TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

DK61: Wypadek autokaru pod Ostrołęką
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 27.10.2019 17:00:43
DK61: Wypadek autokaru pod Ostrołęką; fot. Moja Ostrołęka

Wypadek autobusu pod Ostrołęką: 12 poszkodowanych, 1 osoba nie żyje, 1 w ciężkim stanie.

12 osób zostało poszkodowanych w wypadku, do którego doszło 27 października na dk 61 w miejscowości Żerań Mały w pow. ostrołęckim (Mazowieckie). Osobowe audi zderzyło się tam z autobusem. Na miejscu zginął kierowca osobówki. Pasażerka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska, wypadek wydarzył się około godz. 12.30. "Ze wstępnych ustaleń wynika, że na łuku drogi kierowca audi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnej strony autobusem" – powiedziała PAP rzeczniczka policji. Autobus przewrócił się i wpadł do rowu.

Kierowca audi zginął na miejscu, ranna została jadąca z nim kobieta. Nic się nie stało jadącej z nimi dwójce dzieci. Przewieziono je na komendę w Ostrołęce i czekają na przyjazd rodziny.

Dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce powiedział PAP, że kobietę w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Autobusem jechało 25 osób, w tym dwóch kierowców. Prawdopodobnie autokar wracał ze Strasburga. Według policji 11 podróżujących nim osób doznało obrażeń i trafiło do szpitala. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała z kolei o 16 osobach rannych.

Według straży pożarnej przewoźnik z Białegostoku podstawił na miejsce autokar zastępczy, do którego wsiedli pasażerowie niewymagający pomocy medycznej. (PAP
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Mazowieckie