TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Coraz więcej pasażerów PKM
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.01.2018 15:12:56 1 komentarz
Coraz więcej pasażerów PKM (żródło: PKM)

W 2017 roku z linii PKM skorzystało nieco ponad 3 mln osób! Oznacza to o 50% więcej pasażerów niż w 2016 roku. To był kolejny bardzo dobry rok dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

W 2017 roku z linii PKM skorzystało nieco ponad 3 mln osób! Oznacza to o 50% więcej pasażerów niż w 2016 roku. To był kolejny bardzo dobry rok dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Jest to najlepszy wynik od momentu uruchomienia linii PKM w 2015 roku – mówi Ryszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego nadzorujący transport w regionie. Cały 2017 rok udało się zamknąć łączą liczbą 3.073.200 pasażerów na wszystkich trasach kolejowych obsługiwanych przez PKP SKM w Trójmieście w ramach projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (Gdańsk Wrzeszcz - Port Lotniczy - Gdynia, Kartuzy - Gdańsk i Kościerzyna - Gdynia). Cieszy nas, że z każdym rokiem coraz więcej mieszkańców Trójmiasta i Pomorza przekonuje się do transportu kolejowego. Widać to nie tylko w statystykach, ale i w pociągach – dodaje Świlski.

Porównując statystyki z grudnia 2015, 2016 i 2017 roku, czyli miesięcy, w których zmieniał się roczny rozkład jazdy, wyraźnie widać stały wzrost liczby pasażerów na linii PKM. W grudniu 2015 r. skorzystało z niej 159,4 tys. osób, rok później – 220 tysięcy (38 proc. wzrost), a w grudniu 2017 r. – 271,1 tys. pasażerów (wzrost o 23 proc. w porównaniu z 2016 r.). Największy przyrost liczby pasażerów widać na trasie z Kartuz do Gdańska.

Od 10 grudnia 2017 r. na trasie PKM funkcjonują dwa dodatkowe przystanki Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny, wyłączona z ruchu została natomiast dotychczasowa stacja Gdynia Wielki Kack. Ze statystyk wynika, że po otwarciu nowych przystanków w Gdyni w ciągu niespełna miesiąca przybyło 1,5 tys. nowych pasażerów na przystanku Stadion. Kolejarze zwracają też uwagę na fakt, że większość pasażerów z nowego przystanku Gdynia Karwiny jedzie w kierunku Gdańska, natomiast z przystanku Gdynia Stadion korzystają głównie pasażerowie przyjeżdżający z Gdańska i wysiadający do pracy w pobliskich biurowcach przy ul. Łużyckiej. Dlatego w przygotowanej przez nas korekcie rozkładu jazdy pociągów na liniach PKM, która wejdzie w życie w marcu 2018 r., pociągi na tej trasie zostaną jeszcze lepiej dopasowane do godzin pracy w biurowcach Łużycka Office Park. Dzięki temu więcej osób będzie mogło skorzystać możliwości dojazdu do pracy pociągiem – dodaje wicemarszałek Ryszard Świlski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM
pasażer
Gdynia
  • anarh – 10.01.2018

    jak pieknie moja kolejka jeżdzi. nawet jej nie słyxhać z 20 metrów za płotem. A w środku SA 133 i 136 dośc ciche . głośniejsze są SA 138 - silnik D

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.