TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwa Dragony2 w CTL Logistics
- Opublikowano: 11.01.2019 10:16:23 2 komentarze
Dwa Dragony2 w CTL Logistics (foto: CTL)

CTL Logistics pozyskał dwie nowoczesne lokomotywy Dragon 2. To prawdziwe smoki – zachwalają nowe lokomotywy maszyniści przewoźnika.

CTL Logistics pozyskał dwie nowoczesne lokomotywy Dragon 2. To prawdziwe smoki – zachwalają nowe lokomotywy maszyniści przewoźnika.

Na początku 2019 r. park taborowy CTL Logistics zasiliły dwie nowe lokomotywy typu Dragon 2. Pojazdy te trafiły do CTL Logistics na mocy podpisanej w lipcu 2018 roku Umowy z Firmą Newag S.A. Obie lokomotywy zostały odebrane i włączona do eksploatacji 10 stycznia. Pozyskanie pojazdów jest jednym z elementów poprawy jakości świadczonych przez przewoźnika usług.

Lokomotywy Dragon 2 będą wykorzystywane przede wszystkim w północnej części Polski, m.in. na trasach wiodących do Szczecina, Polic, Gdańska i Warszawy. Przewoźnik towarowy zapowiada, że pojazdy będą użytkowane do prowadzenia ciężkich pociągów towarowych. – One są do tego stworzone. Ich głównymi atutami są m.in. bardzo wysoka siła pociągowa, efektywny system antypoślizgowy, indywidualny napęd na każdą oś oraz ograniczenie strat energii. Słusznie zostały nazwane "Dragon"– to prawdziwe smoki wśród lokomotyw elektrycznych – ocenia Andrzej Pawłowski, Członek Zarządu CTL Logistics.

Inwestycje w lokomotywy Dragon to nie jedyne inwestycje w ostatnim czasie w CTL Logistics. W 2019 roku na tory wyjedzie między innymi 6 zakupionych w 2018 r. lokomotyw BR232. Okres systematycznego włączania tych pojazdów do eksploatacji ma rozpocząć się w marcu, a zakończyć w grudniu 2019 r.

Zwiększenie liczby oraz poprawa współczynnika dostępności lokomotyw to jeden z celów CTL Logistics, który przełoży się na jakość oferowanych usług. Dragony zwiększają naszą konkurencyjność. Pozyskane lokomotywy z pewnością wpłyną na poprawę jakości obsługi naszych dotychczasowych Klientów oraz umożliwią nawiązanie współpracy z nowymi - zapowiada Grzegorz Bogacki, Prezes Spółki. CTL Logistics od lat utrzymuje się w grupie pięciu największych przewoźników towarowych w kraju. Bez inwestycji w tabor i optymalizacji procesów nie moglibyśmy pochwalić sią tak stabilną i ugruntowaną pozycją. – wskazuje Prezes Bogacki.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
  • DarekP – 11.01.2019

    Nareszcie coś się ruszyło z produkcją nowych lokomotyw w Polsce. Oby trend się utrzymał i w masowych przewozach pojawiały się coraz częściej nowe lokomotywy.

  • zeus04 – 12.01.2019

    "Zły" rząd trochę pokrzyżował plany, bo podwyżek cen prądu ma nie być...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.