TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dobra kondycja mazowieckich autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.03.2019 10:00:27
Dobra kondycja mazowieckich autobusów

1 marca prawie sto mazowieckich autobusów trafiło pod lupę inspektorów. Tylko trzy z nich musiały zjechać do warsztatu

1 marca prawie sto mazowieckich autobusów trafiło pod lupę inspektorów, którzy sprawdzali pojazdy komunikacji miejskiej, podmiejskiej oraz przewożące uczniów i osoby niepełnosprawne na terenie całego regionu. Tylko trzy spośród blisko stu skontrolowanych jednego dnia autobusów musiało zjechać do warsztatu.

Od wczesnych godzin rannych inspektorzy kontrolowali autobusy na końcowych pętlach autobusowych, a także w rejonie szkół i placówek dla osób niepełnosprawnych. W trakcie kontroli zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców i stan techniczny autobusów, którymi na co dzień podróżują mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Warszawa, Radom i Siedlce

W ramach akcji zatrzymano trzy dowody rejestracyjne pojazdów z powodu ujawnionych usterek stanu technicznego. Miało to miejsce w Warszawie, Radomiu i Siedlcach. Oto stwierdzone usterki:

  • w jednym ze stołecznych autobusów miejskich inspektorzy stwierdzili znaczny wyciek płynów eksploatacyjnych z silnika;

  • w Radomiu stwierdzono awarię tzw. samopowrotów drzwi, która zagrażała bezpieczeństwu pasażerów;

  • w Siedlcach zatrzymano dowód rejestracyjny autobusu podmiejskiego z powodu usterki oświetlenia.

Jednodniowa akcja wzmożonych kontroli autobusów komunikacji miejskiej, podmiejskiej i pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne na drogach Mazowsza zakończyła się wszczęciem dwóch postępowań administracyjnych wobec przewoźników. Kara pieniężna grozi również osobie zarządzającej transportem w jednej z firm transportowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Mazowieckie