TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Darmowy bilet Kolei Małopolskich dla działaczy podziemia
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.06.2019 16:11:36
Darmowy bilet Kolei Małopolskich dla działaczy podziemia (foto: UMWM)

W związku z inicjatywą Zarządu Województwa Małopolskiego działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane zostaną zwolnione z opłat za bilety w pociągach Operatora Koleje Małopolskie.

W związku z inicjatywą Zarządu Województwa Małopolskiego działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane zostaną zwolnione z opłat za bilety w pociągach Operatora Koleje Małopolskie.

Jak podaje Urząd Marszałkowski w art. 13 ustawy z dnia 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych wskazano, że "Samorząd terytorialny może udzielać pomocy osobom uprawnionym, w zakresie udogodnień komunikacyjnych, świadczeń mieszkaniowych, kulturalnych, zdrowotnych i oświatowych". W związku z powyższym, podjęto decyzję o wprowadzeniu przejazdów z ulgą 100% w pociągach Operatora "Koleje Małopolskie" sp. z o.o. dla ww. osób.

Uprawnionymi są działacze opozycji antykomunistycznej oraz osoby represjonowane z powodów politycznych wymienieni w ww. ustawie. Ulga 100% obowiązywać będzie od początku lipca we wszystkich pociągach obsługiwanych przez Operatora "Koleje Małopolskie" sp. z o.o. przewidzianych w rozkładzie jazdy. Obecnie Spółka Koleje Małopolskie obsługuje połączenia na liniach: SKA1 Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Lotnisko, SKA2 Kraków Główny – Miechów/Sędziszów, SKA3 Kraków – Tarnów i dalej w kierunku Jasła, Nowego Sącza i Krynicy oraz na linii Kraków Główny – Zakopane (w okresie wakacyjnym).

Warunkiem stosowania ww. ulgi jest przejazd na podstawie biletu jednorazowego oraz legitymacji działacza opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowanej z powodów politycznych. Wzór legitymacji określony został Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie odznaki honorowej i legitymacji dla działaczy opozycji antykomunistycznej lub osób represjonowanych z powodów politycznych oraz znajduje się pod adresem: www.kombatanci.gov.pl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
Kraków
bilet