TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czeski Bizon będzie jeździć do Chałupek
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.05.2019 08:36:12 1 komentarz
Czeski Bizon będzie jeździć do Chałupek (foto: CZLoko)

CZLoko dostarczyła przewoźnikowi Rail Cargo Carrier pierwszą z dwóch lokomotyw EffonLiner 1600 Bizon wyprodukowanych w wyniku gruntownej przebudowy lokomotyw ČKD serii 753.

CZLoko dostarczyła przewoźnikowi Rail Cargo Carrier pierwszą z dwóch lokomotyw EffonLiner 1600 Bizon wyprodukowanych w wyniku gruntownej przebudowy lokomotyw ČKD serii 753.

Przewoźnik zamierza wykorzystać ją do prowadzenia pociągów towarowych na trasie Polanka nad Odrą – Bohumín - Vrbice - Chałupki/Petrovice u Karviné na terenie ostrawskiej strefy przemysłowej i na korytarzu tranzytowym do Břeclavia przy granicy austriackiej.

Druga lokomotywa ma zostać dostarczona pod koniec maja i będzie wykorzystywana przy pociągach kontenerowych do terminali w Bratysławie i Žilinie.

Lokomotywy EffiLiner 1600 Bo-Bo zamówione na mocy umowy leasingu z Unicredit Leasing są napędzane silnikiem CAT 3512C-HD o mocy 1 550 kW z przekładnią AC-DC i mają maksymalną prędkość 100 km/h.

Jedną z największych zalet tych lokomotyw jest ich korzystna cena zakupu – mówi dyrektor sprzedaży CZ Loko Jan Kutálek. To kompletna modernizacja oryginalnych lokomotyw serii ČKD 753, która zamienia je w praktycznie nowe lokomotywy. Mogą wykonywać tę samą pracę co nowa lokomotywa. Cena zakupu jest jednak prawie dwa razy niższa. Kolejną ważną zaletą jest szybki i niedrogi serwis w czeskich cenach oraz wysoki poziom unifikacji z naszymi innymi produktami – dodaje.

Od 2012 r. lokomotywy klasy 753,6 zostały zakupione lub wydzierżawione operatorom towarowym SD-KD (4 sztuki), Unipetrol Doprava (4 sztuki), PSŽ Słowacja (1 sztuka) i CER CARGO Holding z Węgier (2 sztuki). Produkcja lokomotyw EffiLiner 1600 w obecnej formie ma się zakończyć za rok. CZ Loko chce skoncentrować się na produkcji lokomotyw manewrowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lokomotywa
CZLoko
Chałupki
Czechy
  • zeus04 – 11.05.2019

    Pewnie nie mają już skąd brać oryginalnych 753.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.