TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Decyzja ws. 12 składów dla PKP Intercity do końca czerwca
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 31.05.2019 09:04:54 2 komentarze
Decyzja ws. 12 składów dla PKP Intercity do końca czerwca

PKP Intercity podejmie decyzję w sprawie przetargu na 12 nowych elektrycznych pociągów do końca czerwca tego roku - poinformował w czwartek dziennikarzy prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

PKP Intercity podejmie decyzję w sprawie przetargu na 12 nowych elektrycznych pociągów do końca czerwca tego roku - poinformował w czwartek dziennikarzy prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

"Już niedługo poinformujemy o wynikach prac komisji przetargowej. Decyzja w sprawie tego przetargu powinna zapaść do końca czerwca" - powiedział Chraniuk.

W przetargu PKP Intercity na 12 nowych elektrycznych pociągów wpłynęły na początku tego roku dwie oferty. Pierwszą złożyło konsorcjum firm PESA Bydgoszcz i ZNTK Mińsk Mazowiecki o wartości 1,171 mld zł. Drugą - spółka Stadler Polska o wartości 1,015 mld zł.

PKP Intercity zamierza wydać 1,025 mld zł na ten cel. Kolejowa spółka ogłosiła przetarg na dostawę 12 fabrycznie nowych elektrycznych pociągów, wraz ze świadczeniem usług utrzymania, pod koniec grudnia 2017 roku. Wtedy wyznaczono termin składania ofert na 20 lutego 2018 roku. Później termin ten kilkakrotnie przesuwano.

W ogłoszeniu o zamówieniu spółka informowała, że dostawy pierwszych dwóch pojazdów powinny nastąpić w terminie do 18 miesięcy od dnia wejścia w życie umowy, a dostawa kolejnych 10 - w terminie do 48 miesięcy od dnia wejścia w życie umowy, lecz nie wcześniej niż po zakończeniu 6-miesięcznej eksploatacji pierwszych dwóch pojazdów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Stadler
przetarg
ezt
 • Krzysiek Basiak – 31.05.2019

  dla 12 eztów to szkoda nawet jakiś szum robić... gdyby to było 40-50 to co innego

 • kolejFAN – 31.05.2019

  ani jednego tramwaju. dość!

 • Przemysław Mach – 01.06.2019

  ale którego roku ten przetarg bo to jest już parodia

 • DarekP – 03.06.2019

  Półtora roku na przetarg przekroczone, no gratulacje. Niedługo przetargi będą trwały dłużej niż proces produkcji i dostawy.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.