TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czteroczłonowe Elfy2 rodzą się w bólach…
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.07.2018 12:44:37 3 komentarze
Pierwszy czteroczłonowy Elf2 (źródło: KŚ)

Do końca czerwca PESA miała przekazać Elfy2 dla Kolei Śląskich i województwa podkarpackiego. Dostawy idą jednak opornie.

Do końca czerwca PESA miała przekazać Elfy 2 dla Kolei Śląskich i województwa podkarpackiego. Dostawy idą jednak opornie.

Koleje Śląskie dostały jedną jednostkę czteroczłonową. To 22WEd-003, który faktycznie przybył jeszcze w czerwcu, bo w ostatnią sobotę. Do zakończenia kontraktu zostało jeszcze 9 takich pojazdów. Trudno powiedzieć kiedy zostaną dostarczone.

Na Podkarpacie w czerwcu nie trafił żaden Elf2. Jednostka czteroczłonowa dla Urzędu Marszałkowskiego była widziana na jazdach próbnych w okolicach Bydgoszczy. Należy zatem zakładać, że wkrótce zostanie przekazana zamawiającemu. Tu do dostarczenia pozostały jeszcze wszystkie trzy dłuższe składy. Łącznie z obu kontraktów PESA musi zatem przekazać 12 pociągów czteroczłonowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Koleje Śląskie
Elf 2
Podkarpackie
  • DarekP – 03.07.2018

    Na Podkarpacie mają przybyć tylko 2 sztuki 22WfE, trzecią sztuką ma być 21WEa.Ewentualnie jeżeli Pesa w ramach kar dostarczy 22Wef, zamiast 21WEa, to chyba nikt by nie żałował.

  • DarekP – 03.07.2018

    Posypuję głowę popiołem, są już wszystkie 5 szt. Nawet inforail o tym pisał - http://inforail.pl/komplet-trzyczlonowych-elfow2-na-podkarpaciu_more_105690.html

  • tommy – 04.07.2018

    Nie każdy poród jest łatwy ;) A na serio terminy dostaw da KŚ były dość krótkie. Tyle lat jeździli kiblami, a jak trzeba nowy tabor to nagle ma być jak najszybciej i z krótkim terminem produkcji. Gdzie w tym sens i logika.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !