TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czy klimatyzacja działa właściwie w pociągach PKP Intercity?
InfoRail.pl - Opublikowano: 08.08.2018 15:52:45
Czy klimatyzacja działa właściwie w pociągach PKP Intercity?

PKP Intercity poinformowały, że podejmują wzmożone kontrole układów klimatyzacji w swoich pociągach w związku ze zbliżającymi się kolejnymi falami upałów.

PKP Intercity poinformowały, że podejmują wzmożone kontrole układów klimatyzacji w swoich pociągach w związku ze zbliżającymi się kolejnymi falami upałów.

Wszystkie wagony i elektryczne pojazdy trakcyjne PKP Intercity wyposażone w klimatyzację przechodzą wzmożone kontrole działania i stanu układów klimatyzacji. Odbywają się one zarówno przed wyprawieniem pociągu w drogę, jak również podczas oględzin technicznych i przeglądów okresowych. W trosce o komfort podróży pasażerów, PKP Intercity dąży do utrzymania możliwie najwyższej sprawności i wydajności układów klimatyzacji w swoich pociągach – podał przewoźnik.

Rewidenci taboru, którzy przygotowują pociąg do trasy, są wyczuleni na to, aby, poza sprawdzeniem stanu technicznego pociągu pod kątem zapewnienia pełnego bezpieczeństwa podróży, szczególną uwagę zwracać na sprawność układów klimatyzacji. Także drużyny konduktorskie na bieżąco monitorują jej wydajność, aby zapewnić pasażerom podróż w możliwie najbardziej komfortowych warunkach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
tabor
wagon
 • Czarek Jaroń – 08.08.2018

  Jakoś często nie podróżuje ale nigdy nie było problemów. Zawsze działała.

 • Witold Karpowicz – 08.08.2018

  tak za wyjątkiem złomów tlk

 • Konrad Golęba – 08.08.2018

  Właśnie jadę TLK Swarożyc ze Szczecina do Wrocławia przez Zieloną Górę i muszę przyznać ze PKP IC ma odwagę puszczać stary skład bez Klimy na taką trasę i to w taką pogodę... jak nikt nie będzie mdlał to będzie sukces...

 • Seba Sebastianowicz – 08.08.2018

  Ja za to jadę Stadlerem IC 51100 z Gdyni do Łodzi i klima "mrozi jak wściekła" już od Bydgoszczy założyłem bluzę, mimo iż termometr pokazuje temp. zewnętrzną 31 stopni, to po kolanach czuję, że w wagonie jest chyba ze 13. Czy to nie jest lekka przesada?

 • Michał Prosper Kowalski – 08.08.2018

  Jeszcze nie jechałem EIC bez problemów z klimą. Albo uszkodzona, albo beznadziejna. W TLK klimy raczej nie ma. Natomiast w EIP bez zarzutu (klima, bo z prądem bywają problemy).

 • Mateusz Sikorzyński – 08.08.2018

  A ja chciałbym doczekać się tych czasów, aby klimatyzacja była ustawiana ręcznie, czyli nadmuch na ciało i pasażer sam ustawia temperaturę

 • Patryk Gulcz – 08.08.2018

  Ale ściema :D

 • Julia Marciniak – 09.08.2018

  Bardzo dobrze! Nigdy mi sie nie zdarzylo, aby w pociagu IC/EIC/EIP nie dzialala klimatyzacja. Zawsze jest przyjemnie chlodno 😀 Co innego w TLK, ale problem z glowy,nie podrozuje TLKami :))

 • Miłosz Olejniczak – 09.08.2018

  Zimno Panie. Zimno! Różnica temperatur między pociągiem a outdoorem jest, moim zdaniem, zbyt duża.

 • Damian Kazimierczak – 10.08.2018

  W TLK jest naturalna klima , okna otwierane. Ja nie wiem czego być cie jeszcze chcieli, mrożonej kawki bo za ciepło. Kiedyś tylko takimi się jeździło i było. Klimatyzacja powinna być czyszczona minimum raz na pół roku a jest przy przeglądach P . Póki co to dmucha grzybem.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.