TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czeskie wagony jadące nad polskie morze będą czystsze. Ale za rok
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.07.2019 15:51:45
Czeskie wagony jadące nad polskie morze będą czystsze. Ale za rok (foto: CD)

Nowa myjnia kolejowa czeskich kolei w Bohumińskim Regionalnym Centrum Operacyjnym zapewni większą czystość pociągów i oszczędność wody.

Nowa myjnia kolejowa czeskich kolei w Bohumińskim Regionalnym Centrum Operacyjnym zapewni większą czystość pociągów i oszczędność wody.

Bogumin to jeden z najważniejszych ośrodków utrzymania regionalnych i dalekobieżnych pociągów czeskich kolei. Pociągi tu stacjonujące obsługują cały region morawsko-śląski i główny korytarz do Pragi, a także wakacyjne połączenie nad polskie morze.

"Nowa technologia mycia poprawi jakość czyszczenia pojazdów różnych typów, od wagonów, poprzez jedno- i dwupokładowe jednostki elektryczne, a nawet szybkich pociągów Pendolino. W zależności od programu i typu zestawu, myjnia może teoretycznie umyć więcej niż 100 jednostek w ciągu 24 godzin. Wymiana technologii zapewni wysoką jakość konserwacji i mycia naszych zestawów przez kolejne 15 lat "- wyjaśnia Michal Vereš, zastępca dyrektora generalnego ds. eksploatacji Ceskich Drah. "Nowa technologia oszczędza również środowisko i wodę: programy, które obejmują np. wielopiętrowe CityElefant, Pendolino i Railjet, są przyjazne dla środowiska. Maksymalnie oszczędzają wodę i, podobnie jak poprzedni sprzęt, zużywa do mycia 80% wody z recyklingu. Ponadto przygotowaliśmy nową technologię do przyszłego połączenia ze zbiornikiem wody deszczowej, co znacznie zmniejszy zapotrzebowanie na wodę publiczną. Budowa rury spustowej i zbiornika na wodę deszczową będzie osobną inwestycją w nadchodzących latach " – dodał.

Podczas przebudowy myjni 15-letnie urządzenia zostaną zdemontowane, przebudowa czeka urządzenia do uzdatniania wody, okablowanie elektryczne i sprężone powietrze oraz instalacje wodną i gazową. Nowa linia mycia zostanie zintegrowana z 10 różnymi programami i innymi urządzeniami technologicznymi, takimi jak ogrzewanie i lub suszenie. Myjnia umożliwia jednoczesną obsługę aż do siedmiu pojazdów. Mycie jest możliwe nawet zimą w temperaturze do –5 ° C

Koszty modernizacji to niecałe 18 milionów koron, a nowy sprzęt ma zostać oddany do użytku przez dostawcę w ciągu 180 dni od rozpoczęcia odbudowy, tj. na przełomie tego i następnego roku. Koleje Czeskie korzystają obecnie z nowoczesnych myjni kolejowych w Pradze, Czeskich Budziejowicach lub Brnie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ceske drahy
Bohumin