TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Drugie podejście do reaktywacji autobusowych połączeń na Mazowszu
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.09.2019 17:00:41
Mazowieckie czeka na reaktywację połączeń autobusowych. Z FRPA

Ruszył nowy nabór wniosków na rozwój lokalnych połączeń autobusowych w województwie mazowieckim.

Od 12 września do 11 października 2019 r. można składać wnioski na przywrócenie zamkniętych lub utworzenie nowych połączeń autobusowych. Uruchomiony właśnie, dodatkowy nabór wniosków ma za zadanie przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu, w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz zachęcał do składania wniosków na nowy nabór podczas briefingu prasowego, który odbył się dzisiaj w Mazowieckim Urzedzie Wojewódzkim w Warszawie.

12 września br. uruchomiony został dodatkowy nabór wniosków, o objęcie dopłatą w 2019 roku, ze środków Funduszu, realizacji zadań własnych organizatora w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, przez dopłatę do ceny usługi. Dofinansowanie przyznawane będzie na podstawie ustawy z 16 maja 2019 r. o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Mając na względzie sprawne przekazywanie informacji na temat dodatkowego naboru do jednostek samorządu terytorialnego będących organizatorami publicznego transportu zbiorowego wysłany zostanie list Wojewody Mazowieckiego zachęcający do udziału w projekcie.

Wnioski, które wpłyną w ramach naboru będą rozpatrywane i poddawane korekcie w okresie od 14 do 18 października br. W dniach 21 do 25 października br. zostaną ogłoszone wyniki naboru oraz zawierane będą umowy o dopłatę z organizatorami.

Organizatorzy publicznego transportu zbiorowego od 28 do 31 października br. będą mieli możliwość zawierania umów z operatorami. Pozwoli to na uruchomienie dodatkowych przewozów z wykorzystaniem środków Funduszu od początku listopada.

Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
PKS
Mazowieckie