TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dłuższy termin w przetargu na budowę odcinka Rail Baltica Czyżew-Białystok
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 11.09.2018 22:37:30
Dłuższy termin w przetargu na budowę odcinka Rail Baltica Czyżew-Białystok

O dwa tygodnie, do 25 września, PKP PLK przedłużyły firmom termin składania ofert w przetargu na budowę odcinka międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica Czyżew-Białystok - poinformowała PAP spółka.

O dwa tygodnie, do 25 września, PKP PLK przedłużyły firmom termin składania ofert w przetargu na budowę odcinka międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica Czyżew-Białystok - poinformowała PAP spółka.

To największa, kluczowa inwestycja kolejowa, którą będą realizować PKP Polskie Linie Kolejowe w Podlaskiem.

Przetargowe oferty miały być otwarte we wtorek, ale ze względu na dużą ilość pytań, które składają zainteresowane firmy, termin wydłużono - poinformował PAP Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK SA.

Wielokrotnie wcześniej PKP PLK informowały, że 70-kilometrowy odcinek Rail Baltica od Czyżewa do Białegostoku jest trzecim, ostatnim odcinkiem prac na Rail Baltica z Mazowsza do województwa podlaskiego po odcinkach: Rembertów - Tłuszcz (Sadowne) i Sadowne-Czyżew.

Rail Baltica jest elementem transeuropejskiego korytarza transportowego. Prowadzi z Berlina, przez Warszawę, do Helsinek. W Polsce ma być zmodernizowanych 341 km tej trasy: Warszawa-Sadowne-Czyżew-Białystok-Ełk do Trakiszek na granicy z Litwą.

Przy ogłaszaniu przetargu na budowę odcinka Czyżew-Białystok (przetarg ogłoszony 31 lipca) PKP PLK podkreślały, że efektem prowadzonych inwestycji ma być szybsza i bardziej bezpieczna podróż koleją. Na tej trasie będą przebudowane tory, sieć trakcyjna, osiem mostów, w tym największy na rzece Narew, 22 przejazdy kolejowo-drogowe, urządzenia sterowania ruchem, pięć nowych wiaduktów.

Będzie przebudowanych 13 przystanków, na stacjach zmodernizowane będą perony. Po zakończeniu wszystkich inwestycji, podróż koleją z Białegostoku do Warszawy ma być nieco krótsza niż dwie godziny. W ramach inwestycji, w Białymstoku powstanie też nowe centrum sterowania ruchem.

Inwestycja jest dofinansowana z UE z programu CEF - Connecting Europe Facility - Łącząc Europę. PKP PLK informowały wcześniej, że prace na odcinku Czyżew-Białystok mają być zrealizowane do końca 2020 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Czyżew
Białystok
PKP PLK
Rail Baltica
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.