TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Co z remontem średnicy w Warszawie?
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.03.2018 13:52:09
Co z remontem średnicy w Warszawie? (foto: Wikipedia/Błażej Pindor, lic.CC BY-SA 3.0)

PKP Polskie Linie Kolejowe zakładają, że do końca tego roku wybiorą wariant przebudowy warszawskiej linii średnicowej, która biegnie pod ziemią przez centrum stolicy - poinformował we wtorek dziennikarzy prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

PKP Polskie Linie Kolejowe zakładają, że do końca tego roku wybiorą wariant przebudowy warszawskiej linii średnicowej, która biegnie pod ziemią przez centrum stolicy - poinformował we wtorek dziennikarzy prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

"Do końca tego roku zostanie wybrany wariant realizacyjny dla warszawskiej linii średnicowej" - powiedział Merchel.

"Przed nami podjęcie decyzji, czy chcemy modernizację przeprowadzić szybko, ale bardziej uciążliwie dla mieszkańców, czy rozłożoną w czasie, ale przeprowadzaną +łagodniej+. O tym będziemy mogli porozmawiać na jesieni tego roku, kiedy będziemy znali koncepcję przedstawioną przez projektanta" - dodał.

W rozmowie z PAP prezes przyznał, że w zależności od wariantu, modernizacja mogłaby potrwać od trzech do sześciu lat.

Podstawowym celem modernizacji jest poprawa przepustowości linii, tak żeby więcej pociągów mogło nią kursować. Obecnie jest to 14-16 pociągów na godzinę. Po modernizacji "średnicą" będą mogły przejeżdżać 24 pociągi w ciągu godziny.

PKP Polskie Linie Kolejowe na początku stycznia tego roku podpisały umowę na wykonanie dokumentacji projektowej oraz prowadzenie nadzoru autorskiego dla realizacji przebudowy linii średnicowej w Warszawie. Wartość tej umowy to 22 mln zł.

Modernizacja warszawskiej linii średnicowej ma się rozpocząć w 2020 roku. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy linia średnicowa w czasie przebudowy zostanie w całości zamknięta.

PKP PLK zamierzają przed rozpoczęciem remontu linii średnicowej zakończyć remont tak zwanej linii obwodowej, co ma to odciążyć część biegnącą przez centrum na czas remontu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
tunel średnicowy
remont
PKP PLK
  • Michał Pawłowski – 13.03.2018

    Za to już wiemy, że nie wyrobią się w czasie by dostać dofinansowanie 😂

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.