TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czeskie Pendolino rozbite w zderzeniu z polską ciężarówką wraca do ruchu
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.09.2018 11:32:25 2 komentarze
Czeskie Pendolino po wypadku wraca do ruchu (foto: CD)

6 września br. czeskie Pendolino, które zostało poważnie uszkodzone w wypadku w Studénce w lipcu 2015 r., wróciło do ruchu.

6 września br. czeskie Pendolino, które zostało poważnie uszkodzone w wypadku w Studénce w lipcu 2015 r., wróciło do ruchu.

Naprawa trwała około trzech lat. Skład został zniszczony w zderzeniu z polską ciężarówką. Oprócz naprawy powypadkowej odświeżone zostało też wnętrze jednostki, tak, jak ma to miejsce w przypadku wszystkich takich pociągów Ceskich Drah. Naprawa kosztowała ponad 200 milionów czeskich koron. Prace zostały wykonane we włoskiej fabryce Alstomu.

Modernizacja wnętrza objęła renowację siedzeń, zmiany w systemie informacji wizualnej, montaż kina dla dzieci, nowych paneli ściennych i nowych toalet. Koszt tych prac wynosi około 35 milionów koron.

Jak wspomniano w pierwszy po naprawie kurs Pendolino pojechało 6 września na trasie Praga – Koszyce.

Na podobną naprawę powypadkową czeka także jedna z jednostek ED250 PKP Intercity. Zostanie ona również wykonana przez Alstom we włoskiej fabryce.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ceske drahy
Pendolino
modernizacja
  • Edi666 – 14.09.2018

    A co z remontem Pendolino naszego InterCity?Dwa tygodnie temu mieli podpisać umowę, ale do tego nie doszło. Wiecie co się dzieje?

  • Kuba Perkowski – 14.09.2018

    tak własnie wyglądają "interesy" z alstomem.

  • Edi666 – 15.09.2018

    @Kuba - jak widać wystarczy zlecić remont i zostanie wykonany w terminie.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.