TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dolnośląskie przejmuje linie kolejowe. I co dalej?
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.07.2020 08:45:00
Dolnośląskie przejmuje linie kolejowe. I co dalej? (źródło: FB)

Jako Samorząd Województwa staramy się, aby kolejowa mapa Dolnego Śląska cały czas się rozszerzała – informuje członek zarządu województwa Tymoteusz Myrda. I przedstawia kilka najważniejszych kolejowych informacji.

Jako Samorząd Województwa staramy się, aby kolejowa mapa Dolnego Śląska cały czas się rozszerzała – informuje członek zarządu województwa Tymoteusz Myrda. I przedstawia kilka najważniejszych kolejowych informacji.

Na linii kolejowej nr 337 Lubań Śląski – Leśna obowiązuje ograniczenie prędkości do 30km/h na jej przeważającym fragmencie. Linia ta jest udostępniania przewoźnikom kolejowym przez zarządcę infrastruktury PKP PLK S.A., prowadzony jest tam ruch pociągów towarowych.

Obecnie na przejętej przez Województwo Dolnośląskie linii kolejowej nr 291 na odcinku pomiędzy stacjami Wałbrzych Szczawienko i Boguszów Gorce Wschód trwa inwentaryzacja. Na pozostałym odcinku do granicy państwa w Mieroszowie linia zarządzana jest i udostępniana przewoźnikom kolejowym przez PKP PLK S.A.

Przejęta przez Województwo Dolnośląskie linia kolejowa nr 316 Chojnów – Rokitki jest obecnie inwentaryzowana. Trwają także uzgodnienia z PKP PLK S.A. w zakresie uwarunkowań technicznych wpięcia przedmiotowego odcinka linii do czynnej infrastruktury w stacjach Rokitki i Chojnów.

Jeżeli chodzi o linię kolejową do Stronia Śląskiego i Lądka Zdroju oraz linię nr 302 Strzegom – Bolków – Marciszów, to procedury przekazywania nieruchomości na rzecz Województwa Dolnośląskiego realizowane są w tej chwili przez stronę przekazującą, czyli PKP S.A. Na dziś tylko ona może więc określić orientacyjny termin przekazania przedmiotowych nieruchomości.

Linia ze Strzelina do Przeworna do Grodkowa nie jest obecnie objęta projektem przejmowania linii kolejowych przez Województwo Dolnośląskie z uwagi na jej niewielki na dziś potencjał w ruchu pasażerskim i towarowym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dolnośląskie
linia kolejowa