TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czeskie wagony jadące nad polskie morze będą czystsze. Ale za rok
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.07.2019 15:51:45
Czeskie wagony jadące nad polskie morze będą czystsze. Ale za rok (foto: CD)

Nowa myjnia kolejowa czeskich kolei w Bohumińskim Regionalnym Centrum Operacyjnym zapewni większą czystość pociągów i oszczędność wody.

Nowa myjnia kolejowa czeskich kolei w Bohumińskim Regionalnym Centrum Operacyjnym zapewni większą czystość pociągów i oszczędność wody.

Bogumin to jeden z najważniejszych ośrodków utrzymania regionalnych i dalekobieżnych pociągów czeskich kolei. Pociągi tu stacjonujące obsługują cały region morawsko-śląski i główny korytarz do Pragi, a także wakacyjne połączenie nad polskie morze.

"Nowa technologia mycia poprawi jakość czyszczenia pojazdów różnych typów, od wagonów, poprzez jedno- i dwupokładowe jednostki elektryczne, a nawet szybkich pociągów Pendolino. W zależności od programu i typu zestawu, myjnia może teoretycznie umyć więcej niż 100 jednostek w ciągu 24 godzin. Wymiana technologii zapewni wysoką jakość konserwacji i mycia naszych zestawów przez kolejne 15 lat "- wyjaśnia Michal Vereš, zastępca dyrektora generalnego ds. eksploatacji Ceskich Drah. "Nowa technologia oszczędza również środowisko i wodę: programy, które obejmują np. wielopiętrowe CityElefant, Pendolino i Railjet, są przyjazne dla środowiska. Maksymalnie oszczędzają wodę i, podobnie jak poprzedni sprzęt, zużywa do mycia 80% wody z recyklingu. Ponadto przygotowaliśmy nową technologię do przyszłego połączenia ze zbiornikiem wody deszczowej, co znacznie zmniejszy zapotrzebowanie na wodę publiczną. Budowa rury spustowej i zbiornika na wodę deszczową będzie osobną inwestycją w nadchodzących latach " – dodał.

Podczas przebudowy myjni 15-letnie urządzenia zostaną zdemontowane, przebudowa czeka urządzenia do uzdatniania wody, okablowanie elektryczne i sprężone powietrze oraz instalacje wodną i gazową. Nowa linia mycia zostanie zintegrowana z 10 różnymi programami i innymi urządzeniami technologicznymi, takimi jak ogrzewanie i lub suszenie. Myjnia umożliwia jednoczesną obsługę aż do siedmiu pojazdów. Mycie jest możliwe nawet zimą w temperaturze do –5 ° C

Koszty modernizacji to niecałe 18 milionów koron, a nowy sprzęt ma zostać oddany do użytku przez dostawcę w ciągu 180 dni od rozpoczęcia odbudowy, tj. na przełomie tego i następnego roku. Koleje Czeskie korzystają obecnie z nowoczesnych myjni kolejowych w Pradze, Czeskich Budziejowicach lub Brnie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ceske drahy
Bohumin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.