TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Duże zainteresowanie połączeniem Kowel – Chełm
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.07.2017 00:20:50
Duże zainteresowanie połączeniem Kowel – Chełm (źródło: Facebook)

W ciągu pierwszego miesiąca kursowania pociągu Kowel – Chełm skorzystało z niego 1,9 tysiąca pasażerów.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy połączenie zostało uruchomione 12 czerwca. To całkiem dobry wynik. Z danych ukraińskiego przewoźnika UZ wynika też, że po zniesieniu wiz dla obywateli Ukrainy wzrosło też zainteresowanie pociągiem Kijów – Lwów – Przemyśl. W czerwcu skorzystało z niego prawie 14 tysięcy pasażerów, podczas gdy w maju było ich nieco ponad 11 tysięcy.

Połączenie z Kowla do Chełmu obsługiwane jest pociągiem spalinowym, wyprodukowanym przez PESĘ. Może on na swój pokład zabrać 182 pasażerów. UZ już myślą o zwiększeniu tej liczby. Będzie wiązało się to z koniecznością wprowadzenia na tę trasę bardziej pojemnego taboru.

UZ dodatkową od grudnia 2017 roku uruchomią kolejne połączenie do Polski. Pociągi pojadą na trasie Równe – Chełm. Dodajmy, że jeżeli uda się dograć szczegóły wcześniej być może na start połącznia pasażerowie nie będą musieli czekać do grudnia.Sprawdź też:
Ukraina
UZ
Kijów
Przemyśl
Kowel
Chełm

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.