TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czwarty czteroczłonowy Elf2 w Kolejach Śląskich
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.08.2018 19:14:23 2 komentarze
zdjęcie ilustracyjne (foto: KŚ)

Niemal równolegle z dostawą pierwszego czteroczłonowego Elfa2 dla Podkarpacia PESIE udało się przekazać czwarty taki skład Kolejom Śląskim.

Niemal równolegle z dostawą pierwszego czteroczłonowego Elfa2 dla Podkarpacia PESIE udało się przekazać czwarty taki skład Kolejom Śląskim.

Jednostka oznaczona jako 22Wed-004 jest już w Katowicach i na dniach ma wyjechać na trasy. Do zakończenia kontraktu pozostało zatem jeszcze osiem składów. Jak informują nasi Czytelnicy, stan ich budowy jest mocno zróżnicowany, cześć to pudła, czekające na wjazd do hali montażowej. Nie wiadomo zatem czy PESIE uda się zakończyć dostawy w tym roku.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl firma z Bydgoszczy nie bierze nowych zamówień, w sumie trudno dziwić się, skoro te, które ma mają takie opóźnienia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Elf2
PESA
 • Kosma Klejnowski – 23.08.2018

  Tak wygląda reszta ;)

 • Candy Wilenski – 23.08.2018

  niestety, nie płacą poddostawcom.....

 • Kaszebe – 24.08.2018

  Może ktoś mi wytłumaczy czemu z bardzo,bardzo przeterminowanej dostawy robi się"njusa"na miarę epokowego wydarzenia?Czemu nie podano ile wynosi opóźnienie?Czemu nie podano jak wysokie kary ma zapłacić sepsa? sepsa?

 • Dariusz Laskowski – 24.08.2018

  przez zabrze sobie jezdzi :)

 • jatal – 24.08.2018

  @ Kaszebe - może chodzi o to ze na Pesie łatwo nabić "oglądalność"? W każdym razie ja nie widzę powodu do narzekania że coś, ktoś komuś przekazał. === Co do reszty, to... informacje o wysokości kar są z reguły poufne. Jeśli zamawiający jest zobowiązany do publikowania swoich rozchodów (np. Urzędy Marszałkowskie) to wysokość kar można pośrednio znaleźć w planach/aktualizacjach budżetu. === W innym portalu podano że opóźnienie wyniosło 2,5 miesiąca. W takim okresie i przy podstawieniu taboru zastępczego wg zapisów umowy kary nie przysługują.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.