwówka i innych miast Dolnego Śląska. Adamo, Mariusz, Franek Piżama, Twierdza Kłodzko, o_0, Ow itd. to wszystko nicki jednego zakompleksionego trolla z Wrocławia. Wszystkie komentarze w tym samym stylu. Może by redakcja zrobiła porządek z jednym szczeniakiem, zasmiecającym portal z multikont i obrażającym innych użytkowników?

 • pasażer – 15.09.2017

  Te pociągi powinny jeździć na linii do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby, a nie po Borach Dolnośląskich i innych Międzylesiach gdzie jeżdżą jedynie grzybiarze w październiku i kolejarze. Pociągi na linii do Jeleniej Góry jeżdzą wiecznie zatłoczone, te krótkie szynobusiki to żart z pasażera a nie komunikacja na najważniejszej linii kolejowej Dolnego Śląska!!! Ale znając Koleje DOLNOŚLĄSKIE najlepszy tabor będzie się kręcił na najkrótszych trasach wokół Wrocławia a po Dolnym Śląsku będą jeździć dalej najgorsze szroty! Pierwszą rzecz jaką trzeba zrobić żeby uzdrowić kolej na Dolnym śląsku jest wywalenie ze stołka Rachwalskiego i Michalaka, bo nawet najlepszy tabor nic nie da gdy zarządzanie do d.py!!!

 • Kiedy? – 15.09.2017

  Kupują nowy tabor a po cichu likwidują kolejne linie. Może najpierw doprowadźcie tory do dobrego stanu, a potem kupujcie wypasione pociągi? To tak jakby jeździć mercedesem po wiejskich drogach. Pieniądze idą nie tam gdzie trzeba a ta niegospodarność odbywa się kosztem podatników! Linie do Lwówka, Karpacza, Świeradowa, Kowar, Mieroszowa, Stronia Śląskiego i wiele innych czeka na remonty!

 • Maciej Musiał – 15.09.2017

  Uwaga na trolli, jak zwykle zaśmiecających portal hejtami na temat Lwówka. To są trolle z magistratu, które robią to samo szambo na wszystkich portalach. Na Rynku Kolejowym pisały m.in. pod takimi nickami jak "Rafał D.", "Aga Wariacka", "wrocLove moja miłość" itd. Każdy kto jest z Wrocławia albo Dolnego Śląska szybko się połapał, kto nadaje. Tutaj oczywiście wymyślają inne nicki (a teksty i poziom argumentów wszędzie takie same). Linia do Lwówka jest bardzo niewygodna dla Urzędu Marszałkowskiego, bo:1. Obnaża brak zainteresowania u władz województwa lokalnymi liniami kolejowymi (wbrew propagandzie, jaką głoszą, że chciałyby już-teraz wyremontować wszystkie linie kolejowe w województwie, podczas gdy faktycznie obecna ekipa nie reaktywowała ANI JEDNEJ linii kolejowej na Dolnym Śląsku),2. Nieudolność w dbaniu o lokalną infrastrukturę i transport publiczny (w tym brak umiejętności w zdobyciu funduszy unijnych, które właśnie służą takim celom),3. Arogancję wobec mieszkańców dalszych części Dolnego Śląska, których zwyczajnie mają gdzieś rozsiewając tylko kłamliwą propagandę jak świetnie funkcjonuje kolej na Dolnym Śląsku na podstawie jedynie wrocławskiej kolejki aglomeracyjnej.Dlatego trolle z magistratu obszczekują, a nawet wulgarnie obrażają wszystkich, którzy krytycznie piszą o kolei na Dolnym Śląsku podając konkretne przykłady i robią szambo pod artykułami na tematy kolejowe, próbując sprowadzić niewygodną dla władz dyskusję do poziomu rynsztoka. Taki poziom kultury dyskusji jest w UMWD i KD. Zresztą gdy nie mają argumentów, a pijar dla władz jest bardzo ważny, to co innego mogą zrobić?

 • Zorientowany – 15.09.2017

  Trolle ze Skyrapercity - wypad z tego portalu! Robicie burdel na wszystkich portalach w wątkach kolejowych. Na "Rynku Kolejowym" was kasują jak najgorszą zarazę, to przenieśliście się na portale gdzie nie ma moderatora, m.in. tu i dalej zasyfiacie dyskusje swoimi durnymi komentarzami. Powinno się wad zutylizować, łącznie z butami.

 • wczoraj – 15.09.2017

  A propos Zgorzelca. Wczoraj jechałam wieczornym pociągiem z Wrocławia do Drezna. Małe pojedyncze desiro, frekwencja na starcie ok. 90 proc. Za Legnicą ok. 60 proc., od Bolesławca 30 proc.Niedziela, piękna pogoda, pora powrotów z weekendu... Pytanie mam do zgorzeleckich mikoli: gdzie te mityczne tłumy Niemców okupujące Wrocław? Liczba Niemców w pociągu – okrągłe zero.

 • Jan – 15.09.2017

  te pociągi zamiast do Wrocławia powinny jak kiedyś jeździć do Jeleniej Góry i w Karkonosze. Zgorzeleccy mikole zaczadzeni KDencją trollują chyba na wszystkich. To wrogowie nr 1 moi i wszystkich portali kolejowych.

 • G. Jóźwicki – 15.09.2017

  To KD Trolle z Wrocławia z profilu facebookowego KD które obszczekują każdego, kto wyrazi niepochlebną opinię o KD, zarówno na FB jak i na innych portalach kolejowych (np. RK, gdzie moderacja od dawna kasuje ich jak zarazę). Jaka spółka, tacy fani.

 • G. Jóźwicki – 15.09.2017

  To KD Trolle z Wrocławia z profilu facebookowego KD które obszczekują każdego, kto wyrazi niepochlebną opinię o KD, zarówno na FB jak i na innych portalach kolejowych (np. RK, gdzie moderacja od dawna kasuje ich jak zarazę). Jaka spółka, tacy fani.

 • sarkofag – 15.09.2017

  No cóż, moża EN57 wymalować w cudowne kwiatki, dać klimę i najdroższe fotele. Podobnie Impuls - nie pomogą fotele i gniazda jak wężykowanie przenosi się na pudło. Jechałem EN79 i EN63. A potem po tych samych torach kiblem i wolę kibel.

 • kolejarz – 15.09.2017

  Noema i inne trolle z Infokoleja! Wynocha na swoje własne forum i nie zaśmiecać tego portalu rzygowinami na temat Lwówka i Jeleniej Góry!!! Już jeden kolejowy ściek w internecie pod nazwą Infokolej.pl jest i wystarczy!

 • MK – 15.09.2017

  I tradycyjnie szloch gimbazy z powodu rzekomego hejtu na KD i doszukiwanie się urojonych spisków (pewnie jak zwykle wszystkie poniższe komentarze napisał sfrustrowany kolejarz PR). Czego innego można wymagać od takich fryzjerek, Dadełłów i innych Adamczyków? :-)

 • Rafał D. – 15.09.2017

  Na fanpage KD same ochy i achy nad cudowną spółeczką. Koleje Dolnośląskie wolą puszczać szynobusy do Wojnowa gdzie robią za tramwaj miejski i wożą AŻ średnio 5 osób na pociąg zamiast puścić je na trasy regionalne. Na takiej samej zasadzie wcześniej zlikwidowano szynobusy do Lwówka Śląskiego i Milicza. Kiedy skończy się zarzynanie kolei na Dolnym Sląsku? Panie prezesie Rachwalski, czas ustąpić ze stanowiska i oddać stołek bardziej kompetentnym.

 • gość – 15.09.2017

  Koleje dolnośląskie to katastrofa.Jaki idiota powołał tę firmę.Tak samo wyglądają pociągi do Wałbrycha i Kudowy.Najgorszy ten brud na zewnątrznej stronie szynobusów.Drużyny konduktorskie też są niemiłe i niekulturalne

 • Pasażerka – 15.09.2017

  To prawda. Jakiś czas temu na trasie z Wrocławia do Kłodzka KD zafundowały pasażerom saunę ;) na zewnątrz prawie 30 stopni, a w pociągu ogrzewanie włączone na maksa... przyczyna? Pociag musiał sie chłodzić ;) dodatkowo - na każdej stacji dłuższy postój... duże opoźnienia, brak informacji ("zaraz sie przesiadziemy do innego pociągu, proszę sie przygotować do wyjscia, wychodzimy"; po 10 minutach na zewnątrz- "jednak pojedziemy tym")... tragedia!!!!!!!

 • Maciej Musiał – 15.09.2017

  Uwaga na trolli, jak zwykle zaśmiecających portal hejtami na temat Lwówka i obrażającymi mieszkańców Lwówka, Jeleniej Góry i innych dolnośląskich miast. To są wrocławskie trolle z magistratu i KD, które robią to samo szambo na wszystkich portalach. Na Rynku Kolejowym pisały m.in. pod takimi nickami jak "Rafał D.", "Aga Wariacka", "wrocLove moja miłość" itd. Każdy kto jest z Wrocławia albo Dolnego Śląska szybko się połapał, kto nadaje. Tutaj oczywiście wymyślają inne nicki (a teksty i poziom argumentów wszędzie takie same). Linia do Lwówka jest bardzo niewygodna dla Urzędu Marszałkowskiego, bo:1. Obnaża brak zainteresowania u władz województwa lokalnymi liniami kolejowymi (wbrew propagandzie, jaką głoszą, że chciałyby już-teraz wyremontować wszystkie linie kolejowe w województwie, podczas gdy faktycznie obecna ekipa nie reaktywowała ANI JEDNEJ linii kolejowej na Dolnym Śląsku),2. Nieudolność w dbaniu o lokalną infrastrukturę i transport publiczny (w tym brak umiejętności w zdobyciu funduszy unijnych, które właśnie służą takim celom),3. Arogancję wobec mieszkańców dalszych części Dolnego Śląska, których zwyczajnie mają gdzieś rozsiewając tylko kłamliwą propagandę jak świetnie funkcjonuje kolej na Dolnym Śląsku na podstawie jedynie wrocławskiej kolejki aglomeracyjnej.Dlatego trolle z magistratu obszczekują, a nawet wulgarnie obrażają wszystkich, którzy krytycznie piszą o kolei na Dolnym Śląsku podając konkretne przykłady i robią szambo pod artykułami na tematy kolejowe, próbując sprowadzić niewygodną dla władz dyskusję do poziomu rynsztoka. Taki poziom kultury dyskusji jest w UMWD i KD. Zresztą gdy nie mają argumentów, a pijar dla władz jest bardzo ważny, to co innego mogą zrobić?

 • KODLK – 15.09.2017

  Do tego dochodzi jeszcze fryzjerka ze swoją ekipą, która robiła szambo na "RK" (charakterystyczne jadowite komentarze o "mikolskich żmijach", "goebbelsowskiej propagandzie" itd., ukazujące się głównie po północy), skąd administracja ją w końcu wykopała. Teraz pozostał jej tylko własny blog "Infoszkaluj.pl" i stronki nie wymagające logowania, gdzie pluje jak zepsuta polewaczka na Jelenią Górę, Lwówek i inne osoby, z których zrobiła sobie wyimaginowanych wrogów.

 • Michał K. – 15.09.2017

  To prawda, nawet prezes Kolei Dolnośląskich Piotr Rachwalski stwierdził, że na portalu Infokolej dominuje chamstwo i obrażanie innych osób, w związku z czym przestał pisać na tym forum. Na dowód cytat z jego wypowiedzi: "równocześnie informuję że był to mój ostatni post na tym forum - nie będę ani ja ani nikt z KD brał udział w dyskusjach do czasu zmiany języka i zakończenia obrażania, grożenia itp. Nie mam zamiaru brać udziału i uwiarygadniać wypowiedzi niemerytorycznych, obrażających - chamstwa i prostactwa tak jest za dużo jest w internecie i w realu. Nie trzeba tego jeszcze przelewać na fora kolejowe. Chętnie podyskutuję, wyjaśnię ale merytorycznie. Póki co - dziękuję i do zobaczenia!". A tu link do jego słów: http://www.infokolej.pl/viewtopic.php?p=372046#372046

 • Twierdza Kłodzko – 15.09.2017

  Uwaga na jeleniogórsko-lwóweckich trolli piszących pod pseudonimami zebu, owner, Dariusz Piesiak, railman, fan, j.mitecki, januszJG, Przemo, Factor, EU07, którzy sieją zamęt m.in. na rynsztoku kolejowym wiecznie płacząc jak to ich zapyziałym mieścinom nie dzieje się krzywda, bo marszałek nie zrobił w ich pipidówki kolei aglomeracyjnej. Niedługo pewnie będą pisać do rządu, że życzą sobie pod Lwówkiem lokalizacji metra, centralnego portu komunikacyjnego i kosmodromu - a jak się bawić to się bawić!A tak na serio - wbrew płaczom i szczekaniom kilku pajacy z jeleniej i okolic my w Kotlinie Kłodzkiej z radością przywitamy nowe pociągi na naszej Ziemi. A biedaszyby z Wałbrzycha niech se mord Kłodzkiem nie wycierają, bo żaden szanujący się mieszkaniec Grodu nad Nysą nie ma nic do szukanie w tym zasyfiałym, zdewastowanym, pełnym lumpów mieście.

 • obiektywny – 15.09.2017

  "Rynsztok kolejowy" - i sama się zdradziłaś, Noemo. Napisz coś jeszcze o mikolskich żmijach albo goebbelsowskiej propagandzie. A może pochwalisz się swoimi przygodami z legnicką prokuraturą, która dobrała się tobie i twojej "ekipie" do skóry za zniesławianie i pomówienia? "Twierdza Kłodzko" to twój kolejny nick tutaj, po Adamo, Mariusz, Franek Piżama, o_0, Ow i innymi na pozostałych portalach. Nikt już nie zagląda na twoje ordynarne forum (w tym sam prezes Rachwalski przestał się tam wypowiadać), to zaśmiecacie teraz inne portale. Zdradza cię nienawiść (ech te odwieczne kompleksy zgorzeleckiej pipidówy...) do Jeleniej Góry, Lwówka i rynsztokowy język. Z "Rynku Kolejowego" was wywalono, to teraz odreagowujecie na swoim śmieciowym forum i obrażacie tamten portal. Tam akurat działa moderator (skutecznie!) i kasuje wasze chamskie wypociny. Największym rynsztokiem kolejowym w sieci jest Infokolej.pl, które nie ma moderatora, a kasuje się komentarze nie chamskie, tylko niezgadzające się z poglądami kilku nadętych osób przesiąkniętych nienawiścią oraz z PIS-owską wizją świata. Możesz podszywać się pod mieszkańców Kłodzka, Lublina, Pomorza, Polesia a nawet Madagaskaru, a i tak wszyscy z łatwością poznają kim jesteś, a twoje wyzwiska wystawiają świadectwo głównie tobie. Nie zaśmiecaj więcej tego portalu, nie zmieniaj nicków i nie generuj sama ze sobą pseudodyskusji, bo i tak nikt nie nabiera się na twoje hejty wobec Lwówka i innych miasteczek. Jesteś żałosna i naiwnie śmieszna w swoim zacietrzewieniu, każdy miłośnik kolei pragnie remontu takich pięknych tras, a hejt i nienawiść do Lwówka doskonale cię identyfikuje bez względu na to, pod jakim nickiem aktualnie piszesz. Nawet trollować nie umiesz, nienawiść już całkiem zalała ci mózg, zgorzelecka lumpiaro, która nie dostała nawet pracy w Polsce i musiała uciekać do Niemiec.

 • Twierdza Kłodzko – 15.09.2017

  Buhahaha zebu, owner, Dariusz Piesiak, railman, fan, j.mitecki, januszJG, Przemo, Factor czy jak ci tam, dalej żyj w swoim świecie najpiękniejszej linii pod słońcem do Lwówka Śląskiego, tylko kolejowy świat nie przestanie się przez to kręcić. Od grudnia KD przejmą obsługę Wrocław - Międzylesie nowoczesnym taborem a wy sobie dalej w tym Lwówku wylewajcie łzy po zlikwidowanych pociągach, które nieprędko wrócą, o ile w ogóle. Nikt po takich zadupiach na końcu świata nie będzie płakał, a my w Kłodzku niedługo będziemy mieli komfortowe pociągi, czy ci się to podoba czy nie. Tylko się nie popłacz ze złości. Ciao bambino

 • Piotr64 – 15.09.2017

  Długo jeszcze będziesz zaśmiecał gówniarzu ten portal? Tak czytam twoje wypociny i dochodzę do wniosku, że za wcześnie wypuścili cię z Tworek. Nikogo tu nie obchodzą twoje obsrane kłodzkie zadupia i antylóweckie hejty. Dzieciak ma radochę, bo w końcu pojawi się jakaś cywilizacja w tej zaszczanej, zrujnowanej krainie pełnej żuli i innej patologii. Idź sobie trolluj pod wieloma nikami na te Infokolej czy jak mu tam, a ten portal zostaw normalnym ludziom, smarkaty szczeniaku.

 • hehe – 15.09.2017

  to ten, któremu obili japę w Lwówku i do dzisiaj leczy traumę? Cha, cha, widać, że weekend się zaczął i gamonia zwolnili z psychiatryka. Na "Rynku Kolejowym" dostał kopa w dupę, to teraz robi burdel na innych portalach. Teksty te same, tylko nicki mu się zmieniają :)

 • bartek – 15.09.2017

  Ano ten sam. Drugiej takiej patologii przecież nie ma na świecie. Ten Lwówek to mu się już śni po nocach. Kolejarz KD ze zmarnowanym życiem, w ryja dostał za chamstwo wobec pasażerów. I chyba trzeba będzie poprawić, bo niczego się nie nauczył ;-)

 • Wałbrzych – 15.09.2017

  Zabierzemy Impulsy z Klocka i znowu będzie płakał. Po co taki tabor dla tej patologii. Aż strach tam jeździć, bo wszędzie tylko ruiny straszą i bezrobocie 30%.

 • zDolny Śląsk – 15.09.2017

  Szkoda Impulsów na te krzywe tory. Nowe 45WE będą jeździć głównie do Legnicy i Jeleniej Góry, a ten gówniarz z Klocka prędzej klocka zrobi niż się doczeka. I żadne płakanie i szczekanie po internetach nie pomoże, matka się dowie co robi w necie to skroi mu dupę i skończy się tak, że przez miesiąc nie usiądzie przed kompem :-D

 • mikol pryszczaty – 15.09.2017

  Lwówek jest najważniejszy. Kto jest "za" łapka w górę.

 • Ben – 15.09.2017

  Teraz jesteś pryszczatym mikolem, popaprańcu? Już wyprowadziłeś się z Ziemi Kłodzkiej? Najważniejsza stacja na Dolnym Śląsku to przecież Goerlitz, a nawet w Polsce.

 • alek – 15.09.2017

  he he, w Goriltz mają przecież bzika na punkcie pryszczatych mikoli. I Lwówka też. Ale przynajmniej można pośmiać się z debila :)

 • dermatolog – 15.09.2017

  Noema, a jak tam frekwencja w pociągach do Drezna? Słyszałem, że już wzrosła do 500%. W samym Węglińcu wsiada ponad setka kolejarzy. Jak wyciśniesz pryszcze to napisz.

 • gawel – 15.09.2017

  jeleniogosrkie mikolstwo spazmy dostało hehehe

 • Twierdza Kłodzko – 16.09.2017

  Boli cię biedaszybie z Wałbrzycha, że Kłodzko jak i reszta Kotliny zawsze miało wyebane na to twoje zasyfiałe, brudne i smutne miasto przemysłowe, nawet jak byliśmy w województwie wałbrzyskim? Boli cię, że Kłodzko jest pięknym miastem, tłumnie odwiedzanym przez turystów, a wy to zdewastowany i biedny moloch poprzemysłowy z walącymi się kamienicami, mnóstwem żuli i dresów i pustym jak wydmuszka rynkiem? Oj widać, że boli.

 • Twierdza Kłodzko – 16.09.2017

  A impulsami to sobie możesz kopidole dyrygować jak kupisz kolejkę PIKO ale pewnie i tak cię nie stać, bo cały wungiel który wykopiesz z biedaszybów idzie na najtańsze browary, jabole i skręty.

 • obiektywny – 16.09.2017

  Nie wiem dlaczego tak chejtuje sie ten Lwówek. Przeciesz to jest najpiękniejsza linia kolejowa w całej Polsce, a pewnie i w Unii. Niestety KD zabiły te linię. Jestem przekonany że, gdyby puszczono przez Lwówek i Jelonkę pociągi do Drezna to miało by to sens i frekwencja była by większa niże teraz przez Legnicę i kolejową dziórę Węgliniec. Jestem o tym pewny!

 • Mariusz – 16.09.2017

  Hehe, fryzjerka spać nie może i trolluje po forach. Siedź w swojej zgorzeleckiej dziurze i licz barany (najlepiej te w swojej rodzinie) zamiast rzygać na Jelenią Górą, Lwówek a teraz Wałbrzych.

 • piąta kolumna – 16.09.2017

  Dawaj, dawaj Noema! Napisz coś o swoich przygodach z legnicką prokuraturą. Najlepiej podeślij adres tego nieśmiertelnego linka, który wszyscy znamy na pamięć. Dawno go nie było, jeszcze ktoś zapomni. Przy okazji nie zapomnij upublicznić kolejny filmik z youtube o chemtrailsach, którymi rząd perfidnie podtruwa swój naród (wiemy, wiemy, nie ten rząd tylko poprzedni). Albo filmik udowadniający jakie tłumy jeżdżą pociągami do Drezna nakręcony 2 stacje za Wrocławiem. Nie ograniczaj się tylko do Lwówka, przecież wiemy że masz bogatsze życie.

 • zauważyłem pewną rzecz – 16.09.2017

  To jutro nie ma jeszcze zaocznych zajęć z kosmetologii na studiach doktoranckich? Dlaczego burdel na portalach kolejowych ktoś robi zawsze w weekendy i systematycznie co 2 tygodnie? Fryzjerka ma wolne?

 • Twierdza Kłodzko – 16.09.2017

  Nie wiem dlaczego tak chejtuje sie ten Zgorzelec. Przeciesz to jest najważniejsza linia kolejowa w całej Polsce, a pewnie i na śfiecie. Niestety KD zabiły te linię. Jestem przekonany że, gdyby puszczono przez Węgliniec do Drezna desira nie podwójne, ale poczwórne a nawet podwudzieste i koniecznie co godzinę to miało by to sens i frekwencja była by większa niże teraz i nawet wtedy ludzie nie mieścili by się w puciongach. Jestem o tym pewny!

 • Turystka z Goerlitz – 16.09.2017

  Pojechałam kiedyś do tego Kłodzka. Zrobiłam Kłocka i wróciłam do Goerlitz przez Karkonosze, bo dziura w tym Klocku taka, że jedyna sensowna rzecz jaką tam można zrobić, to się powiesić. Nie dziwię się, że taka patologia tam mieszka.

 • Turystka z Goerlitz – 16.09.2017

  Pojechałam kiedyś do tego Kłodzka. Zrobiłam Kłocka i wróciłam do Goerlitz przez Karkonosze, bo dziura w tym Klocku taka, że jedyna sensowna rzecz jaką tam można zrobić, to się powiesić. Nie dziwię się, że taka patologia tam mieszka.

 • Turystka z Goerlitz – 16.09.2017

  Pojechałam kiedyś do tego Kłodzka. Zrobiłam Kłocka i wróciłam do Goerlitz przez Karkonosze, bo dziura w tym Klocku taka, że jedyna sensowna rzecz jaką tam można zrobić, to się powiesić. Nie dziwię się, że taka patologia tam mieszka.

 • Tomasz Wilczewski (Kłodzko) – 16.09.2017

  Też jestem z Kłodzka i wstydzę się za tego smarkacza, który wypisuje tu te wszystkie wulgarne komentarze pod różnymi nickami i obraża mieszkańców innych miast Dolnego Śląska. Moderator (o ile jest tu taki) powinien pousuwać wszystkie wpisy podpisane m.in. "Twierdza Kłodzko", które niczego nie wnoszą do dyskusji, a przedstawiają w fałszywym, wulgarnym świetle mieszkańców Kotliny Kłodzkiej. Przypuszczam, że nie jest to mieszkaniec Kłodzka ani okolic, tylko ktoś podszywający się pod nas. W każdym razie przestań człowieku generować wojny polsko-polskie, powinniśmy się chyba wszyscy cieszyć z nowych Impulsów zamiast obrzucać błotem. Linia do Kłodzka też nie jest najważniejsza na Dolnym Śląsku, uważam, że do czasów porządnego remontu tej linii mieszkańcom Kotliny Kłodzkiej w zupełności wystarczą zmodernizowane EN57 Kolei Dolnośląskich, a nowe Impulsy lepiej przerzucić na trasy, gdzie w pełni wykorzystają swoje możliwości pod względem prędkości i pojemności. Pozdrawiam wszystkich dyskutantów i przepraszam za tego człowieka - naprawdę większość mieszkańców Kłodzka jest inna.

 • Patryś – 16.09.2017

  Mikolstwo nie może przeboleć tego Lwówka, więc hejtuje wszystko i wszystkich w ramach mikolskiej traumy. Polecam dobrego psychologa.

 • kamil – 16.09.2017

  He he, a co ma Lwówek do tematu o Impulsach? Przecież tam nawet nie ma druta? Pochwalisz się w końcu, kto ci obił ryja w tym Lwówku, że musisz zaśmiecać wszystkie portale swoją traumę pod setką nicków? Psychiatra na twój przypadek byłby bezsilny.

 • kamil – 16.09.2017

  He he, a co ma Lwówek do tematu o Impulsach? Przecież tam nawet nie ma druta? Pochwalisz się w końcu, kto ci obił ryja w tym Lwówku, że musisz zaśmiecać wszystkie portale swoją traumę pod setką nicków? Psychiatra na twój przypadek byłby bezsilny.

 • Wrocławianin – 16.09.2017

  Te Klocko to już niedługo całkiem się zawali. Syf taki, jakby tam dopiero niedawno wojna się skończyła. Przydałaby się tam druga powódź - niech przynajmniej trochę obmyje te slumsy z gówien, bo aż wstyd, że takie rudery pokazuje się turystom zmierzającym na twierdzę.

 • obiektywnie i uczciwie – 16.09.2017

  O właśnie! W końcu ktoś napisał prawdę o tej zrujnowanej krainie zwanej ziemią klocką.

 • onerail – 16.09.2017

  No fakt, wszędzie tylko straszą zrujnowane chałupy. Ludzie bez pracy, co mają robić? Wylewają tylko frustrację w internecie. Taki Impuls na tym zadupiu to jakby cywilizacja wkroczyła do bantustanu, więc walczą do ostatniej krwi :)

 • Patryś – 16.09.2017

  To proste. Mikole we Lwówku nie mają pociągów to niech inni też nie mają - za wyjątkiem Jeleniej Góry. Taka mikolska paranoja!

 • hrabia z Wrocka – 16.09.2017

  Dla tej hołoty to nawet wagonów bydlęcych szkoda. Po co tam Impulsy? Zaraz miejscowa chuliganeria obsprejuje je i zdemoluje. Pojeżdżą parę tygodni i KD same się o tym przekonają, wtedy Impulsy wrócą tam gdzie ich miejsce, czyli na najpiękniejszą linię w Karkonosze, gdzie jeżdżą wypoczywać elity, a nie jakaś hołota z klockami wypadającymi z tyłka. Kto będzie po nich czyścił kible w Impulsach?

 • Dedete – 16.09.2017

  Impulsy na te krzywe tory do Kłodzka? Wolne żarty! To tak jak jeździć Rolls-Roycem po wsi. pociągi będą się tylko chybotać na boki. Impulsy niech śmigają do Jeleniej Góry po wyremontowanej trasie, pasażerowie też tam dużo kulturalniejsi niż kłodzka bezrobotna patologia.

