TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwa koleje Impulsy na łódzkich torach
InfoRail.pl - Opublikowano: 02.07.2019 12:48:30
Dwa koleje Impulsy na łódzkich torach (foto: ŁKA)

Na trasy w województwie łódzkim wyjechały dwa kolejne Impulsy, oznaczone numerami 005 i 006.

Na trasy w województwie łódzkim wyjechały dwa kolejne Impulsy, oznaczone numerami 005 i 006.

Jak wynika z samej numeracji przewoźnik ma już sześć pojazdów, wyprodukowanych przez Newag. Nowe pojazdy umożliwią wzmocnienie najbardziej obłożonych kursów. Docelowo po torach regionu ma kursować 14 takich pojazdów. W pociągach znajdują się takie udogodnienia dla pasażerów, jak strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry, stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis, defibrylatory i numeracja miejsc. Pojazdy wyposażone są w klimatyzację, wifi, miejsca na rowery, nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz defibrylatory. W każdym znajduje się 160 miejsc siedzących.

Wartość zamówienia to 266 968 762,35 zł. brutto. Zamawiający uzyskał dofinansowanie na realizację projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w kwocie 164 586 425,39 zł. Newag odpowiedzialny jest również za utrzymanie pojazdów przez okres 12 lat.

Pozostałe pojazdy – jeszcze 8 – mają zostać dostarczone w 2019 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
ŁKA
Impuls
  • Tymon Myga – 02.07.2019

    Poprawcie tytuł - kolejne nie koleje :P

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.