TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dlaczego doszło do wypadku, w którym zginęło 5 osób?
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 17.06.2019 08:25:51 1 komentarz
Dlaczego doszło do wypadku, w którym zginęło 5 osób? (foto: PAP)

Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Nowa Wieś Kącka w powiecie wrocławskim.

Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Nowa Wieś Kącka w powiecie wrocławskim. W zdarzeniu śmierć poniosła piątka pasażerów samochodu, który wjechał pod nadjeżdżający pociąg.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło przed godziną 19 na niestrzeżonym, ale oznakowanym przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Kąckiej pod Wrocławiem.

"Samochód osobowy wjechał pod nadjeżdżający pociąg, w pojeździe podróżowało pięć osób, niestety wszystkie poniosły śmierć na miejscu" – powiedział w sobotę PAP st. sierż. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Dodał, że wśród ofiar nie było dzieci; wszyscy pasażerowie to osoby dorosłe.

W pociągu relacji Szklarska Poręba – Luboń podróżowało około 200 osób. Żaden z pasażerów pociągu nie odniósł obrażeń.

Na miejscu zdarzenia do późnych godzin wieczornych, pod nadzorem prokuratora, pracowali policyjni technicy kryminalistyki, grupa dochodzeniowo-śledcza oraz straż pożarna.

"Na przejeździe, gdzie doszło do wypadku, jest działająca sygnalizacja świetlna, jest również widoczny znak +stop+. Widoczność na przejedzie w obydwu kierunkach jest dobra, nie ma tu krzaków, które by ją przesłaniały" – przekazał Rajski. Dodał, że na całym Dolnym Śląsku w sobotę miały miejsce lokalne burze. Z relacji osób przebywających w okolicy wynika, że w momencie zdarzenia mogły występować intensywne opady deszczu.

Jak powiedział w niedzielę PAP rzecznik wrocławskiej policji Łukasz Dutkowiak, okoliczności tego zdarzenia są nadal wyjaśniane. "Auto zostało zabezpieczone i będzie poddane opinii biegłego. Będzie to jeden z kluczowych elementów w tej sprawie" – przekazał. Zabezpieczono też nagranie z kamer monitoringu, które znajdują się na przejeździe kolejowym.

"W dalszym ciągu trwają też czynności zmierzające do potwierdzenia identyfikacji pasażerów samochodu" – dodał.

Rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec poinformował, że ruch pociągów na trasie między Jelenią Górą a Wrocławiem został w nocy wznowiony. Zaznaczył jednak, że pociągi przejeżdżające na tym odcinku muszą zwolnić do 20 km/h. "W czasie tego zdarzenia uszkodzone zostało zasilanie sygnalizatorów z jednej strony przejazdu. Zgodnie z procedurą, maszynista otrzymuje sygnał, że ma zwolnić do 20 km/h i ze szczególną ostrożnością przejeżdżać przez ten przejazd" – powiedział Siemieniec.

"Na miejscu zdarzenia są nasze służby, które naprawiają uszkodzoną sygnalizację" – dodał.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
przejazd kolejowy
  • czeslaw22 – 17.06.2019

    Luboń? To był "Kamieńczyk" Szklarska Poręba Górna-Poznań.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!