 • Dedete – 16.09.2017

  Impulsy na te krzywe tory do Kłodzka? Wolne żarty! To tak jak jeździć Rolls-Roycem po wsi. pociągi będą się tylko chybotać na boki. Impulsy niech śmigają do Jeleniej Góry po wyremontowanej trasie, pasażerowie też tam dużo kulturalniejsi niż kłodzka bezrobotna patologia.

 • Paweł z Wojnowa – 16.09.2017

  Tylko nie zapomnijcie kłodzkie wsiury wyczyścić buty z gnoju, jak będziecie wchodzić do Impulsa. Zasmrodzicie potem pół Wrocławia, kmioty.

 • Patryś – 16.09.2017

  Oho, kilka komentarzy pod różnymi nickami w ciągu dwóch minut. Na mój komentarz też natychmiast odpowiedziano. Czyżby tu jakiś mikolski świr z JG dyżur pełnił?

 • Adam Mikołaj Maćkowiak – 16.09.2017

  A ja myślę, że w tym Lwówku straszna krzywda cię spotkała i teraz hejtujesz to notabene bardzo ładne i przyjazne miasteczko wszędzie gdzie się da, a upiory z Lwówka straszą cię nawet po nocach. To już naprawdę jest niebezpieczne! Ujawnij swoje dane, to złożymy się na dobrego psychiatrę dla ciebie.

 • Adam Mikołaj Maćkowiak – 16.09.2017

  A ja myślę, że w tym Lwówku straszna krzywda cię spotkała i teraz hejtujesz to notabene bardzo ładne i przyjazne miasteczko wszędzie gdzie się da, a upiory z Lwówka straszą cię nawet po nocach. To już naprawdę jest niebezpieczne! Ujawnij swoje dane, to złożymy się na dobrego psychiatrę dla ciebie.

 • wro – 16.09.2017

  Oho, świr z infokoleja się obudził i znowu zaśmieca portal antylwówecko-jeleniogórskim hejtem. Znowu moderator będzie musiał kasować ten rynsztok :(

 • Ben – 16.09.2017

  Teraz pod nickiem Patryś :)Troll głupi jak rura od odkurzacza, po co ta zmiana nicków, jak nawet dziecko z łatwością go rozpozna po treści debilnych komentarzy, w których zawsze musi być słowo "Lwówek".

 • fryzjer damski – 16.09.2017

  Już po zajęciach doktoranckich z kosmetologii we Wrocławiu? Jak tam dzisiaj z frekwencją w pociągach z Wrocławia do Zgorzelca?

 • antyWSIOCŁAW – 16.09.2017

  Kocham Lwówek Śl. i Jelenią Górę. Uważam, że wszystkie pociągi powinny jeździć do jeleniej Góry a niektóre do Lwówka Śl.

 • Wrocław twój Pan – 16.09.2017

  Kocham Klocko, zawsze tam jeżdżę robić klocka. Pewnie dlatego tak śmierdzi w tej dziurze.

 • jeleniogórzanin – 16.09.2017

  Uważam, że pociągi do Drezna powinny jeździć przez Jelenią Górę. Codziennie jeżdżę z Wrocławia do Drezna i w pociągu jest dosłownie zero pasażerów. Do Jeleniej Góry byłby tłok, bo wielu Niemców jeździ w Karkonosze.

 • jeleniogórzanin – 16.09.2017

  Uważam, że pociągi do Drezna powinny jeździć przez Jelenią Górę. Codziennie jeżdżę z Wrocławia do Drezna i w pociągu jest dosłownie zero pasażerów. Do Jeleniej Góry byłby tłok, bo wielu Niemców jeździ w Karkonosze.

 • jeleniogórzanin – 16.09.2017

  Uważam, że pociągi do Drezna powinny jeździć przez Jelenią Górę. Codziennie jeżdżę z Wrocławia do Drezna i w pociągu jest dosłownie zero pasażerów. Do Jeleniej Góry byłby tłok, bo wielu Niemców jeździ w Karkonosze.

 • jeleniogórzanin – 16.09.2017

  Uważam, że pociągi do Drezna powinny jeździć przez Jelenią Górę. Codziennie jeżdżę z Wrocławia do Drezna i w pociągu jest dosłownie zero pasażerów. Do Jeleniej Góry byłby tłok, bo wielu Niemców jeździ w Karkonosze.

 • jeleniogórzanin – 16.09.2017

  Uważam, że pociągi do Drezna powinny jeździć przez Jelenią Górę. Codziennie jeżdżę z Wrocławia do Drezna i w pociągu jest dosłownie zero pasażerów. Do Jeleniej Góry byłby tłok, bo wielu Niemców jeździ w Karkonosze.

