TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwa kolejne Traxxy w Polsce. W barwach HSL
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.11.2018 08:44:52
Dwa kolejne Traxxy w Polsce. W barwach HSL (foto: Akiem)

Pool taborowy Akiem zrelizował dostawy dwóch Traxxów dla polskiego przewoźnika HSL Polska.

Pool taborowy Akiem zrelizował dostawy dwóch Traxxów dla polskiego przewoźnika HSL Polska.

Dostarczone lokomotywy to wyprodukowane przez Bombardiera E 483-224 i E 483-225. Obie maszyny mają kursować po polskich szlakach przez trzy kolejne lata. Będą prowadzić pociągi towarowe, obsługiwane przez HSL Polska.

Lokomotywy, które trafiły do HSL już wcześniej jeździły w Polsce, w barwach Pol-Miedź Trans. Zostały wyprodukowane w 2016 roku i są własnością francuskiego poolu taborowego. W tym samym roku Akiem podpisał umowę na dostawę 52 Traxxów - 26 jednonapięciowych i 26 wielosystemowych. Docelowo mają one pracować w kilkunastu krajach Europy, w tym w Polsce. Łącznie Akiem ma do dyspozycji około 100 lokomotyw i jest jednym z największych pooli taborowych na naszym kontynencieSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bombardier
Traxx
Akiem
lokomotywa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.