TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dolnośląska Czernica wprowadza BKM. Z DLA
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.12.2017 09:10:58 2 komentarze
Dolnośląska Czernica wprowadza BKM. Z DLA

Z początkiem 2018 roku Gmina Czernica uruchomi własną, bezpłatną komunikację na linii PKP Czernica Wrocławska-Pętla Łany. Obsługę trasy zapewnią Dolnośląskie Linie Autobusowe.

Z początkiem 2018 roku Gmina Czernica uruchomi własną, bezpłatną komunikację na linii PKP Czernica Wrocławska-Pętla Łany. Obsługę trasy zapewnią Dolnośląskie Linie Autobusowe.

24 listopada 2017 r. wójt Gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz podpisał dwie umowy z Dolnośląskimi Liniami Autobusowymi sp. z o.o., reprezentowanymi przez wiceprezes Wandę Zielińską. Obydwie umowy dotyczą świadczenia usług w zakresie autobusowych przewozów pasażerskich na liniach dla których organizatorem jest Gmina Czernica.

Pierwsza z umów jest kontynuacją przewozów na istniejących liniach gminnych o numerach 845 i 855. Druga z umów dotyczy natomiast wdrożenia wraz z początkiem 2018 roku komunikacji wewnętrznej w Gminie Czernica. Jest to pilotażowy projekt polegający na koncepcji bezpłatnego dowozu mieszkańców z każdej miejscowości gminy do stacji kolejowej PKP Czernica Wrocławska oraz pętli autobusu miejskiego nr 115 na Wojnowie (Łany).

-"Szczególne nadzieje na poprawę sytuacji komunikacyjnej z Wrocławiem wiążemy ze skomunikowaniem autobusów wewnątrzgminnych z pociągami Kolei Dolnośląskich na stacji PKP Czernica Wrocławska - mówi wójt Włodzimierz Chlebosz. - Pociągi te pokonują trasę do Dworca Głównego we Wrocławiu w mniej niż 20 minut. Jest to z pewnością alternatywa warta rozważenia. Przebycie tej samej trasy do centrum Wrocławia własnym samochodem w porównywalnym czasie jest nieosiągalne. Korzyści dla swoich mieszkańców, których we wdrażanej komunikacji wewnętrznej upatrują władze Gminy Czernica, dotyczą więc oszczędności czasu, ale również mają wymiar proekologiczny, a także finansowy. Komunikacja ta, jak wspomniano, będzie kursowała bezpłatnie. Dla gminy jest to jednak rozwiązanie korzystne, gdyż bezpłatna forma korzystania z przejazdów pozwoliła zaplanować szybszą siatkę połączeń, a tym samym zaangażować mniejszą liczbę autobusów."

Władze Gminy Czernica żywią nadzieję, że zaproponowane rozwiązanie zostanie pozytywnie przyjęte przez mieszkańców, którzy w przeprowadzanych ankietach opowiedzieli się za potrzebą wdrożenia owego rozwiązania (83% respondentów udzieliło takiej odpowiedzi). Ponieważ jest to projekt pilotażowy, Gmina Czernica bardzo uważnie będzie wsłuchiwała się w głosy i postulaty pasażerów, tak aby docelowo dostosować ten obszar komunikacji w sposób optymalny dla korzystających.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BKM
integracja
DLA
Dolnośląskie
  • Arek – 06.12.2017

    No i super

  • reprox – 06.12.2017

    Tylko nie z DLA

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.