TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ciężarówka wjechała pod pociąg na przejeździe w Wielkopolsce
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.02.2018 13:21:04 2 komentarze
Ciężarówka wjechała pod pociąg na przejeździe w Wielkopolsce (foto: KPP Grodzisk Wlkp.)

Na niestrzeżonym, oznakowanym przejeździe kolejowym w gminie Granowo na drodze powiatowej w kierunku miejscowości Bielawy doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem szynobusu oraz pojazdu ciężarowego.

Na niestrzeżonym, oznakowanym przejeździe kolejowym w gminie Granowo na drodze powiatowej w kierunku miejscowości Bielawy doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem szynobusu oraz pojazdu ciężarowego.

Kierowca ciężarówki prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, nie wyhamował przed przejazdem kolejowym i uderzył w przejeżdżający pociąg. Ostatecznie nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawcy tej groźnej kolizji policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Jak informuje Policja 12 lutego br. ok. godz. 7:30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego z pociągiem. Według ustaleń policjantów z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania, 45-leni mieszkaniec powiatu szamotulskiego najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze oraz nie stosując się do znaku pionowego "STOP" doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym posiągiem typu szynobus relacji Wolsztyn – Poznań.

Znacznym zniszczeniom na szczęście uległy tylko uczestniczące w zdarzeniu pojazdy. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Pociągiem podróżowało 28 osób, jednakże żadne z tych osób nie wymagało opieki szpitalnej.

Według doniesień Policji, zgodnie z obowiązującymi przepisami mamy do czynienia z kolizją drogową, w której sprawca nie tylko zostaje ukarany stosownym mandatem karnym, ale i w tym przypadku traci również prawo jazdy na określony czas. Z pewnością mogło dojść do znacznie większej tragedi, dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w godzinach wczesnorannych, gdzie w wielu miejscach w obecnych warunkach może dochodzić do oblodzeń nawierzchni jezdni. Ostrożności nigdy nie za wiele, zwłaszcza kiedy zbliżamy się do jakichkolwiek przejazdów kolejowych – apelują policjanci!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Policja
wypadek
przejazd kolejowy
Wielkopolska
  • mechanik – 12.02.2018

    Najwyższa pora na zmianę podejścia do tego typu zagrożeń Art.160.§1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. §3.Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. §4.Nie podlega karze za przestępstwo określone w § 1-3 sprawca, który dobrowolnie uchylił grożące niebezpieczeństwo. - Oraz wyedukowanie świadomości z naciskiem, że po kolizji sprawca staje się bankrutem.

  • kolejFAN – 12.02.2018

    no to chyba gdzieś się szykuje ZKA...skoro ten szynobus zostanie na kilka dobrych miesięcy wyłączony z ruchu - szkody są dość poważne..

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !