TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Duże zainteresowanie połączeniem Kowel – Chełm
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.07.2017 00:20:50
Duże zainteresowanie połączeniem Kowel – Chełm (źródło: Facebook)

W ciągu pierwszego miesiąca kursowania pociągu Kowel – Chełm skorzystało z niego 1,9 tysiąca pasażerów.

W ciągu pierwszego miesiąca kursowania pociągu Kowel – Chełm skorzystało z niego 1,9 tysiąca pasażerów.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy połączenie zostało uruchomione 12 czerwca. To całkiem dobry wynik. Z danych ukraińskiego przewoźnika UZ wynika też, że po zniesieniu wiz dla obywateli Ukrainy wzrosło też zainteresowanie pociągiem Kijów – Lwów – Przemyśl. W czerwcu skorzystało z niego prawie 14 tysięcy pasażerów, podczas gdy w maju było ich nieco ponad 11 tysięcy.

Połączenie z Kowla do Chełmu obsługiwane jest pociągiem spalinowym, wyprodukowanym przez PESĘ. Może on na swój pokład zabrać 182 pasażerów. UZ już myślą o zwiększeniu tej liczby. Będzie wiązało się to z koniecznością wprowadzenia na tę trasę bardziej pojemnego taboru.

UZ dodatkową od grudnia 2017 roku uruchomią kolejne połączenie do Polski. Pociągi pojadą na trasie Równe – Chełm. Dodajmy, że jeżeli uda się dograć szczegóły wcześniej być może na start połącznia pasażerowie nie będą musieli czekać do grudnia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ukraina
UZ
Kijów
Przemyśl
Kowel
Chełm
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.