TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dlaczego Pendolino nie odjeżdżają po 20? Posłanka pyta
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.11.2018 15:00:30 4 komentarze
Dlaczego Pendolino nie odjeżdżają po 20? Posłanka pyta

Z czego wynikają wczesne ostatnie odjazdy pociągów Express InterCity Premium?

Pociągi kategorii Express InterCity Premium kursują od 14 grudnia 2014. Są one prowadzone taborem ED250 Pendolino i obsługują relacje łączące Warszawę z Bielskiem-Białą, Gliwicami, Gdynią, Jelenia Górą, Katowicami, Kołobrzegiem, Krakowem, Rzeszowem i Wrocławiem – pisze w interpelacji do Ministra Andrzeja Adamczyka posłanka Małgorzata Zwiercan.

Dalej stwierdza, że są to pociągi osiągające największą prędkość, mają klimatyzację, strefę barową oraz strefę ciszy. Pendolino - na wielu trasach m.in. Gdańsk-Warszawa Centralna stanowi realną alternatywę dla połączeń samolotowych. Z moich obserwacji wynika, że pociągi te mają duże obłożenie, a czasem nawet trudno jest kupić z godziny na godzinę bilet. Dlatego ze zdziwieniem zauważyłam, że ostatnie, wieczorne pociągi odjeżdżają około godziny 20.00, a na niektórych trasach jeszcze wcześniej – dodaje posłanka.

I w związku z powyższym zadaje Ministrowi Adamczykowi następujące pytania:

Z czego wynikają tak wczesne ostatnie odjazdy pociągów Express InterCity Premium, np. ostatni pociąg z Warszawy do Gdańska odjeżdża o godzinie 19.20?

Czy przeprowadzono badania rynku dotyczące zapotrzebowania na połączenia pociągów Express InterCity Premium realizowane w późniejszych godzinach i co z tych badań wynikało?

Czy ministerstwo rozważa wprowadzenie połączeń kolejowych realizowanych przez Pendolino w późniejszych godzinach? Jeżeli tak to kiedy? Jeżeli nie to dlaczego?

Czekamy na stanowisko resortu w tej sprawie, na pewno będziemy o nim informować.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pendolino
PKP Intercity
ED250
EIP
 • kolejFAN – 22.11.2018

  bo jest ich za mało? bo są za drogie? bo TY za nie nie płacisz, pani posłanko bo masz przejazdy darmowe ?

 • kolejFAN – 23.11.2018

  czy wy myślicie ze te pendolina rosną na drzewach? skąd mają ich tyle wziąć>poza tym, brakuje TLK na głownych trasach i tu jest problem, powtarzam: brakuje połączeń w taryfie POSPIESZNEJ , nie w chorej taryfie EIC EIP!

 • mechanik – 23.11.2018

  @kolejFAN Nie potrafisz ogarnąć, że pytanie dotyczy składu stojącego bezczynnie na bocznicy? To aż takie trudne?

 • kolejFAN – 26.11.2018

  @mechanika Ty nie potrafisz ogarnąć ,że nawet jesli PIC ma tabor to ma gdzieś robienie czegoś dla pasażerów bo liczy się Wielka Święta Dotacja? poza tym, ceny na pendo są z kosmosu więc nic dziwnego że ci się nimi wożą którzy za to nie płacą! i oni mają największe pretensje.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !