TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Duże zainteresowanie przetargiem na nowe ezt-y dla PKP Intercity
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 29.05.2018 17:05:37 7 komentarzy
Duże zainteresowanie przetargiem na nowe ezt-y dla PKP Intercity

Wśród potencjalnych dostawców jest duże zainteresowanie przetargiem na dostawę 12 nowych pociągów elektrycznych - poinformował we wtorek dziennikarzy prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Wśród potencjalnych dostawców jest duże zainteresowanie przetargiem na dostawę 12 nowych pociągów elektrycznych - poinformował we wtorek dziennikarzy prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

"Jest dużo zainteresowanych podmiotów tym przetargiem, stąd zapytania. Nie chciałbym deklarować terminu rozstrzygnięcia tego przetargu, ale chcielibyśmy to zrobić jak najszybciej" - powiedział Chraniuk.

PKP Intercity ogłosiło przetarg na dostawę 12 fabrycznie nowych elektrycznych pociągów wraz ze świadczeniem usług utrzymania pod koniec grudnia ubiegłego roku.

Zamawiający wymaga, aby świadczenie usług utrzymania odbywało się w obrębie miasta Łodzi lub Warszawy. Wraz ze świadczeniem tych usług PKP Intercity wymagają, aby dostawca zapewnił specjalistyczny Warsztat Utrzymania Technicznego wraz z wyposażeniem.

W zamówieniu spółka informowała, że dostawy pierwszych dwóch pojazdów powinny odbyć się w terminie do 18 miesięcy od dnia wejścia w życie umowy. Dostawa kolejnych 10 pojazdów objętych zamówieniem nastąpić ma w terminie do 48 miesięcy od dnia wejścia w życie umowy, lecz nie wcześniej niż po zakończeniu 6-miesięcznej eksploatacji pierwszych dwóch pojazdów.

PKP Intercity zapowiada, że będzie ubiegało się o współfinansowanie zamówienia z budżetu Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu UE zastrzega sobie prawo unieważnienia postępowania.

Oferty w przetargu zainteresowane podmioty mają składać do 6 czerwca tego roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
ezt
przetarg
 • Edi666 – 29.05.2018

  Czyli Pesa nie ma szans na udział w przetargu, bo ma zostać przejęta przez PFR najwcześniej 15 czerwca.IC nie może czekać bo groziłoby to utratą środków z UE i anulowaniem przetargu.

 • jatal – 29.05.2018

  O jakim i czyim zainteresowaniu mówi Prezes? Przetarg jest prowadzony w procedurze otwartej, PKP-IC twierdzi że pełna dokumentacja przetargowa jest dostępna np. w internecie, a tam... jest zaledwie JEDNO zapytanie Stadlera zadane krótko po ogłoszeniu. Od stycznia tego roku poza przesuwaniem terminów nic się nie dzieje. Nikt o nic nie pyta ani nie prosi.

 • mechanik – 30.05.2018

  @jatal To zapytaj prezesa a nie insynuuj to do czego przyzwyczaiłeś tzn. głupot, tu że żaden podmiot nie jest zainteresowany, ani że poza pierwszym rozpoznawczym zapytaniem nie następowały żadne inne ustalenia.A tak przy okazji, Redakcja też może się zapytać :)

 • czyngis – 30.05.2018

  W poprzednim newsie była informacja, że zapytań jest ponad 400 i stąd to przekładanie terminu, natomiast Stadler oprócz zapytań złożył także odwołanie do KIO i na nie właśnie @jatal zapewne się natknąłeś w dokumentacji.

 • jatal – 30.05.2018

  @ czyngis - Odwołanie to odrębna sprawa. Mnie ciekawi gdzie widać to zainteresowanie - gdzie są te "masowe" pytania i wyjaśnienia treści SIWZ, bo na stronie przetargowej widzę tylko jedno. Strona jest aktualizowana na bieżąco a tych "400 wyjaśnień" brak.

 • mechanik – 30.05.2018

  Redakcja potrafiła zapytać, insynuacje jatala warte tyle, co zwykle. A wystarczyło zadzwonić i spytać czemu znowu jest bałagan.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !