TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dolnośląska Czernica wprowadza BKM. Z DLA
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.12.2017 09:10:58 2 komentarze
Dolnośląska Czernica wprowadza BKM. Z DLA

Z początkiem 2018 roku Gmina Czernica uruchomi własną, bezpłatną komunikację na linii PKP Czernica Wrocławska-Pętla Łany. Obsługę trasy zapewnią Dolnośląskie Linie Autobusowe.

Z początkiem 2018 roku Gmina Czernica uruchomi własną, bezpłatną komunikację na linii PKP Czernica Wrocławska-Pętla Łany. Obsługę trasy zapewnią Dolnośląskie Linie Autobusowe.

24 listopada 2017 r. wójt Gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz podpisał dwie umowy z Dolnośląskimi Liniami Autobusowymi sp. z o.o., reprezentowanymi przez wiceprezes Wandę Zielińską. Obydwie umowy dotyczą świadczenia usług w zakresie autobusowych przewozów pasażerskich na liniach dla których organizatorem jest Gmina Czernica.

Pierwsza z umów jest kontynuacją przewozów na istniejących liniach gminnych o numerach 845 i 855. Druga z umów dotyczy natomiast wdrożenia wraz z początkiem 2018 roku komunikacji wewnętrznej w Gminie Czernica. Jest to pilotażowy projekt polegający na koncepcji bezpłatnego dowozu mieszkańców z każdej miejscowości gminy do stacji kolejowej PKP Czernica Wrocławska oraz pętli autobusu miejskiego nr 115 na Wojnowie (Łany).

-"Szczególne nadzieje na poprawę sytuacji komunikacyjnej z Wrocławiem wiążemy ze skomunikowaniem autobusów wewnątrzgminnych z pociągami Kolei Dolnośląskich na stacji PKP Czernica Wrocławska - mówi wójt Włodzimierz Chlebosz. - Pociągi te pokonują trasę do Dworca Głównego we Wrocławiu w mniej niż 20 minut. Jest to z pewnością alternatywa warta rozważenia. Przebycie tej samej trasy do centrum Wrocławia własnym samochodem w porównywalnym czasie jest nieosiągalne. Korzyści dla swoich mieszkańców, których we wdrażanej komunikacji wewnętrznej upatrują władze Gminy Czernica, dotyczą więc oszczędności czasu, ale również mają wymiar proekologiczny, a także finansowy. Komunikacja ta, jak wspomniano, będzie kursowała bezpłatnie. Dla gminy jest to jednak rozwiązanie korzystne, gdyż bezpłatna forma korzystania z przejazdów pozwoliła zaplanować szybszą siatkę połączeń, a tym samym zaangażować mniejszą liczbę autobusów."

Władze Gminy Czernica żywią nadzieję, że zaproponowane rozwiązanie zostanie pozytywnie przyjęte przez mieszkańców, którzy w przeprowadzanych ankietach opowiedzieli się za potrzebą wdrożenia owego rozwiązania (83% respondentów udzieliło takiej odpowiedzi). Ponieważ jest to projekt pilotażowy, Gmina Czernica bardzo uważnie będzie wsłuchiwała się w głosy i postulaty pasażerów, tak aby docelowo dostosować ten obszar komunikacji w sposób optymalny dla korzystających.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BKM
integracja
DLA
Dolnośląskie