TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Co dalej z kolejami samorządowymi?
Karol Wach - Opublikowano: 15.05.2018 15:16:30
Co dalej z kolejami samorządowymi?

Dyskusja o kolejach regionalnych odżywa, także w odniesieniu do kolei międzyregionalnych - powiedział dziś w Katowicach wiceminister Andrzej Bittel, odpowiadając na pytanie o model funkcjonowania tego transportu w Polsce.

Dyskusja o kolejach regionalnych odżywa, także w odniesieniu do kolei międzyregionalnych - powiedział dziś w Katowicach wiceminister Andrzej Bittel, odpowiadając na pytanie o model funkcjonowania tego transportu w Polsce.

Obecny model będzie obowiązywał do czasu zakończenia udzielania pomocy publicznej dla Przewozów Regionalnych – dodał. W kontekście otwarcia rynku trzeba zastanowić się czy na naszym rynku jest miejsce dla kilku przewoźników, działających bez synergii i powiązania procesów produkcyjnych, ze swoją własną ofertą, w swoim rejonie, chcąc przyciągnąć pasażerów – mówił Bittel.

Nie zakładamy procesu likwidacyjnego a raczej namówienia do współpracy między tymi podmiotami a Przewozami Regionalnymi. To jest kierunek w którym powinniśmy podążać – stwierdził wiceminister. Nie padła jednoznaczna deklaracja o chęci wcielenia spółek samorządowych do holdingu PKP, który chce powołać Prezes Krzysztof Mamiński. Dało się jednak wyczuć, że jest to kierunek, w którym zmierzać powinni samorządowi przewoźnicy.

Nie dobre, zdaniem Bittela, będzie jedynie zmienienie ustawy i przesunięcie kompetencji. Należy uszanować pewne procesy – stwierdził wiceminister.

Nieco ostrzej do przewoźników samorządowych i organizatorów publicznego transportu kolejowego odniósł się natomiast szef PKP SA Krzysztof Mamiński, który stwierdził, że w regionach powinna funkcjonować prawdziwa, a nie tylko regionalna z nazwy, kolej. Zapraszam do współpracy – powiedział Mamiński. Czyli do holdingu?



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ministerstwo Infrastruktury
PKP SA
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.