TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

CRRC na InnoTrans – innowacje i nowe rozwiązania
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.09.2018 07:39:39
CRRC na InnoTrans – innowacje i nowe rozwiązania

CRRC, jak sama poinformowała, zaprezentowała w Berlinie najnowsze i najbardziej zaawansowane produkty i rozwiązania transportowe.

CRRC, jak sama poinformowała, zaprezentowała w Berlinie najnowsze i najbardziej zaawansowane produkty i rozwiązania transportowe.

Zgodnie z mottem firmy "tworzenie wartości przez zaawansowane rozwiązania technologiczne" w branży zintegrowanych usług transportowych pokazała ona gościom kilka nowatorskich technologii i produktów z serią innowacyjnych rozwiązań. Firma po raz pierwszy także zaprezentowała dwie lokomotywy, które przejechały ponad 7 300 km, aby zaprezentować się w Berlinie. CRRC pokazuje na targach lokomotywę manewrową AC z hybrydowym silnikiem spalinowym i elektrycznym oraz CETROVO, nowy, inteligentny skład metra z włókna węglowego, o którym pisaliśmy w InfoTram.pl.

"W ciągu kilku ostatnich lat CRRC pracowała nad zajęciem pozycji dostawcy zintegrowanych systemów transportu kolejowego i twórcy wartości dla globalnych klientów, odchodząc od roli wyłącznie dostawcy produktów na rzecz tworzenia rozwiązań - skomentował Sun Yongcai, prezes CRRC. - Nasze stoisko na znanych targach InnoTrans, innowacyjne produkty i wydajne kosztowo rozwiązania oddają te dwie idee" - dodał prezes. Firma CRRC zajmuje pierwsze miejsce wśród dostawców sprzętu kolejowego pod względem obrotu za rok 2017 według SCI verkehr.

Bazując na tych dwóch założeniach firma zaprezentowała innowacje w trzech kluczowych obszarach: zysk na czasie, zmniejszenie kosztów oraz inteligencja i integracja na przyszłość.

Zysk na czasie

Poza dwoma nowymi lokomotywami i wagonem metra zaprezentowanymi w zewnętrznej części centrum wystawowego firma zaprezentowała także szereg rozwiązań przeznaczonych do nowoczesnych, rozwijających się miast, w tym bardzo wszechstronny super szybki pociąg intercity i wagon towarowy, który może rozwinąć prędkość do 250 km/h. Nowy pociąg intercity wyposażono w możliwość większej elastyczności w sezonach większego i mniejszego obłożenia, a nowy wagon towarowy oszczędzający czas może przyczynić się do zmniejszenia kosztów łańcucha dostaw w intensywnym transporcie świeżej żywności lub środków pomocowych po katastrofach.

Zmniejszenie kosztów

Z myślą o optymalizacji firma zaprezentowała PHM, czyli system oceny "zdrowia" pociągów przez czujniki. Nastawiony na przyszłość nowy system wykorzystuje diagnostykę w czasie rzeczywistym i analitykę predykcyjną w zakresie zdrowia floty pociągów, co prowadzi do usprawnienia podejmowania decyzji i ograniczenia kosztów w wyniku precyzyjnych diagnoz.

Integracja na przyszłość

Najnowsze rozwiązanie transportowe firmy CRRC zaprezentowane gościom na InnoTrans wpasowuje się w połączony świat, który potrzebuje systemu transportowego stającego na wysokości zadania. Przez połączenie różnych środków transportu, w tym naziemnego, powietrznego, kolejowego i morskiego w jeden, zintegrowany system, firma zamierza usprawnić branżę logistyczną, zmniejszyć koszty i zwiększyć wydajność.

"CRRC zamierza budować szanowane, międzynarodowe przedsiębiorstwo z rozwiązaniami i wartościami w samym centrum uwagi. Jak do tej pory pracowaliśmy z partnerami na całym świecie w celu usprawnienia działania branży transportowej, otworzyliśmy ponad trzynaście centrów badań i rozwoju na świecie, w tym właśnie w Niemczech przy współpracy z Chińsko-Niemieckim Centrum Technologii Transportu Kolejowego współtworzonym z uniwersytetem drezdeńskim - wymieniał Cao Gangcai, rzecznik firmy CRRC. - Na InnoTrans 2018 mamy nadzieję zaprezentować nasze osiągnięcia, ale także pokazać możliwości wynikające z wspólnej pracy na rzecz utworzenia wartości dla branży i pasażerów podróżujących koleją" - dodał rzecznik.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
CRRC
lokomotywa
metro