TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Defilada z paraliżem komunikacyjnym w tle
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 16.08.2019 10:43:55 1 komentarz
Defilada z paraliżem komunikacyjnym w tle

Około 200 tys. osób obserwowało czwartkową defiladę "Wierni Polsce" w Katowicach – szacuje policja.

Około 200 tys. osób obserwowało czwartkową defiladę "Wierni Polsce" w Katowicach – szacuje policja.

Przedstawiciele władz województwa śląskiego przyznawali w rozmowach z PAP, że frekwencja znacząco przekroczyła ich przewidywania – zakładano, że w uroczystościach weźmie udział ok. 100 tys. gości. Koleje Śląskie, które w dniu defilady przewoziły gości za darmo, do chwili rozpoczęcia przemarszu przewiozły na swoich liniach łącznie 60 tys. pasażerów – tyle, ile w ciągu całej doby w normalnym dniu roboczym. Uruchomiono 14 dodatkowych pociągów, a na powrót przygotowano 19 dodatkowych składów – na trasy wyjechały wszystkie dostępne pociągi tego przewoźnika.

Jak poinformował Adam Korkiewicz z biura prasowego KŚ, wzmożony ruch był widoczny na wszystkich liniach, zwłaszcza od strony Tychów, Rybnika i Gliwic, ale także z odleglejszych części regionu – Częstochowy i Bielska-Białej. Po zakończeniu defilady na odjazd z katowickiego dworca PKP oczekiwał tłum podróżnych, którzy mogli wejść do zatłoczonych pociągów. Części z nich była opóźniona, a wszystkie perony i hala dworca – zapełnione podróżnymi. Jak podał Korkiewicz, uruchomiono dodatkowe składy, m.in. w kierunku Gliwic i Tarnowskich Gór. Pasażerowie mogli też korzystać za darmo z niektórych pociągów dalekobieżnych.

W tłumie oczekujących na defiladę można było usłyszeć utyskiwania na niewystarczającą informację o możliwościach przemieszczania się w okolicach katowickiego ronda im. gen. Ziętka i wokół Strefy Kultury oraz na zbyt wąskie przejścia. Tłoczno było także przy wejściu na teren pikniku militarnego, gdzie prezentowano m.in. sprzęt wojskowy. Na wejście do strefy trzeba było czekać w długich kolejkach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
śląskie
Katowice
  • DarekP – 16.08.2019

    Tak z ciekawości zapytam, czy te pociągi były wcześniej zamówione i kto za nie zapłacił?Bo na Owsiaka nikt za darmo wozić nie chciał, co więcej mało kto w ogóle chciał.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !