TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Duże zakupy Arrivy w Czechach. 64 nowe autobusy od 3 producentów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 29.03.2019 08:00:37
fot. Arriva

Dużo się dzieje w czeskiej Arrivie. Przewoźnik obejmuje nowe zadania i potrzebuje do tego taboru. Kupi on 64 autobusy. Dostarczą je EvoBus ČR, Iveco i SOR.

Dużo się dzieje w czeskiej Arrivie. Przewoźnik obejmuje nowe zadania i potrzebuje do tego taboru. Kupi on 64 autobusy. Dostarczą je EvoBus ČR, Iveco i SOR.

Nowe nabytki będą wykorzystywane przez Arriva na trasach lokalnych w regionie środkowoczeskim oraz w Pradze. Czeskie przedstawicielstwo EvoBusa dostarczy Arrivie 15 autobusów międzymiastowych trójosiowych autobusów z rodziny Setra MultiClass. Kolejne pojazdy dostarczy Iveco. Arriva kupi od producenta 24 egzemplarze Urbanway'ów 12.

Największy kawałek tego torstu trafi jednak do SOR-a. Arriva kupi od niego 25 przegubowych NB18. Zostaną one przekazane przewoźnikowi już na przełomie kwietnia i maja.

"Autobusy są przeznaczone głównie dla nowo zintegrowanych obszarów Pribram - Praga, Beroun - Praga, Mlada Boleslav (Kosmonosy) - Praga. Pasażerowie z Pragi, Beroun, Mlada Boleslav i Kosmonosów będą obslugiwany autobusami przegubowymi do lata. Autobusy pojawią się u nas pod koniec sierpnia, a pozostałe 24 w Iveco w przyszłym roku" - powiedział František Soumar, dyrektor Arriva Central Bohemia.

Spółka otrzymała niedawno duży kontrakt na świadczenie usług transportowych dla całego regionu Pilzna, dla którego zakupi ponad 300 nowych pojazdów. Stąd intensywne rozmowy z dostawcami i decyzje zakupowe. Ci wybrani przez Arrivę będą musieli dostarczyć swoje pojazdy prawie rok później.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Arriva
Czechy
Setra
EvoBus
SOR
Iveco