TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Droga rowerowa w Zielonej Górze
PAP - Opublikowano: 07.06.2017 22:43:26
Droga rowerowa w Zielonej Górze

Jedna z głównych ulic w Zielonej Górze - Bohaterów Westerplatte – zostanie zmodernizowana. W planach modernizacji jest budowa drogi rowerowej.

Jedna z głównych ulic w Zielonej Górze - Bohaterów Westerplatte – zostanie zmodernizowana. W planach modernizacji jest budowa drogi rowerowej.

Do połowy grudnia br. jedna z głównych ulic Zielonej Góry – Bohaterów Westerplatte zostanie zmodernizowana. W środę władze miasta podpisały umowę z wykonawcą inwestycji. Jej koszt to prawie 12 mln zł – poinformowała PAP Monika Zapotoczna z Urzędu Miasta Zielona Góra.

Ulica zostanie zmodernizowana na odcinku ok. 800 m – od skrzyżowania z ul. Kupiecką do ronda im. Michała Kaziowa.

Prace obejmą nie tylko wykonanie nowej konstrukcji jezdni, ale również innych elementów. Powstanie ścieżka rowerowa, nowe chodniki i miejsca parkingowe. Zmodernizowane zostaną skrzyżowania, wykonane nowe oświetlenie i zostanie założony monitoring.

"Modernizacja tej ulicy poprawi jej walory komunikacyjne dla kierowców, pieszych i rowerzystów. Z drugiej strony wpłynie na poprawę wizerunku tej części Zielonej Góry" – powiedziała PAP Zapotoczna.

Dodała, że w związku z remontem ul. Westerplatte w centrum miasta nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Miasto będzie o nich na bieżąco informować mieszkańców. Pierwsze prace mają rozpocząć się po 20 czerwca br.

Na modernizację ulicy miasto uzyskało 3 mln zł rządowej dotacji z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-19. Wykonawcą inwestycji jest firma Kontrakt z Krosna Odrzańskiego. (PAP)

mmd/ je/
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zielona Góra
Bohaterów Westerplatte
droga rowerowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.