 • mieszkanka Goerlitz – 17.09.2017

  Drogi moderatorze! Kasujcie wyzwiska a nie merytoryczne posty! Popatrzcie na komentarze podpisane na przykład "Twierdza Kłodzko", albo "Patryś". Te komentarze powinny być już dawno usunięte! Wracając do meritum, też uważam, że pociągi do Drezna powinny jeździć przez Jelenią Górę. Mam takie same obserwacje z tych pociągów. Jak ktoś nie jechał muchowozami w obecnym przetrasowaniu, to o pustych pociągach do Drezna pisały nawet regionalne media. Na przykład tu: http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/52219/Wroclaw-Drezno-z-sukcesemA tu filmik nakręcony tuż przed Bolesławcem pokazujący, jaki to jest muchowóz: https://www.youtube.com/watch?v=MCvu1xxQXNAMieszkam w Goerlitz i widzę, jak w sezonie wakacyjnym i zimowym oraz w weekendy tłumy Niemców jadą w Karkonosze. Więc dlaczego nie przetrasować pociągów z Drezna tam, gdzie jest zapotrzebowanie? Czy ktoś w UMWD i KD myśli?

 • Igor – 18.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii zgorzeleckiej, szczególnie te do Drezna są przepełnione. A jeleniogórsko-lwóweckim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii zgorzeleckiej, szczególnie te do Drezna są przepełnione. A jeleniogórsko-lwóweckim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii zgorzeleckiej, szczególnie te do Drezna są przepełnione. A jeleniogórsko-lwóweckim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii zgorzeleckiej, szczególnie te do Drezna są przepełnione. A jeleniogórsko-lwóweckim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii zgorzeleckiej, szczególnie te do Drezna są przepełnione. A jeleniogórsko-lwóweckim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii zgorzeleckiej, szczególnie te do Drezna są przepełnione. A jeleniogórsko-lwóweckim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii zgorzeleckiej, szczególnie te do Drezna są przepełnione. A jeleniogórsko-lwóweckim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • I – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii zgorzeleckiej, szczególnie te do Drezna są przepełnione. A jeleniogórsko-lwóweckim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii zgorzeleckiej, szczególnie te do Drezna są przepełnione. A jeleniogórsko-lwóweckim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii zgorzeleckiej, szczególnie te do Drezna są przepełnione. A jeleniogórsko-lwóweckim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii zgorzeleckiej, szczególnie te do Drezna są przepełnione. A jeleniogórsko-lwóweckim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii zgorzeleckiej, szczególnie te do Drezna są przepełnione. A jeleniogórsko-lwóweckim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii zgorzeleckiej, szczególnie te do Drezna są przepełnione. A jeleniogórsko-lwóweckim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 19.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii zgorzeleckiej, szczególnie te do Drezna są przepełnione. A jeleniogórsko-lwóweckim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • Igor – 20.09.2017

  Bzdury pleciecie. Wszystkie pociągi na linii jeleniogórskiej, szczególnie te do Szklarskiej Poręby są przepełnione. A zgorzelecko-wrocławskim mikolom żal d..ę ściska, hahaha

 • joy – 04.10.2017

  Zakup 45 nie ma nic wspólnego z decyzjami poprzednich władz - ani na poziomie umwd ani na poziomie kd. To decyzja obecnych władz kd i umwd tylko się przykleiła do tego zakupu zbijając kapitał polityczny. wszystko rozpoczęła, sfinansowała i zakupiła KD. co do linii kolejowych do koledzy i koleżanki "znawcy" powinni wiedzieć, że głownym winowajcom jest plk i brak remontów oraz utrzymania torów. Zarzynanie pociągów jadących z prędkością 5km/h przez 10 km na Lwówku to wymysł ... prawdziwych kolejarzy. zresztą ci co się naprawdę znają wiedza jak było a reszta .... plotkuje ...

 • bono – 06.10.2017

  Piszesz bzdury. Decyzję o zakupie 45 podjęły poprzednie władze KD. Obecne tylko sfinalizowały projekt. I nie za własne pieniądze, tylko UMWD. Jak myślisz, że KD zarabiają pieniądze (niby jak, skoro kolej regionalna w Polsce wymaga dotacji?) to znaczy, że nie masz zielonego pojęcia o kolei. Tak samo jak o remontach linii kolejowych na Dolnym Śląsku. Wszystkie ostatnie remonty i modernizacje są właśnie dziełem PLK (274, E30, Legnica - Rudna, Jelcz i inne), natomiast linie lokalne takie jak Lwówek to jest zadanie Urzędu Marszałkowskiego i on - w przeciwieństwie do poprzednich władz województwa, które reaktywowały albo wyremontowały linie do Jakuszyc, Trzebnicy, Szklarskiej Poręby czy Kudowy - nie wyremontowały ANI JEDNEJ linii kolejowej na Dolnym Śląsku. Takie są fakty. Więc nie powtarzaj bzdur za mikolami z gimnazjów nie mającymi pojęcia o realiach.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!