TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwa 14WE w Kolejach Śląskich. Mogą być dwa kolejne
InfoRail.pl - Opublikowano: 29.11.2019 11:45:27
Dwa 14WE w Kolejach Śląskich. Mogą być dwa kolejne (foto: ID)

Tabor Kolei Śląskich wzbogacił się o dwie jednostki 14WE, których właścicielem jest Industrial Division. Jest szansa, że przewoźnik pozyska jeszcze dwa takie składy.

Tabor Kolei Śląskich wzbogacił się o dwie jednostki 14WE, których właścicielem jest Industrial Division. Jest szansa, że przewoźnik pozyska jeszcze dwa takie składy.

Na obecną chwilę pojazdy nie są jeszcze w eksploatacji. Jesteśmy w trakcie przyjęcia pojazdów. Są to faktycznie dwie jednostki, będą prze nas wykorzystywane na podstawie umowy dzierżawy. Umowa jest do 15.01, z możliwością przedłużenia do 30.01. W dalszych planach rozpatrujemy możliwość dzierżawy łącznie czterech pojazdów – poinformowała nas Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Dla pasażerów pojazdy nie będą nowością. Te same jednostki kursowały już w barwach Kolei Śląskich. Co więcej przewoźnik na co dzień eksploatuje dwa bliźniacze składy.

14WE to jednostki odkupione przez Industrial Division od SKM Warszawa. Pojazdy zostały zmodernizowane przez ZNTK Mińsk Mazowiecki. Prace polegały m.in. na:

- montażu toalet w obiegu zamkniętym

- montażu nowoczesnego systemu informacji pasażerskiej zgodnego z TSI

- wymianie monitoringu pojazdu

- odnowieniu wnętrza wraz z wymianą tapicerki siedzeń na nową

- doposażenie pojazdów w stopnie wejściowe zgodnie z obowiązującymi normami

- montażu nowych drzwi wejściowych wraz z nowymi sterownikami.

 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Industrial Division
14WE