TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dolny Śląsk ma przejąć od PKP PLK 20 odcinków linii kolejowych
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 06.03.2019 16:54:42
Dolny Śląsk ma przejąć od PKP PLK 20 odcinków linii kolejowych (foto: UMWD)

Przejęciem przez samorząd pierwszej linii kolejowej i planami przejęcia kolejnych 20 odcinków w sto dni chwaliła się dziś koalicja PiS i Bezpartyjnych Samorządowców rządząca Dolnym Śląskiem.

Przejęciem przez samorząd pierwszej linii kolejowej i planami przejęcia kolejnych 20 odcinków w sto dni chwaliła się dziś koalicja PiS i Bezpartyjnych Samorządowców rządząca Dolnym Śląskiem.

Reprezentujący Bezpartyjnych Samorządowców marszałek dolnośląski Cezary Przybylski, który jeszcze w poprzedniej kadencji współpracował z PO, podkreślił, że wiele zadań to kontynuacja planu z poprzednich lat, ale samorząd realizuje również postulaty z programu Prawa i Sprawiedliwości.

Stwierdził, że dla samorządu województwa istotne są inwestycje infrastrukturalne m.in. do 2020 roku planowane jest wybudowanie południowego fragmentu obwodnicy Wrocławia. Samorząd przejął również od PKP PLK S.A. pierwszy odcinek linii kolejowej w województwie relacji Bielawa-Dzierżoniów. W planach na najbliższe miesiące jest przejęcie kolejnych dwudziestu odcinków tras kolejowych o łącznej długości ponad 400 kilometrów.

"Dolny Śląsk stanie się regionem, w którym samorząd przejął największą sieć tras kolejowych" - dodał Przybylski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dolnośląskie
PKP PLK
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.