TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Coraz więcej pasażerów PKM
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.01.2018 15:12:56 1 komentarz
Coraz więcej pasażerów PKM (żródło: PKM)

W 2017 roku z linii PKM skorzystało nieco ponad 3 mln osób! Oznacza to o 50% więcej pasażerów niż w 2016 roku. To był kolejny bardzo dobry rok dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

W 2017 roku z linii PKM skorzystało nieco ponad 3 mln osób! Oznacza to o 50% więcej pasażerów niż w 2016 roku. To był kolejny bardzo dobry rok dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Jest to najlepszy wynik od momentu uruchomienia linii PKM w 2015 roku – mówi Ryszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego nadzorujący transport w regionie. Cały 2017 rok udało się zamknąć łączą liczbą 3.073.200 pasażerów na wszystkich trasach kolejowych obsługiwanych przez PKP SKM w Trójmieście w ramach projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (Gdańsk Wrzeszcz - Port Lotniczy - Gdynia, Kartuzy - Gdańsk i Kościerzyna - Gdynia). Cieszy nas, że z każdym rokiem coraz więcej mieszkańców Trójmiasta i Pomorza przekonuje się do transportu kolejowego. Widać to nie tylko w statystykach, ale i w pociągach – dodaje Świlski.

Porównując statystyki z grudnia 2015, 2016 i 2017 roku, czyli miesięcy, w których zmieniał się roczny rozkład jazdy, wyraźnie widać stały wzrost liczby pasażerów na linii PKM. W grudniu 2015 r. skorzystało z niej 159,4 tys. osób, rok później – 220 tysięcy (38 proc. wzrost), a w grudniu 2017 r. – 271,1 tys. pasażerów (wzrost o 23 proc. w porównaniu z 2016 r.). Największy przyrost liczby pasażerów widać na trasie z Kartuz do Gdańska.

Od 10 grudnia 2017 r. na trasie PKM funkcjonują dwa dodatkowe przystanki Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny, wyłączona z ruchu została natomiast dotychczasowa stacja Gdynia Wielki Kack. Ze statystyk wynika, że po otwarciu nowych przystanków w Gdyni w ciągu niespełna miesiąca przybyło 1,5 tys. nowych pasażerów na przystanku Stadion. Kolejarze zwracają też uwagę na fakt, że większość pasażerów z nowego przystanku Gdynia Karwiny jedzie w kierunku Gdańska, natomiast z przystanku Gdynia Stadion korzystają głównie pasażerowie przyjeżdżający z Gdańska i wysiadający do pracy w pobliskich biurowcach przy ul. Łużyckiej. Dlatego w przygotowanej przez nas korekcie rozkładu jazdy pociągów na liniach PKM, która wejdzie w życie w marcu 2018 r., pociągi na tej trasie zostaną jeszcze lepiej dopasowane do godzin pracy w biurowcach Łużycka Office Park. Dzięki temu więcej osób będzie mogło skorzystać możliwości dojazdu do pracy pociągiem – dodaje wicemarszałek Ryszard Świlski.Sprawdź też:
PKM
pasażer
Gdynia
  • anarh – 10.01.2018

    jak pieknie moja kolejka jeżdzi. nawet jej nie słyxhać z 20 metrów za płotem. A w środku SA 133 i 136 dośc ciche . głośniejsze są SA 138 - silnik D

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.