TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwa Feniksy na torach jeszcze w tym miesiącu
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.06.2017 09:29:33 11 komentarzy
Feniksy na torach jeszcze w tym miesiącu (foto: FPS)

W ubiegłym tygodniu na łamach InfoRail.pl informowaliśmy, że Feniksy 57, a więc zmodernizowane przez H.Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych jednostki EN57, trafią do Przewozów Regionalnych.

W ubiegłym tygodniu na łamach InfoRail.pl informowaliśmy, że Feniksy 57, a więc zmodernizowane przez H.Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych jednostki EN57, trafią do Przewozów Regionalnych.

Dziś w tej sprawie podpisane zostanie stosowne porozumienie. Wiadomo już, że na liniowy debiut tych jednostek nie będziemy czekać zbyt długo. Jeszcze w tym miesiącu składy zaczną wozić mieszkańców Wielkopolski. Na razie w ramach testów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Feniksy mają szansę zostać w Przewozach Regionalnych na dłużej. Same testy potrwają kilka miesięcy. W tym czasie pasażerowie będą mogli ocenić odnowione składy, wykonawca modernizacji zaś zebrać uwagi na ich temat.

Do wzięcia jest łącznie 20 składów. Tyle pociągów Cegielski zmodernizował na zlecenie spółki Polski Tabor Szynowy. Przypomnijmy, że obie spółki – i Fabryka Pojazdów Szynowych i Przewozy Regionalne – są kontrolowane przez Agencję Rozwoju Przemysłu. To znacznie ułatwia ich współpracę, chociażby w zakresie taboru.

Do tematu będziemy wracać w InfoRail.pl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
FPS
Cegielski
Feniks
EN57
modernizacja
 • Emerytka – 27.06.2017

  Natychmiast z 5 szt dla wielkopolskiego oddziału i skierować na obieg Poznań - Kołobrzeg bo jeżdżące tam kible to wstyd i anty wizytówka Polregio

 • Uuu – 27.06.2017

  Chinczycy pekli by ze smiechu siedzac w swoich HS na 400 kmh

 • krakowianin – 27.06.2017

  Świetnie !!

 • kolejarz – 27.06.2017

  Szału nie ma ale lepsze to niż stary kibel

 • Tomek – 27.06.2017

  @Uuu,Chińczycy jeszcze bardziej pękali by ze śmiechu jakby zobaczyli stan linii kolejowej pomiędzy aglomeracją krakowską i katowicką. A jakbyśmy im powiedzieli w jakim czasie odcinek niespełna 80 km pokonuje pociąg pomiędzy ww. regionami to padli by trupem.I teraz zdajmy sobie sprawę z ruiny do jakiej doprowadzono nasz kraj. Chiny startowały z poziomu wiecznych piór, tandetnych piórników i gumek do mazania. Gdzie są one dzisiaj a gdzie my jesteśmy...

 • Heheh – 27.06.2017

  Teraz my jestesmy na poziomie wiecznych pior i gumek do mazania :D

 • jacek – 27.06.2017

  @EmerytkaRaczej na linię Poznań-Leszno. Tam przecież są największe dobowe potoki pasażerskie w województwie - i to pomimo trwającej już kilka lat modernizacji.Przydałyby się także na linii do Ostrowa Wlkp.Na linii pilskiej miałoby to sens, gdyby nie to, że już od września zacznie się modernizacja.

 • kolejFAN – 27.06.2017

  zamiast pudrować trupa kupiliby nowe jak cywilizowani ludzie. szok. Niby w UE a działania jak u dziadów.

 • Romuald – 27.06.2017

  Dwa składy na razie jadą na testy, jak testy się nie powiodą to co z kolejnymi wyprodukowanymi "na magazyn" 18 szt.? Będzie jakiś skup interwencyjny? FPS już produkowało "na magazyn".

 • www – 27.06.2017

  @Romuald Tak, będzie skup. Dziwne tylko, że PR-y jeszcze nie jeżdżą na Feniksach. Ciekawe dlaczego.

 • advisor – 27.06.2017

  @TomekNie porównywałbym systemu chińskiego do naszego, ich sukces gospodarczy wcale nie wygląda tak różowo z bliska. Nie znoszę modern, ale niech jeżdżą chociaż te 15-20 lat zamiast gnić w krzakach. A FPS powinien pomyśleć o własnym EZT/SZT/nowych seriach wagonów. Konkurencja nie śpi, a potrzeby są ogromne.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!