TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dostawczakiem w pociąg. PKP PLK publikują nagranie z przejazdu [FILM]
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.11.2018 12:01:04 1 komentarz
Dostawczakiem w pociąg. PKP PLK publikują nagranie z przejazdu (źródło: PKP PLK)

Jak informowaliśmy na łamach InfoRail.pl 13 listopada br. 30-letnia kobieta wjechała w Łukowie samochodem dostawczym w jadący pociąg towarowy. PKP PLK opublikowały film z tego zdarzenia.

Jak informowaliśmy na łamach InfoRail.pl 13 listopada br. 30-letnia kobieta wjechała w Łukowie samochodem dostawczym w jadący pociąg towarowy, ominąwszy wcześniej stojący przed przejazdem kolejowym samochód oraz opuszczoną półzaporę. PKP PLK opublikowały film z tego zdarzenia.

"Za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali jej prawo jazdy" – informował wówczas rzecznik prasowy łukowskiej policji Marcin Jóźwik. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym przy ul. Zapowiednik w Łukowie. Policjanci ustalili, że kierująca mercedesem Sprinterem 30-letnia łukowianka, uderzyła w wagon jadącego po torach pociągu towarowego przewożącego węgiel. Najprawdopodobniej w pojeździe nie zadziałały hamulce.

"Policjanci ustalili, że w chwili zaistnienia zdarzenia na przejeździe kolejowym opuszczone były półzapory, a jadąca mercedesem kobieta ominęła stojący przed jedną z nich samochód osobowy. 30-latka tłumaczyła funkcjonariuszom, że nie zatrzymała się, gdyż dojeżdżając do przejazdu kolejowego zauważyła, że +jej samochód nie hamuje+" – relacjonował Jóźwik. "Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał obrażeń ciała, skończyło się na tylko strachu i poważnych uszkodzeniach pojazdu" – zaznaczył rzecznik.

Maszynista pociągu towarowego powiedział policjantom, że "nie poczuł żadnego uderzenia", skład zatrzymał na pobliskiej stacji, gdzie o wypadku dowiedział się od dyżurnego ruchu PKP. Elementy mercedesa policjanci znaleźli na trzydziestym wagonie tego pociągu towarowego. 30-letnia mieszkanka Łukowa była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, a ponadto przeciwko kobiecie zostanie sporządzony wniosek do sądu o jej ukaranie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP PLK
przejazd kolejowy
wypadek
 • Marcin Kucharski – 26.11.2018

  Auto przeszło zapewne drobiazgową kontrolę w SKP;)

 • Łukasz Suchodolski – 26.11.2018

  Samochód pewnie pójdzie na złom

 • Sebbastian Pioro – 26.11.2018

  Skoro kierowca ominal szlabany - oznacza to, ze ma to na co zasluzyl. Do konca zycia powinien placic za naprawe skladu oraz odszkodowania dla podroznych...

 • Paweł Pasternak – 26.11.2018

  To na pewno Aron busowy baron ;)

 • Al Bano – 26.11.2018

  Na miłość boską to nie jest bus. Litości 😏

 • jatal – 26.11.2018

  Wyraźnie widać że brakowało skutecznego hamowania, więc zamiast odbierać prawo jazdy powinna dostać pochwałę że nie wepchnęła osobówki pod pociąg.

 • Michał Grossmann – 26.11.2018

  I bardzo dobrze.

 • Karol Konstanty – 26.11.2018

  LLU i wszystko jasne 😉

 • Piotr Jacek Jacoszek – 26.11.2018

  Czy to następny co omijal szlabany ? Ja bym takiemu dozywotnio kasowal prawko

 • Miroslaw Wojcik – 27.11.2018

  Wy głupie pajace ona nie chciała wepnac osobuwki pod pociąg dlatego ominęła z lewe s trony bez hamulców...

 • Miroslaw Wojcik – 27.11.2018

  Czy wy glomby macie wogule prawo jazdy i znacie kodeks drogowy pomyscle zanim napiszecie taki komentarze ciekawe co wy byście zrobili w takiej sytuacji bez sprawnych hamulców.........

 • Piotr Pyć – 27.11.2018

  Kto dopuścił ten samochód do ruchu?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.