TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Droga rowerowa w Zielonej Górze
PAP - Opublikowano: 07.06.2017 22:43:26
Droga rowerowa w Zielonej Górze

Jedna z głównych ulic w Zielonej Górze - Bohaterów Westerplatte – zostanie zmodernizowana. W planach modernizacji jest budowa drogi rowerowej.

Jedna z głównych ulic w Zielonej Górze - Bohaterów Westerplatte – zostanie zmodernizowana. W planach modernizacji jest budowa drogi rowerowej.

Do połowy grudnia br. jedna z głównych ulic Zielonej Góry – Bohaterów Westerplatte zostanie zmodernizowana. W środę władze miasta podpisały umowę z wykonawcą inwestycji. Jej koszt to prawie 12 mln zł – poinformowała PAP Monika Zapotoczna z Urzędu Miasta Zielona Góra.

Ulica zostanie zmodernizowana na odcinku ok. 800 m – od skrzyżowania z ul. Kupiecką do ronda im. Michała Kaziowa.

Prace obejmą nie tylko wykonanie nowej konstrukcji jezdni, ale również innych elementów. Powstanie ścieżka rowerowa, nowe chodniki i miejsca parkingowe. Zmodernizowane zostaną skrzyżowania, wykonane nowe oświetlenie i zostanie założony monitoring.

"Modernizacja tej ulicy poprawi jej walory komunikacyjne dla kierowców, pieszych i rowerzystów. Z drugiej strony wpłynie na poprawę wizerunku tej części Zielonej Góry" – powiedziała PAP Zapotoczna.

Dodała, że w związku z remontem ul. Westerplatte w centrum miasta nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Miasto będzie o nich na bieżąco informować mieszkańców. Pierwsze prace mają rozpocząć się po 20 czerwca br.

Na modernizację ulicy miasto uzyskało 3 mln zł rządowej dotacji z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-19. Wykonawcą inwestycji jest firma Kontrakt z Krosna Odrzańskiego. (PAP)

mmd/ je/
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zielona Góra
Bohaterów Westerplatte
droga rowerowa