TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Cofał autokarem na autostradzie A4. "Przez nawigację"
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.09.2018 09:00:31 1 komentarz
Cofał autokarem na autostradzie A4. "Przez nawigację"

3 września policjanci zatrzymali na autostradzie A4 cofający autobus turystyczny, który miał na pokładzie 43 pasażerów.

W poniedziałek, 3 września 2018 r., policjanci z komisariatu autostradowego Policji w Krakowie nałożyli mandat w wysokości 500 zł na kierowcę autobusu, który cofał pojazd na autostradzie A4.

Autokar przewoził 43 pasażerów, w tym dziewiętnaścioro dzieci.

Niebezpieczny manewr miał miejsce na 400 km autostrady w okolicach węzła Balice. Do momentu przyjazdu patrolu, kierujący zdołał cofnąć pojazd o ok. 100 metrów. Jak wyjaśnił policjantom, miał zamiar jechać na biegu wstecznym jeszcze przez 1 kilometr aż do momentu, gdy nie uda mu się wycofać do węzła, którym przyjechał. Tłumaczył niebezpieczny manewr tym, że urządzenie nawigacyjne skierowało go na błędną trasę.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci nałożyli na 59-letniego kierowcę z Ukrainy mandat karny gotówkowy w wysokości 500 zł.

Policja przypomina, że wykonywanie tak niebezpiecznego manewru na drogach szybkiego ruchu i autostradach stwarza szczególne zagrożenie ze względu na duże prędkości, jakie rozwijają pojazdy na tych trasach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
Policja
Małopolskie
  • Marcin RY – 06.09.2018

    No cóż .......

  • Antek Stefański – 06.09.2018

    W Wyborczej dzisiaj o tym pisali 😊

  • PauloBusiak – 06.09.2018

    Może za niskie mandaty... Groźba wyższej kary mogłaby spowodować włączenie myślenia, a nie tylko nawigacji...PS to na Ukrainie nie ma autostrad? Nie wiedział że następnym zjazdem też zjedzie i nadrobienie kilku km mniej zajmie czasu niż jazda na wstecznym przez 1400m. A może nie wiedział że nawigacja może zmienić trasę? Naprawdę na Ukrainie tego nie wiedzą? to chyba nie jest 3ci świat...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.