TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwa ostatnie Impulsy dla ŁKA prawie gotowe
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.10.2019 14:15:14
Dwa ostatnie Impulsy dla ŁKA prawie gotowe (foto: ŁKA)

Newag kończy budowę dwóch ostatnich Impulsów dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Newag kończy budowę dwóch ostatnich Impulsów dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

2 jednostki Impuls 2 są już prawie gotowe do wyjazdu na szlaki województwa łódzkiego – poinformował przewoźnik.

Łącznie Newag wyprodukuje, a w zasadzie już wyprodukował, 14 ezt-ów dla ŁKA. Dostawca będzie odpowiedzialny również za utrzymanie pojazdów przez okres 12 lat. Usługi te świadczone będą do dnia 13 czerwca 2029 r.

Nowe pociągi są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i zgodne z najnowszymi europejskimi normami dotyczącymi bezpieczeństwa. Liczba miejsc siedzących w każdym składzie to 160, w tym 154 stałe.

Wartość zamówienia to 266 968 762,35 zł. brutto. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uzyskała dofinansowanie na realizację projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w kwocie 164 586 425,39 zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
Newag
Impuls 2
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.