TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Do Ostrawy z PKP Intercity - od 6 euro
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.07.2018 10:42:09
Do Ostrawy z PKP Intercity - od 6 euro

Do Ostrawy można komfortowo dojechać bezpośrednimi połączeniami m.in. z Warszawy (od 14€), Krakowa (od 19€), Katowic (od 6€) i z Trójmiasta (od 39€).

Do Ostrawy można komfortowo dojechać bezpośrednimi połączeniami m.in. z Warszawy (od 14€), Krakowa (od 19€), Katowic (od 6€) i z Trójmiasta (od 39€).

W Ostrawie miłośnicy restauracji, pubów, dyskotek i kameralnych scenek koncertowych powinni wybrać się na słynną ulicę Stodolni. Od godz. 19.00 zamienia się ona w deptak i centrum rozrywkowe miasta. Dzięki bliskości polskiej granicy drugim najczęściej słyszanym językiem jest właśnie polski.

Ostrawa jest również rajem dla miłośników zakupów, kusząc konkurencyjnymi cenami i wyprzedażami odzieży w centrum Forum Nová Karolina czy Avion Shopping Park w dzielnicy Zábřeh.

Z myślą o najmłodszych powstał park miniatur Miniuni, w którym można zobaczyć rekonstrukcje wielu słynnych zabytków a tutejsza miniatura wieży Eiffla mierzy aż 12 metrów! Dodatkową atrakcją są modele siedmiu cudów świata. Warto odwiedzić zoo z safari, parkiem botanicznym i centrum edukacyjnym. Żyje tu aż 360 gatunków zwierząt, a obiekt zajmuje powierzchnię 100 ha. Czeskie miasto kusi także profesjonalnym planetarium z obserwatorium astronomicznym oraz muzeum techniki dla dzieci i młodzieży.

W Ostrawie warto spróbować zupy czosnkowej, cebulowej lub ziemniaczanej, najczęściej zaprawianych śmietaną lub zasmażką. Wśród przekąsek królują utopence, czyli marynowane kiełbaski w octowej zalewie z cebulką, a także hermelín – marynowany ser pleśniowy z ziołami w oliwie. Dorośli mogą też sięgnąć po popularne lokalne piwo z ostrawskiego browaru.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
promocja
PKP Intercity
  • Michał Gąsior – 05.07.2018

    Dlaczego z Krakowa drożej niż z Warszawy? :P Dla porównania Leo Express za np. 25 ZŁ, z możliwością kupienia przez internet (czego chyba IC wciąż nie potrafi zaproponować) i wygodnego wyboru miejsca ;)

  • Podróże-opinie,promocje,tabor – 05.07.2018

    Ceny i godziny odjazdu z Krakowa wprost zachęcają do skorzystania.

  • Igor Wójciak – 06.07.2018

    Tylko do czeskiej Ostrawy, do polskiej już nie.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.