TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czeskie wagony ponownie w polskich TLK-ach. Są nowości
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.06.2019 10:23:03
Czeskie wagony ponownie w polskich TLK-ach. Są nowości

PKP Intercity, wzorem lat ubiegłych, także i tym sezonie wakacyjnym, korzystają z czeskich wagonów. Jest ich rekordowo dużo, bo aż 60. I są nowości.

PKP Intercity, wzorem lat ubiegłych, także i tym sezonie wakacyjnym, korzystają z czeskich wagonów. Jest ich rekordowo dużo, bo aż 60. I są nowości.

W tym roku Ceske drahy udostępniają wagony serii Bds, przystosowane do przewozu rowerów. To dobre posunięcie, w ubiegłych latach były z tym problemy. Wagony są wyposażone w dodatkowe, podwójne drzwi, które ułatwiają załadunek rowerów, jak również wieszaki do ich przewozu. Co więcej jedne z drzwi wagonu zostały pozbawione klamek, co uniemożliwia ich otwarcie. 

Tak, jak w ubiegłym roku czeskie wagony kursują w składzie międzynarodowego pociągu "Wydmy", relacji Bohumin – Hel/Łeba. Ze względów operacyjnych PKP Intercity korzystają z nich również w krajowych pociągach TLK, m.in. kursują w składzie pociągu "Rozewie". W obu wskazanych TLK-ach jest również wagon przystosowany do przewozu rowerów. Nas urzekło służbowe krzesło, które zaobserwowaliśmy w każdym z takich wagonów, które pierwszego dnia kursowania wakacyjnych pociągów pojawiły się w Helu.

Jak już pisaliśmy w InfoRail.pl pociąg "Wydmy" zapewnia bezpośrednie połączenie pasażerom z Czech nad polskie morze. Jest on skomunikowany w Bohuminie ze składami m.in. do Ostrawy i Pragi.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ceske drahy
wagon
Czechy
PKP Intercity
Bohumin
Hel
Łeba
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.